Ilgakojis šuolininkas įsitikinęs, kad paspruktų nuo užpuolikų

Alfredas PUMPULIS, 2011-05-03
Peržiūrėta
427
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ilgakojis šuolininkas įsitikinęs, kad paspruktų nuo užpuolikų

Vaidas galvą yra pametęs dėl lengvosios atletikos, šuolių į aukštį rungties. Vaidas Augutis, Palangos senosios gimnazijos mokinys, Pabaltijo lengvaatlečių varžybose, šuolio į aukštį rungtyje yra laimėjęs antrą vietą, rajoninėse varžybose - pirmos vietos laimėtojas. Šešiolikmetį treniruoja Romaldas Kazlauskas. Uoliai besimokantis, pasišventęs sportui palangiškis sutiko pabendrauti su „O man ne dzin“.

 

Kokią įtaką jaunimui turi sportas, ypač lengvoji atletika?

Sportas reiškia užimtumą. Reiškia, kad prakaitą liesi sporto salėje, stadione, o nesišlaistysi gatvėje. Asmeniškai man sportas užima didžiąją laisvalaikio dalį. Paskaičiavau, kad per savaitę tenka sportuoti iki dešimties valandų. Nors sportui skiriu daugiausiai laiko, stengiuosi, kad nekentėtų mokslai. Laisvalaikiui laiko lieka ne tiek jau ir daug.

Ar gyvenime, kaip ir sporte, stengiesi šokti kuo aukščiau?

Žinoma. Kuo gali aukščiau šokti, vadinasi, tuo daugiau ir sieki. Aš pats neskubu gyventi ir ateities per daug neplanuoju. Tik žinau viena – jei turiu tikslą, aš būtinai jį įgyvendinsiu.

Prisipažink, ar praleidi kartais treniruotes. Nebūna, kad tingi?

Kai sergu, taip, tada praleidžiu. Kartais nors ir labai tingiu, ir nenoriu, vis tiek prisiverčiu ir einu į treniruotę. Žinau, jog reikia eiti.

Atleisk už naivų klausimą: kodėl sportuoji?

Ilgą laiką sportavau tik laisvalaikiu savo malonumui, tačiau ne taip seniai, laimėjęs varžybose Pabaltijyje, šuolio į aukštį  rungtyje antrą vietą, sužinojau, jog galiu būti pakviestas į Švedijoje vyksiančias varžybas, kuriose susirinks patys stipriausi Europos šalių rinktinių atstovai. Mano tarpinis tikslas – ten pakliūti.

Kada suvokei, kad nori rinktis šuolius į aukštį?

Jau labai seniai. Kadangi mano  kūnas nėra sunkus, šuolis į aukštį man tiko labiausiai. Pamenu, kaip  pabandėme šokti į aukštį per fizinio lavinimo pamoką, man gan neblogai pasisekė, ir fizinio lavinimo mokytojas A. Vitkauskas man pasiūlė rinktis būtent šią sporto šaką. 

Ar būtų įmanoma gerų rezultatų pasiekti  treniruojantis individualiai?

Niekaip. Šioje rungtyje labai svarbi yra technika, kurios išmokti savarankiškai yra be galo sunku.  Bent jau mano treneris man sugeba paaiškinti, ką darau netinkamai ir kur man dar reikėtų pasistengti.

Palangoje, jaunimo tarpe vis populiarėja „krosiukai“. Ar pats randi laiko palakstyti?

Negaliu bėgioti ilgų nuotolių ir apskritai negaliu pakelti didelio krūvio, nes turiu mažytę problemėlę. Ji man visai netrukdo šokinėti į aukštį, o bėgioti reikia daug ištvermės.

Kur gyvenime galėtum panaudoti savo sugebėjimą aukštai šokti?

Na, sprukdamas nuo užpuolikų, galėčiau peršokti aukštą tvorą (juokiasi)...

Kokią įtaką tau daro tėvai?

Tėvai mane labai  palaiko morališkai, retkarčiais ir finansiškai, juk patyriu sportinių išlaidų.

Kokias dar veiklas teko išmėginti prieš atrandant lengvąją atletiką?

Bandžiau boksą, bet ringe neilgai buvau, šiek tiek vėliau bandžiau krepšinį, bet pasirodė, kad  nesu pats taikliausias komandos žaidėjas. Tačiau ir lengvojoje atletikoje viskas nesiklojo rožėmis. Reikėjo daug ir sunkiai dirbti, kad pagaliau pasiekčiau gerus rezultatus.

Ar neatsitiktinai pasirinkai individualią sporto šaką? Kaip ji siejasi su gyvenimu? Galbūt ir gyvenime esi „vienišas vilkas“?

Nemėgstu būti komandoje. Kur kas maloniau būna, kai žinau, jog viskas priklauso tik nuo manęs ir mano sugebėjimų. Niekada nenorėdavau, kad ant manęs pyktų komanda, jei padarydavau ką nors ne taip. Galbūt dėl to ir netapau krepšininku.

Koks jausmas  apninka pagerinus savo geriausią sportinį rezultatą?

Tada džiaugiuosi ir apie nieką kitą negalvoju. Tik vėliau pradedu galvoti, kaip  rezultatą reikėtų dar kartą pagerinti. Mano „mokyklinis“  pasiekimas šuoliuose į aukštį - 2 metrai.  Norėčiau, kad mokyklos įžymiausių sportininkų garbės lentoje atsirastų ir mano pavardė (juokiasi)...

Ačiū ir sėkmės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Lietuvos policijos organizuojamame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, kuris vyko Kaune, varžėsi 10 geriausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Klaipėdos apskričiai atstovavusios Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ užėmė garbingą II vietą. Palangiškius aplenkė ir I vietą užėmė komanda iš Panevėžio, o treti liko moksleiviai iš Elektrėnų.


Baigėsi pirmasis moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ etapas. Dėl teisės atstovauti savo miestą tolimesniame etape Klaipėdos apskrityje šiemet varžėsi itin daug komandų – net 43. Daugiausia komandų suburta Palangoje – 14, uostamiestyje – 9 ir Skuodo rajone – 7. Palangos moksleiviai buvo patys aktyviausi visoje Klaipėdos apskrityje.


Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas vyks rugpjūčio 7-8 d. Palangoje.


Praėjusį šeštadienį, spalio 19 d., po pietų Palangos baseinas tiesiog sprogo nuo sportinių aistrų ir tribūnas užėmusių žiūrovų emocijų - kurorto baseine pirmą kartą vyko Palangos šeimų varžybos, kuriose galėjo dalyvauti bet kurio miesto komanda. Pirmosiose varžybose išmėginti jėgas panoro 8 komandos iš Palangos, Kretingos ir Klaipėdos. Keturių asmenų...


Tęsiasi 2015–2016 metų Lietuvos mokyklų žaidynės. Stipriausia Palangos miesto mažojo futbolo 5x5 komanda, kurią sudaro „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokiniai, (gim. 2002 m. ir jaunesni), sėkmingai dalyvavo ir zoninėse varžybose. Rungtyniaudami prieš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos (0:0), Klaipėdos P. Mašioto progimnazijos (4:2), Kretingos...


Palangos miesto savivaldybėje apsilankė ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Europos lengvosios atletikos asociacijos atstovai. Jiems pristatyta Palangos sporto infrastruktūra, taip pat ir šiuo metu vykdomi miesto infrastruktūros plėtros projektai.


Į Vilniaus uždarų patalpų maniežą suvažiavo jaunieji sportininkai iš visos Lietuvos. Tarp jų buvo ir du Palangos miesto lengvaatlečiai, išsikovoję teisę dalyvauti šiose finalinėse varžybose.


Vasario 20-21 dienomis Klaipėdos lengvosios atletikos manieže Lietuvos lengvosios atletikos čempionate ir jaunimo pirmenybėse sėkmingai startavo Palangos sporto centro auklėtinis Mantas Stonkus. Lengvaatletis, surinkęs 4033 taškų, septynkovės rungtyje jaunimo grupėje iškovojo trečią vietą.


Vaidas galvą yra pametęs dėl lengvosios atletikos, šuolių į aukštį rungties. Vaidas Augutis, Palangos senosios gimnazijos mokinys, Pabaltijo lengvaatlečių varžybose, šuolio į aukštį rungtyje yra laimėjęs antrą vietą, rajoninėse varžybose - pirmos vietos laimėtojas. Šešiolikmetį treniruoja Romaldas Kazlauskas. Uoliai besimokantis, pasišventęs sportui palangiškis sutiko pabendrauti su „O man...


Liepos 12-ąją Palangos centriniame stadione gausus būrys sportininkų iš visos Lietuvos susitiko Lietuvos mokinių lengvosios atletikos taurės varžybose. Jose savo jėgas išbandyti panoro net 26 miestų ir rajonų komandos. Palangiškių komandai atstovavo 5 sportininkai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius