Įrengti šunų vedžiojimo aikštelę – ateities planuose

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-08-03
Peržiūrėta
1891
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daugelyje Lietuvos miestų šunų vedžiojimo aikštelės nebėra naujiena. Jose augintinių šeimininkai gali laisvai vedžioti savo šunis, nepiktinant kaimynų, jog teršiama aplinka po jų langais. Palangoje tokių aikštelių nėra ir kol kas jų įrengimas – nenumatytas, tačiau kaip patikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, pamažu žengiama šia linkme.

 

Diskutuota nebuvo

„Iki šiol šiuo klausimu buvo diskutuota tik mažose erdvėse“, - apie vis dar ne itin aktualų klausimą palangiškiams kalbėjo V.Kuznecovas, patvirtindamas, jog visgi ir kurorte imta žengti link šios problemos. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus V.Kuznecovo, ateinančiame tarybos posėdyje bus teikiama šunų registravimo ir laikymo tvarka, tad galbūt netrukus kils ir kitos problemos sprendimo būdas. „Kol kas dar niekas nesikreipė dėl šunų vedžiojimo aikštelių, tačiau manau, jog netrukus gali ir pasigesti, juo labiau atvykę poilsiautojai gali pasidomėti“, - teigė V.Kuznecovas.

 

Aktualu, tačiau nereikalauja

Palangos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Arūnas Elijošius, dažniau susiduriantis su gyvūnų laikymo, jų gerovės problemomis, taip pat pastebėjo, jog palangiškiai šių aikštelių nepasigenda. „Keista, kai nesirūpinama tokiomis vietomis, šunys vedžiojami bet kur. Juk patiems nemalonu, kuomet visur paliekami šunų ekskrementai, o susirinkti jų nenorima“, - problemą įvardijo A.Elijošius.

„Mes truputį lėčiau negu kitos savivaldybės einam šia linkme. Visgi Palanga – kitoks miestas negu dauguma, čia daugiabučių mažiau negu privačių namų“, - teigė V.Kuznecovas, visgi patikindamas, jog daugiabučių namų gyventojams ši problema – tikrai aktuali, juk gyvūnus butuose laiko daugelis miestelėnų. Jo teigimu, ne kiekvienas gyventojas yra patenkintas tuo, jog šunys vedžiojami bendroje teritorijoje, o ir ypatingos tvarkos nesilaikoma. Privačiose valdose tvarką sudarinėja patys savininkai.

 

Nėra mados surinkti

Ne vienas miestelėnas su pasipiktinimu žvelgia į paliktus šunų ekskrementus, jų ypač gausu netoliese gyvenamųjų namų esančiose pievose. Vakarais tokių susibūrimų galima pamatyti ne vienoje miesto vietoje. Tenka tik apgailestauti, jog retas miestelėnas išsitraukęs maišelį surenka savo augintinio paliktus ekskrementus. „Pas mus tokios mados nėra, tačiau jau tie, kurie gyvenę užsienyje sugrįžta, kitaip ir neįsivaizduoja, tik susirinkti“, - pavyzdį pateikė V.Kuznecovas. Pamažu ima atsirasti tokių, kurie atneša gerų pavyzdžių, tačiau tikriausiai dar ilgai teks pamokslauti, kol galiausiai bus tvarka.

Palanga – gausiai lankomas kurortas, ypatingai vasaros metu, todėl tvarkinga aplinka – puiki reprezentacija. Mieste šunų augintojų – gausu, o vasaros metu drauge su savo mažaisiais draugais poilsiauja ir atvykę svečiai, tad siekiant idealios tvarkos šunų aikštelė būtų teisingas sprendimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šunų vedžiojimo aikštelėje jau tiekiamas vanduo, tad laiką leisti su keturkojais augintiniais šiems skirtoje zonoje tapo patogiau.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Šiandien, rugpjūčio 19 d., Palangoje šunų augintojus bei mylėtojus pradžiugino ilgai lauktas įvykis – priešais „Rimi“ prekybos centrą buvo atidaryta šiuolaikiška, beveik 300 metrų ilgio šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė.


Rugpjūčio 19 d. 17 val. Palangoje šunų augintojus bei mylėtojus pradžiugins ilgai lauktas įvykis – bus atidaroma šiuolaikiška šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė, įrengta priešais „Rimi“ prekybos centrą, plataus žolyno vietoje tarp Klaipėdos plento ir automobilių stovėjimo aikštelės, kurioje vasaros savaitgaliais vyksta...


Ryškėja būsimosios šunų vedžiojimo aikštelės netoli parduotuvės LIDL kontūrai: įranga jau važiuoja, tvora ir apšvietimas jau montuojami. Aikštelės atidarymas įvyks rugpjūčio viduryje.


Neretai gyvūnų savininkams tenka patirti nusivylimą dėl pabėgusių, dingusių, į namus nesugrįžusių ar nerastų augintinių. Be to, kone kasdien veterinarijos klinikos sulaukia „pamestinukų“. Kadangi gyvūnai dažniausiai būna nepaženklinti bei neregistruoti, neįmanoma nustatyti bei grąžinti juos šeimininkams. Šią problemą padėtų išspręsti atliekamas naminių gyvūnų...


Paliktos šunų „dovanėlės“ ant gatvių ar šaligatvių – nuolatinė problema, kuri kaip skaudulys gelia kiekvieną miestelėną. Nors visi šią bėdą mato, tačiau ne visi šunelių savininkai linkę palaikyti švarą mieste. O ir tam padaryti pats miestas nelabai suteikia galimybių, mat nėra tam skirtų dėžių, nei specialiai šunų vedžiojimui įrengtų aikštelių.


Daugelyje Lietuvos miestų šunų vedžiojimo aikštelės nebėra naujiena. Jose augintinių šeimininkai gali laisvai vedžioti savo šunis, nepiktinant kaimynų, jog teršiama aplinka po jų langais. Palangoje tokių aikštelių nėra ir kol kas jų įrengimas – nenumatytas, tačiau kaip patikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, pamažu žengiama šia linkme.


Jau beveik dvidešimtmetį kolekcionuojantis suvenyrinius šunis Vytautas Kusas pernai Palangoje įkūrė šunų muziejų. Tai vienintelis toks muziejus Pabaltijo šalyse. Šis muziejus anksčiau buvo V. Kuso dirbtuvės ir joje eksponuojami paveikslai bei miniatiūros, tačiau dalį studijos jis paaukojo įkurti šunų muziejui.


Geriausiųjų šunų parodoje  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 03 | Rubrika: Kultūra

Spalio 8-11 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje savo šuns grožį ir gabumus demonstravo ir palangiškė Sandra Kanapickaitė. Trumpaplaukis vengrų vižlas turėjo galimybę konkuruoti su iš viso pasaulio atvykusiais šunimis. O tokios veislės šunų, kaip Palangoje gyvenančio Bumo, parodoje susirinko net 89.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius