Ilgąjį savaitgalį kurorto svečiai šėlo, bet didelių nelaimių išvengta

Palangos tiltas, 2012-07-09
Peržiūrėta
715
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ilgąjį savaitgalį kurorto svečiai šėlo, bet didelių nelaimių išvengta

Rūta STANIULYTĖ

Karšti orai ir trys nedarbo dienos į pajūrį sutraukė lig šiol didžiausią per šią vasarą srautą žmonių. Automobiliai Palangos kryptimi nusidriekė net nuo Klaipėdos ir sudarė spūstį. Policija sustiprino savo pajėgas, gelbėtojai ragino poilsiautojus būti budriems. Centrinė J.Basanavičiaus gatvė tapo švieselių, pramogų, žmonių ir garsų pilnu mini Las Vegasu.

 

Į komisariatą pristatyti 65 žmonės

Palangos miesto komisariato atstovė spaudai Jurgita Rinkevičienė teigė, kad šis savaitgalis išsiskyrė žmonių gausa. Tačiau tokio žmonių srauto dėl šventinių dienų ir gero oro tikėtis buvo galima, tad policija savaitgaliui ruošėsi iš anksto. Dėl viešosios tvarkos ir saugumo užtikrinimo papildomai dirbo Palangos miesto komisariato pareigūnai,  budėjo didesnės viešojo saugumo tarnybos, buvo sustiprintos operatyvinės grupės. Iš viso už įvairiausius nusižengimus į komisariatą buvo pristatyti 65 žmonės. Buvo pradėta 14 ikiteisminių tyrimų. Nusikaltimų būta įvairių, užfiksuotas smurtas artimųjų aplinkoje, muštynės, vagystės, asmenys su savimi turėjo narkotinių medžiagų. Tačiau itin rimtų nusikaltimų ir aukų Palanga išvengė – nepasitaikė nei susišaudymų, nei žmogžudysčių. Už kelių eismo pažeidimus buvo surašyti 67 protokolai, tačiau rimtesnis eismo įvykis, kurio metu buvo sužaloti žmonės, pasitaikė tik vienas. Taip pat buvo suimti 4 neblaivūs vairuotojai ir 1 neblaivus dviratininkas. Dažniausi pažeidimai buvo kelio ženklų nepaisymas, parkavimasis tam neskirtose vietose.

 

Gelbėtojai džiaugiasi

Jūra ilgojo savaitgalio metu buvo rami, bangavimas kiek padidėjo sekmadienį. Nors paplūdimiuose knibždėte knibždėjo poilsiautojų, kurių buvo ypatingai gausu prie Palangos tilto, Palangos gelbėtojų stoties viršininkas Jonas Pirožnikas sakė, kad savaitgalis praėjo labai gerai. Išvengta aukų, gelbėtojams neprireikė nė karto gelbėti skęstančiųjų. Poilsiautojai net du vakarus galėjo sėkmingai palydėti į jūrą besileidžiančią saulę. Sekmadienį dangų gaubė debesys.

 

„Vietų nėra?“

„Vietų nėra“ skelbė užrašai, iškabinti ant gyvenamųjų namų, kuriuose nuomojami kambariai. „Visada rasdavome, kur apsistoti tik atvykę, tačiau dabar susidūrėme su rimta problema – visos vietos, kuriose gyvendavome anksčiau yra užimtos. Na, bandysime ieškoti“, – kalbėjo Lina, su vyru atvykusi pailsėti. J.Basanavičiaus gatvėje įsikūrusių svečių namų savininkė Ramunė Veisienė taip pat sakė, kad juto didesnį susidomėjimą. Tačiau tai, anot jos, yra natūralu. Dažnai lankytojų srautai priklauso nuo prognozuojamų orų, jų liepą apskritai apsilanko daugiau nei birželį.

 

Pramogų gausa

J.Basanavičiaus gatvėje, kaip ir dažnais vasaros savaitgaliais, pelno buvo bandoma gauti pačiais įvairiausiais būdais. Kavinėse grojo garsi muzika, gatvėmis zujo per dešimtį merginų su rožių krepšiais. Jos, pamačiusios porelę, siūlydavo vyrui nupirkti gėlę savo damai. Žmonės galėjo nusifotografuoti su papūgomis, smaugliais, gauti savo portretą, kuriuos gatvėje piešė dailininkai. Savo kūrybą demonstravo muzikantai. Didžiojo savaitgalio metu prekeiviai susilaukė kur kas didesnio pelno nei įprastai. „Savaitgalį žmonių, ko gero, buvo penkis kartus daugiau nei įprastai. Dabar net nėra ką veikti“, – pirmadienio popietę sakė suvenyrus pardavinėjanti Neringa ir pridūrė, kad suvenyrų paklausa tikrai buvo. Daugiausiai suvenyrų, anot Neringos, perka seneliai savo anūkams ir giminėms, tėvai vaikams, užsieniečiai mielai renkasi magnetukus ir kitus suvenyrus su gintarėliais. Apie didesnį pelną sutartinai kalbėjo ir kavinaičių, greitojo maisto užeigų pardavėjai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga – abejingų nepaliekantis kurortas, o iš Baltarusijos, Minsko, į šį Lietuvos miestą gyventi persikėlęs odontologas Dmitrijus Valadkevičius įvardijo, kas didžiausią įspūdį paliko jam. Užsienietį labiausiai sužavėjo čionykščių žmonių būdas, kurorto žiemos ramybė ir nepakartojama gamta.


Nors Lietuvoje kone kasdien fiksuojama po maždaug du tūkstančius naujų koronaviruso atvejų, tačiau gyvenimas Lietuvos vasaros sostine vadinamojoje Palangoje, net ir artėjant žiemai ir masiškai siaučiant virusui, virte verda. Pastaraisiais savaitgaliais Basanavičiaus gatvėje ir prie Palangos tilto zuja būriai žmonių. „Kai žengi Basanavičiaus gatve, atrodo, kad čia neegzistuoja joks...


Spalio 1 d., ketvirtadienį, minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Palangoje yra susiklosčiusi graži tradicija šią dieną senjorus pakviesti į nemokamas jiems skirtas veiklas, kultūrinius renginius, o verslo atstovai senjorus kviečia pasivaišinti puodeliu kavos, arbatos ar desertu bei pasimėgauti įvairiomis procedūromis.


Palangos mieste gyvenantys senjorai kviečiami būti aktyvūs bei dalyvauti jiems skirtuose renginiuose, vyksiančiuose spalio 1 d., Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.


Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybė kartu su parneriais – kurorto verslininkais, kultūros, meno, sporto sričių darbuotojais, dvasininkais – miesto senjorus kviečia nemokamai pramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema Palangoje – aktyvus bei turiningas laisvalaikis ir sveika gyvensena.


Palangoje jau prieš keletą metų susiformavo tradicija Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, spalio 1 d., miesto senjorus pakviesti nemokamai papramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema – dar nematyta Palanga. Tad Palangos miesto savivaldybės iniciatyva kurorto senjorai kviečiami į nemokamas ekskursijas po miesto muziejus ir patį kurortą, kurių metu...


Praėjęs savaitgalis priminė vasarą – į Palangą suplūdo tiek žmonių, kaip būna karštą vasaros dieną. Juos viliojo ne tik šiltas oras, bet ir dvi šventės. Čia buvo minimas tradicinis, jau dešimtasis Gintarinis savaitgalis ir pirmą kartą švęstos Grundulinės. Kas skubėjo prisirinkti pilnas rieškučias jūrų dievo Bangpačio mėtomo gintaro, o kas ant...


Palangos miesto savivaldybė kviečia visus Palangos senjorus rytoj, šeštadienį, paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, kurios metu vyresniesiems gyventojams bus siūloma įvairių pramogų – prisiminti miesto istoriją, pasimėgauti kultūriniais renginiais, taip pat pasivaišinti kavinėse nemokama kava bei atrasti laiko ir kasdienei maldai.


Rūta STANIULYTĖ Karšti orai ir trys nedarbo dienos į pajūrį sutraukė lig šiol didžiausią per šią vasarą srautą žmonių. Automobiliai Palangos kryptimi nusidriekė net nuo Klaipėdos ir sudarė spūstį. Policija sustiprino savo pajėgas, gelbėtojai ragino poilsiautojus būti budriems. Centrinė J.Basanavičiaus gatvė tapo švieselių, pramogų, žmonių ir garsų pilnu mini...


Daugėja socialiai pažeidžiamų žmonių

‚Palangos tilto“ informacija, 2010 02 10 | Rubrika: Miestas

Augant bedarbių skaičiui, atsiranda vis daugiau socialiai pažeidžiamų žmonių. Pristigus pajamų tenka ieškoti išeities iš susiklosčiusios keblios padėties, todėl vis daugiau žmonių kreipiasi į Socialinės rūpybos skyrių, tikėdamiesi gauti maisto davinių. Šiais metais priimti jau 226 prašymai ir prognozuojama, kad skaičius dėl skurdžios materialinės padėties augs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius