Integruotose pamokose gimnazistai atrado kitokią Palangą – menišką ir modernią

Palangos tiltas, 2023-12-11
Peržiūrėta
892
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimnazijos fotografo Antonio La Farina nuotr.
Gimnazijos fotografo Antonio La Farina nuotr.

Palanga, pasirodo, kur kas turtingesnė menu nei galėtume pamanyti. Mes, antrų klasių gimnazistai, patys galėjome tuo įsitikinti, dalyvaudami integruotame dailės ir anglų kalbos projekte „Art Reflections in Palanga“. Būdami dalis šio projekto atradome kiek kitokią Palangą: menišką ir modernią, kiek netikėtą. 

Per poros savaičių laikotarpį apsilankėme trijose parodose dviejose skirtingose vietose: „Atgiję iš eilėraščių“ ir „Viskas marga“ Palangos miesto bibliotekoje bei „Tapatybė ir forma“ Jono Šliūpo namuose-muziejuje. 

Visos šios parodos neįtikėtinai kontrastingos ir jų kūrėjai kalba apie labai skirtingus dalykus. „Atgiję iš eilėraščių“ pristatė mums poeto Stasio Jonausko eilėraščių ir internetinį konkursą laimėjusių žmonių nuotraukų junginius. Ekspozicijoje išvydome įvairias gamtos ir kasdieninės aplinkos, kaip, pavyzdžiui, mokyklos klasės, nuotraukas, ant kurių parašyti eilėraščiai artimomis temomis nuotraukoms. Tiesa, ši paroda po Lietuvą keliauja jau ilgai – ji sukurta 2013-tais metais. 

Lankydami parodą „Viskas marga“, kuri įsikūrusi vos už poros sienų nuo pirmosios, stebėjomės neįprastomis medžiagomis – viena iš parodos bendraautorių Leonora Griciuvienė pristatė mums savo sukurtus skiautinius iš antrąkart naudojamų medžiagų ir net vaikystes sentimentus keliančių rūbų. Menininkė atskleidė mums savo kūrybos subtilybes, papasakojo, kaip ir kodėl sukūrė kai kuriuos darbus. Vienas iš jų – skiautinys-lovos užtiesalas, pasiūtas iš kūrėjos šeimos narių senų rūbų, pasakojančių šeimos istorijas. L. Griciuvienė parodė skiautinyje įsiūtą savo vaikystės suknelę. Buvo žavu klausytis tokio pasakojimo.   

„Tapatybė ir forma“, kurioje eksponuojami dailininko Kazio Varnelio paveikslai ir įvairūs Lietuvoje sukurti tekstilės dirbiniai (lovatiesės, kiti įvairūs užtiesalai), kuriuos sieja viena – optinės iliuzijos ir talentas jas kurti. Paroda unikali savo dvilypiškumu: iš pradžių užeini į vėlyvojo modernizmo atstovo paveikslų parodą, kurioje sukiojiesi tarp abstrakčių, minimalistinių darbų, tačiau žengęs vos porą žingsnių atsiduri tarp liaudies meno – audinių, išaustų kaimo moterų ir apdovanotų neįtikėtinomis spalvų paletėmis. Šios dvi parodos dalys stebėtinai gerai papildo viena kitą, tuo pat metu sukurdamos ir įdomų kontrastą. „Tapatybė ir forma“ apsuko mums galvas tiesiogine ta žodžio prasme, tik vieniems ji sukosi nuo optinių iliuzijų, kitiems – nuo menininko genialumo. 

Negaliu neišreikšti savo susižavėjimo pamatytu menu – buvau nustebinta čia pat Palangoje atrasta įvairove: nuo nišinio optinio meno, dar vadinamo opartu, iki skiautinių. 

Šį projektą užbaigėme kurdami pristatymus apie mus labiausiai sužavėjusią parodą, atlikdami įvairias kūrybines užduotis, pavyzdžiui, rašydami eilėraščius ir jungdami juos su fotografijomis – visai kaip parodoje „Atgiję iš eilėraščių“, dalydamiesi savo patirtimi ir potyriais su bendraklasiais bei savo mokytojomis. Būtent joms – anglų kalbos mokytojoms Audrai Kaklienei ir Aušrinei Janušienei – esame dėkingi už naujas patirtis ir atradimus. 

Projekte dalyvavo II A, C, D ir G klasės. Anglų kalba buvo integruota ir į dailės mokytojos Daivos Stonkuvienės dailės pamoką, kurios metu šių menų istorija buvo pristatyta angliškai. Matematikos mokytojų Vijutės Mickuvienės ir Aušros Ševeliovos pamokose anglų kalba buvo pristatyti matematikos darbai. 

Julija Jucevičiūtė, jaunoji Gimnazijos žurnalistė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos turizmo informacijos centras palangiškius ir kurorto svečius kviečia į įdomias ekskursijas, kurių metu ekskursantai turės galimybę pamatyti kitokią, dar neatrastą Palangą.


Palanga, pasirodo, kur kas turtingesnė menu nei galėtume pamanyti. Mes, antrų klasių gimnazistai, patys galėjome tuo įsitikinti, dalyvaudami integruotame dailės ir anglų kalbos projekte „Art Reflections in Palanga“. 


Antrąją birželio savaitę Palangos gimnazistai ėmėsi praktiškai tyrinėti aplinką pasirinkę juos dominantį pažinimo būdą: mokslinį tyrinėjimą, meninį ar sportinį pažinimą. Gimnazistai savaitę mokėsi netradicinėse erdvėse, tyrinėjo, vykdė apklausas, atliko bandymus, eksperimentus, kūrybiškai pritaikė žinias, įgytas per pamokas.


Šventoji turės naują, modernią miesto aikštę pačioje miestelio širdyje.


Palanga pradėjo diegti modernią atliekų surinkimo sistemą

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 07 | Rubrika: Miestas

Palanga šią savaitę ties Klaipėdos pl. 62A pažymėtu daugiabučiu namu jau įrengta pirmoji mieste komunalinių atliekų surinkimo aikštelė su požeminiais konteineriais. Daugiabučio kieme stovintis nedidelis antžeminis perkrautas konteineris su aplink jį sudėtais netilpusiais šiukšlių maišeliais – tokį vaizdą palangiškiai galės pamiršti jau...


Iki 2016 m. vasaros olimpinių žaidynių Brazilijos mieste Rio de Ženeire likus 77 dienoms, Palangos senosios gimnazijos aikštyne „šėlo“ olimpinės kovos. Dėl savo Kūno kultūros ženklų ir Palangos senosios gimnazijos rekordų varžėsi nemažas būrys mokinių. Olimpines žaidynes kartu bandė imituoti Palangos senosios gimnazijos gimnazistai, V. Jurgučio pagrindinės mokyklos...


Dvi dienas Palangos senojoje gimnazijoje ir jos prieigose šurmuliavo nemaža vyriška kompanija – Šiaulių rajono mokyklų kūno kultūros mokytojų bei sporto centrų trenerių, siekdama kiek galima daugiau naujovių sužinoti tema „Inovatyvus aktyvus tradicinių ir netradicinių mokymo metodų naudojimas pamokose, neformaliame ugdyme, bendravime ir...


Laikai keičiasi – prestižinėse gimnazijose mokytojams samdomi padėjėjai, o Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos 2a klasės mokytojos Elenos Bendikienės padėjėjai – dar beūsiai, bet labai talentingi. Mokytojai suklydus ar ieškant geriausio sprendimo, visų antrokų akys krypsta į juos: „Gal Juozo paklauskime?“, nenustebsite išgirdę per matematikos...


Lietuvos kultūros sostinė Palanga kviečia į sakralinės muzikos festivalį „Ave Maria“, vyksiantį liepos 28 – rugpjūčio 18 dienomis.


Senosios gimnazijos 3-4 klasės gimnazistai šeštadienį dalyvavo Rietave vykusiame meninio skaitymo regioniniame etape ir, sužavėję komisijos narius, užėmė pirmąją vietą. Meninė kompozicija „Žiūrėjimas į Lietuvą“, kurią atliko konkurse, buvo ilgai kurto ir puoselėto, pusmetį trukusio pilietinio tautinio ugdymo projekto rezultatas, sužadinęs visas opiausias Lietuvos problemas, ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius