Įpusėję metai „Palangos vandenims“ derlingi darbais

Palangos tiltas, 2021-06-16
Peržiūrėta
1005
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įpusėję metai  „Palangos vandenims“ derlingi darbais

Šie pandemijos paženklinti metai savivaldybės bendrovei „Palangos vandenys“ pasižymi sparčia nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtra. Nauji vamzdynai klojami ne tik centrinėje Palangos dalyje, bet ir kurorto pakraščiuose.

Nuties naujus nuotekų tinklus

Jau šį mėnesį, po Joninių nauji buitinių nuotekų tinklai bus pradėti tiesti šiaurinėje Palangos miesto dalyje – Būtingėje. Čia Būtingės gatvės atkarpoje nuo 6c iki 18 numeriu pažymėtų sklypų bus klojamas 1080 metrų ilgio vamzdynas. Iš pradžių vyks žemės darbai – bus kasama tranšėja, kurioje bus montuojamas nuotekų vamzdynas. Be jo čia yra suprojektuotas ir požeminės nuotekų siurblinės įrengimas.

Nuotekų tinklai bus klojami būsimos gatvės ribose ir prie jų galės prisijungti abipus gatvės esančių 37 žemės sklypų savininkai, iš kurių devyniuose jau yra pastatyti gyvenamieji namai.  Galimybės pasijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų čia jau seniai laukė dviejų daugiabučių namų 16 butų gyventojai.  Iki šiol jie buitines nuotekas kaupia rezervuare, iš kurio jos išvežamos mašinomis.

Kaip paaiškino „Palangos vandenų“ direktorius Virgilijus Beržanskis, priklausomai nuo atstumo iki sklypų, nuo to, ar reikės įrengti papildomus šulinius, darbus atliekant įmonės darbuotojams pasijungimas prie naujų nuotekų tinklų gyventojams kainuos apie 1,5 – 3 tūkst. eurų.

Šį projektą numatoma baigti iki kitų metų, tačiau dabar esantys namai arba artimiausiu metu ketinamų statyti namų savininkai prie klojamų tinklų galės pradėti prisijunginėti jau nuo rudens pradžios.

Baigiama linijos rekonstrukcija

Liepos pradžioje bus baigiamas kitas didelės apimties įmonės „Palangos vandenys“ darbų projektas, kurio vertė – net 433 tūkst. eurų.

Tai – slėginės buitinių nuotekų linijos rekonstrukcija, kuri yra labai svarbi siekiant užtikrinti stabilų nuotekų pumpavimą į Būtingėje esančius valymo įrenginius.  Pirmuoju etapu renovuojama beveik 3 kilometrų ilgio nuotekų linijos atkarpa, kurios didžioji dalis palei plentą yra paklota Palangos oro uosto teritorijoje šalia tvoros.Visos miesto nuotekos iš pagrindinės siurblinės Žvejų gatvėje Būtingę pasiekia apie 19 kilometrų ilgio vamzdynų trasa, kurią sudaro dvi viena šalia kitos esančios linijos: pagrindinė ir rezervinė.

Apie 7 kilometrų ilgio dalis šios trasos prieš beveik 40 metų po žeme buvo paklota eksperimentiniais pusės metro skersmens gelžbetoniniais vamzdžiais, kurie tuo metu sovietmečiu buvo naujovė lyginant su tada nuotekų linijoms naudotais metaliniais ketaus vamzdžiais. Modernesni ir patikimesni plastikiniai vamzdžiai atsirado tik gerokai vėliau.

Tačiau sovietinė naujovė – gelžbetoniniai vamzdžiai bėgant metams vietomis pradėjo trūkinėti ir avarijų metu nuotekos prasiverždavo į žemės paviršių bei teršdavo aplinką.

Bendrovė „Palangos vandenys“ nusprendė atnaujinti visą gelžbetoninį nuotekų vamzdyną į jį įveriant mažesnio skersmens plastikinį vamzdį. Taip buvo išvengta didelių žemės kasimo darbų, o trasos rekonstrukcija vyko žymiai sparčiau.

Šiuo metu trasa jau yra atnaujinta ir veikia, liko tik baigiamieji darbai, dokumentacijos tvarkymas.

Pakeis vandens valymo filtrus

„Palangos vandenys“ pasinaudojo mieste vykdoma gatvių atnaujinimu ir šiemet 487 metrų ilgio vandentiekio tinklus rekonstravo J. Simpsono bei 700 metrų ilgio – Gintaro gatvėse.  Bendra šių darbų kaina siekė beveik 125 tūkst. eurų.

Prieš 13 metų Palangos vandens valymo stotyje finansuojant ES už beveik 1,340 mln. eurų buvo pastatyti fluoro šalinimo įrenginiai, kurie mūsų miesto gyventojams centralizuotai tiekiamame vandenyje šio cheminio elemento sumažino iki nustatytų normų - 1,5 miligramų litre.

Fluoro šalinimo įrenginiai yra ne tik didelė investicija, bet juos brangu ir eksploatuoti. Šiemet bus keičiamos šiuose įrenginiuose naudojamos 10 metų senumo vandens filtravimo membranos.  Jos jau buvo susidėvėjusios, jų valymo našumas stipriai sumažėjęs. Dėl to eikvojama daugiau elektros energijos bei daugiau cheminių preparatų filtrų išplovimui, įmonė patiria didesnes vandens sąnaudas.

Šiuo metu jau pradėtos virš 100 tūkst. eurų kainuosiančių 120 membranų pirkimo procedūros.  Tikimąsi, kad tiekėjai miestui reikalingas membranas pristatys greitai ir jos bus pakeistos iki rudens pradžios.

Visi išvardinti projektai finansuojami iš tam tikslui bendrovės „Palangos vandenys“ sukauptų lėšų.

Tiesdami naujus tinklus įmonė investicijoms skirtas lėšas netgi uždirba. „Palangos vandenys“ su privačiu investuotoju pasirašė darbų sutartį, kuria daugiau nei 800 metrų ilgio buitinių nuotekų ir vandentiekio tinklų trasą pradės kloti pietinėje miesto dalyje šalia Anaičių kaimo esančiose Vokiečių ir Latvių gatvėse.

Beveik 100 tūkst. eurų kainuojančius darbus finansuos čia individualių namų kvartalą statanti UAB „Amhaus INV“.

UAB  „Palangos vandenys“ informacija

˙

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šie pandemijos paženklinti metai savivaldybės bendrovei „Palangos vandenys“ pasižymi sparčia nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtra. Nauji vamzdynai klojami ne tik centrinėje Palangos dalyje, bet ir kurorto pakraščiuose.


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Į "Sidabrinę gervę" šiemet pretenduoja ir filmas "Išgyventi vasarą", kurio siužetas vyksta ir Palangoje.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius