Inkilų kėlimo akcija „Man namelis, tau giesmelė“

Palangos tiltas, 2024-04-09
Peržiūrėta
466
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Inkilų kėlimo akcija „Man namelis, tau giesmelė“

Šventosios pagrindinė mokykla, bendradarbiaudama su Šventosios girininkija,  kiekvieną pavasarį organizuoja inkilų kėlimo akciją „Man namelis, tau giesmelė“.  Šiemet mokiniai kartu su tėveliais pagamino net 42 įvairių dydžių inkilėlius Šventosios miškų giesmininkams. Visi mokiniai, pagaminę ir atnešę inkilėlius į mokyklą, galėjo patys juos ir iškelti Šventosios miškuose. Aktyviausi šiais metais buvo pirmokai, dovanoję paukšteliams daugiausiai medinių inkilėlių. Akcijos metu Šventosios girininkas Egidijus Japertas supažindino mokinius su paukščių, medžių pavadinimais, pirmaisiais pavasarį pražystančiais augalais, priminė apie saugų elgesį miške ir papasakojo apie miškininko darbo ypatumus bei pareigas: miško atkūrimo, įveisimo, auginimo darbus bei apsaugos svarbą. 

Šias metais prie mokyklos inkilų kėlimo iniciatyvos taip pat prisijungė ir Šventosios medžiotojų klubas, kurio nariai padėjo mokiniams įkelti inkilus į medžius, taip pat papasakojo apie medžiotojų klubo veiklą ir jų teikiamą pagalbą Valstybinei miškų urėdijai. Moksleiviai sužinojo, kad medžiotojai ne tik medžioja, bet ir padeda balinti medžių jaunuolynus nuo žvėrelių žalingos veiklos, surenka keliuose žuvusius žvėrelius, dalyvauja miesto organizuojamuose renginiuose, kuriuose dalinasi medžiotojo gerąja patirtimi. 

Mokykla dėkoja ir džiaugiasi mažųjų gamtininkų ir jų tėvelių darbštumu bei iniciatyvumu, nuoširdžiu bendradarbiavimu su Šventosios girininkija ir medžiotojų klubu. Iš šiltųjų kraštų sugrįžę paukščiai tikrai atsidėkos visiems skambiomis giesmelėmis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios pagrindinė mokykla, bendradarbiaudama su Šventosios girininkija,  kiekvieną pavasarį organizuoja inkilų kėlimo akciją „Man namelis, tau giesmelė“. 


Kovo 17-18 d. parduotuvėse vyks pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kuri Lietuvoje organizuojama jau 34-ąjį kartą. 


Antrąją Kalėdų dieną Šventojoje degė medinis poilsio namelis.Penktadienį ir šeštadienį didžiuosiuose prekybos tinkluose prasidės tradicinė 33-ioji „Maisto banko“ akcija.


Nacionalinis kraujo centras kviečia padovanoti kraujo – gegužės 10 d. nuo 10 val. iki 15 val. Palangos miesto savivaldybėje vyks Kraujo donorystės akcija.


Vasario 1 d.  prasidėjo tradicinė kasmetinė akcija „Lydeka“. Kadangi nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. galioja draudimas gaudyti lydekas, šia akcija norima užtikrinti lydekų apsaugą prieš nerštą ir neršto laikotarpiu.


Artėjant Pasaulinei žemės dienai (kovo 20 d.) Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai surengė inkilų kėlimo akciją.


Palangoje visą mėnesį, iki pat Kalėdų, mažųjų svečių lauks Kalėdų senis, šventiniu laikotarpiu įsikūręs laikinuosiuose savo namuose, esančiuose ties centriniu įėjimu į Birutės parką. Pirmieji lankytojai į Kalėdų senio namuko duris pasibeldė jau sekmadienį.


Prenumeratos akcija

Redakcija, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Prenumeratos akcija, Akcija+Loterija,


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius