Įpusėjęs ruduo – darbymetis Palangos komunalininkams

Palangos tiltas, 2014-10-13
Peržiūrėta
1894
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įpusėjęs ruduo – darbymetis Palangos komunalininkams

Įpusėjęs ruduo kasdien vis daugiau darbo atneša Palangos komunalininkams – miesto tvarkytojai kas rytą šluoja nukritusius medžių lapus, atnaujina gėlynus bei rengiasi artėjančiai žiemai.
Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, miesto tvarkytojai kiekvieną dieną pradeda „kova“ su nukritusiais medžių lapais. „Nors šalnų dar nebuvo, lapkritys jau prasidėjo – kiekvieną dieną iš miesto išvežame po maždaug 40 kubinių metrų lapų“, – sakė K. Skierus. Ir nors, kaip teigė komunalininkų vadovas, orams labiau atšalus, į kompostavimo aikšteles iš miesto kasdien išvežama dvigubai daugiau nukritusių lapų, nei šiomis dienomis, darbo netrūksta ir dabar. Tad krentančius medžių lapus mieste kasdien tvarko per 30 kurorto komunalininkų.
Kitas darbas, kurį miesto tvarkytojams atnešė įpusėjęs ruduo – kurorto želdynų pertvarkymas. Komunalininkai šiuo metu triūsia purendami bei tręšdami gėlynų žemę, nupjaudami ar išraudami nebereikalingus želdinius bei sodindami naujus. „Turime daugiamečius gėlynus parengti žiemai ir pavasariui. Taip pat šiuo metu miesto gėlynuose sodinamos našlaitės bei neužmirštuolės – kad žiedų netrūktų dabar, ir kad miestas gražiai atrodytų pavasarį. Esame įsigiję apie 15 tūkst. neužmirštuolių bei maždaug 10 tūkst. našlaičių kelmų“, – kalbėjo K. Skierus. Kasdien miesto želdynus gražina ir tvarko 6 komunalininkai.
Paplūdimiuose miesto tvarkytojai taip pat turi darbo – šią savaitę iš paplūdimių išvežama dauguma suolų bei konteinerių, artėjant Vėlinėms didesnis dėmesys bus skiriamas kapinėms bei kapinių prieigoms.
„Taip pat jau galvojame apie artėjančią žiemą – jau užsisakėme 100 tonų druskos gatvėms barstyti, ruošiame šaltuoju metų sezonu dirbsiančią techniką“, – kalbėjo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasak Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovės Laimutės Ežerinskienės, pajūrio medikai jau pradeda justi kartu su šilumos banga įsibėgėjantį vasaros sezoną.


Jau po keleto savaičių, vasario 11-13 dienomis, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pasklis stintų kvapas, o kurorto centrą pripildys prekybininkų ir amatininkų šurmulys. Itin populiari, jau devynioliktus metus rengiama žiemos šventė „Palangos stinta“ šiais metais svečius vilios ne tik agurkais kvepiančia žuvimi, tradicinėmis pramogomis, bet ir naujovėmis. 


Kaip palangiškiai prisitaikė prie gyvenimo karantino laikotarpiu? Ko tikisi iš artimiausiųjų mėnesių? O, svarbiausia, kam dabar, išbandymų metą, labiausiai norėtų padėkoti? „Palangos tiltas“ pašnekino Audronę Čerkauskienę, polisio namų savininkę, Audronių Macių, baro savininką, Joną Brazdžionį, žinomą kurorto pedagogą ir poetą, ir Andrejų Byčkovą, miesto...


Prasideda fotokonkursas „Auksinis ruduo Palangoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 03 | Rubrika: Miestas

Spalio 1 d. prasidėjo fotokonkursas „Auksinis ruduo Palangoje“, truksiantis iki spalio 10 d.


Statybos džiugina gyventojus, taip pat puošia Palangą. Deja, gyvenančių šalia statybos, ypač sezono laiku – nedžiugina. Dulkės, triukšmas, cementovežiai, traktoriai, kurie neduoda ramybės nuo ankstyvo ryto. Nelengva net praeiti siaura S. Nėries gatve, o dar sunkiau įvažiuoti į savo kiemą. Kada užgriozdintas įvažiavimas, tai nemaloniai mus „džiugina“. Visa...


Įpusėjęs ruduo kasdien vis daugiau darbo atneša Palangos komunalininkams – miesto tvarkytojai kas rytą šluoja nukritusius medžių lapus, atnaujina gėlynus bei rengiasi artėjančiai žiemai.


Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.


Palangos gelbėtojams – darbymetis: krante „karščiau“ nei jūroje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 26 | Rubrika: Miestas

Saulės vonių bei jūros bangų pasiilgę pramogautojai nugulė Palangos paplūdimius, tad kurorto gelbėtojams – darbymetis. Juo labiau kad karšta ne tik kopose – Baltijos vanduo ties Palanga įšilo iki 18 laipsnių. Pasak Palangos gelbėtojų vadovo Jono Pirožniko, šiuo metu jūra nėra banguota, tad paskutiniu metu skęstančiųjų nėra daug. Nepaisant to, gelbėtojai...


Palangiškių priekaištai kurorto komunalininkams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 30 | Rubrika: Miestas

Kaip ir kasmet, šis vasaros sezonas kurorto komunalininkams – darbymetis. Jų svarbiausia pareiga – kad Palanga ir Šventoji būtų ne tik prižiūrėta, bet ir išpuoselėta. Pasak įmonės vadovo Konstantino Skieraus, nors ir sunkmetis, tačiau stengiamasi, kad miestas, paplūdimiai būtų pavyzdingi ir kiekvienam atvažiavusiam teiktų malonumą.


Uždraustas automobilių eismas centrinėje miesto dalyje, gausybė dviratininkų – nuo mažiausių iki didžiausių, riedlentininkų, riedutininkų. Tokią viziją pateikia ne vienas alternatyvių transporto ir pramogų būdų šalininkas. Ne kartą panašią viziją kūrė ir miesto meras Vytautas Stalmokas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius