Ištikimiausi „Kuršių“ fanai širsta: su Savivaldybės 100 tūkstančių eurų parama komanda turi būti finalo ketvertuke, o ne vilktis gale

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-04-28
Peržiūrėta
5655
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Nuotraukoje (iš kairės): Klubo „Kuršiai“ savininkai: Renaldas Seibutis, Martynas Giga ir Dominykas Karpovičius
Nuotraukoje (iš kairės): Klubo „Kuršiai“ savininkai: Renaldas Seibutis, Martynas Giga ir Dominykas Karpovičius

Šį sezoną Palangos reprezentaciniam krepšinio klubui „Kuršiai“ musę kandus – palangiškiai tarp 14 7bet-NKL klubų liko treti nuo galo, ištikimiausi sirgaliai širsta. „Komanda turi tokią nuostabią areną, už kurios nuomą nereikia mokėti nė cento. Kasmet iš Savivaldybės gauna 100 tūkstančių eurų paramos – net gerokai didesnės savivaldybės negali sau leisti. O rezultatai – liūdni,“ – sielojasi Ramutis Šeštokas, vienas ištikimiausių „Kuršių“ fanų. Pernai palangiškiai taip pat liko toli nuo geriausiųjų.

Arūnas Vaitulionis, buvęs klubo savininkas (iki R. Seibučiui perėmimo „Kuršiai“ vadinosi BC „Palanga“ – aut.) sakė „Palangos tiltui“, kad su garantuotu komandos biudžetu – Savivaldybės 100 tūkstančių eurų – galima „kalnus nuversti.“ „Mano laikais Savivaldybė mums duodavo tik 40 tūkstančių eurų, o mes du metus iš eilės pakliuvome į geriausiųjų ketvertą,“ – prisiminė jis.

PT žiniomis, VšĮ „Palangos krepšinis” dar praėjusiais metais Tarybos sprendimu iš Savivaldybės biudžeto, vadinasi iš mokesčių mokėtojų pinigų, buvo skirta 271 365,00 eurų.

Palangiškiai privalo nuolat siekti geriausiųjų ketverto

„Mano nuomone, Palangos komanda turėtų sau nuolat kelti tikslą būti finalo ketverte. Tokia moderi mūsų arena, puikios treniruočių ir žaidimo sąlygos, kaip aukšto meistriškumo sporto klubą „Kuršius“ stipriai remia Savivaldybė. Man apmaudau dėl prasto „Kuršių“ žaidimo matyti vis tuštėjančią salę,“ – „Palangos tiltui“ sakė R. Šeštokas, kuris šiemet praleido tik kelias komandos rungtynes.

„Šiemet buvo nemaža trenerių kaita, daug kas kalba apie nepavykusią komandos komplektaciją, tačiau, vis tiek, tai nėra priežastis tokiam liūdnam rezultatui. Ne aš vienas keliu klausimą: „Koks turi būti komandos biudžetas, kad komanda būtų tarp geriausiųjų?“

„Man atrodo, kad jaunimas turėtų veržtis į Palangos komandą. O dabar joje – tik vienas kitas palangiškis. Kita vertus, jau du metai, kai nevyksta miesto krepšinio pirmenybės. Ar Lietuva – jau ne krepšinio šalis?“ – stebėjosi Ramutis.

Vienas iš „Kuršių“ savininkų, Renaldas Seibutis, neatsakė į du „Palangos tilto“ skambučius.

Arūnas Vaitulionis: „Mes su 40 tūkstančių eurų dukart pakliuvome į geriausiųjų ketvertą“

Arūnas Vaitulionis, buvęs klubo savininkas (iki R. Seibučiui perėmimo „Kuršiai“ vadinosi BC „Palanga“ – aut.) sakė „Palangos tiltui“, kad su garantuotu komandos biudžetu – Savivaldybės 100 tūkstančių eurų – galima „kalnus nuversti.“

„Mano laikais Savivaldybė mums duodavo tik 40 tūkstančių eurų, o mes du metus iš eilės pakliuvome į geriausiųjų ketvertą,“ – prisiminė A. Vaitulionis.

Anot jo, „plika akimi“ matėsi silpna „Kuršių“ komplektacija šiemet.

„Visi tokie – vidutiniokai, be ryškesnių žaidėjų. Kaip „Kuršiai“, aukšto sportinio meistriškumo klubas, tenkina reikalavimus Savivaldybės finansavimui gauti, jei jame – tik vienas kitas palangiškis? Ar kas nors dėl to pasikeitė? Mano laiku palangiškių komandoje buvo gerokai daugiau – priminė A. Vaitulionis. – Trenerių kaita klube per metus taipogi neišėjo į naudą. Nenuostabu, kad aplenktos tik dvi dublerių komandos.

Klubas prastai žaidžia jam vadovaujant Renaldui Seibučiui

„Dar apmaudžiau turėtų visiems būti, kad klubas prastai žaidžia jam vadovaujant Renaldui Seibučiui (Renaldas Seibutis – geriausias visų laikų Palangos krepšininkas, Europos čempionato sidabro medalio laimėtojas, Pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas – L.J.). Jo vardas turėtų būti kaip magnetas pritraukiant rėmėjus ir žaidėjus, – mano A. Vaitulionis. – Bet taip nėra. Keista.

„Palangos tiltas“ primena, kad R. Seibutis pasuko į politiką – kaip konservatorius, jis bus Palangos miesto Taryboje 2023-2027 metais.

Regimantas Juška: „Komanda neturėjo ryškaus lyderio“

Regimantas Juška, žinomas Palangos krepšinio specialistas, sakė „Palangos tiltui“, kad jis nežinąs klubo „vidinių dalykų“, bet pažvelgus, anot jo, „iš šono“, į akis krenta komandos komplektacijos klaidos.

„Man krito į akis, kad komanda neturėjo ryškaus lyderio, legionieriaus. Tokių buvo anksčiau,“ – samprotavo R. Juška.

„Savivaldybės 100 tūkstančių eurų parama klubui – tikrai nemaža suma. Kiti tikrai nė tiek negauna. Tad tokia parama neatitinka rezultatų, kuriuos matome. Turėtų būti geresni pasiekimai,“ – sakė pašnekovas.

Kita vertus, anot jo, NKL lygis – gerokai išaugęs.

„Kuršiai“ turėjo daug įtemptų rungtynių, kartais gal ir laimės pristigo. Nevadinčiau palangiškių sezono tik labai blogu,“ – sakė Regimantas.

Arvydas Dočkus, pirmasis R. Seibučio treneris ir ilgametis Palangos krepšinio klubo fizinio pasirengimo treneris (A. Dočkus paliko „Kuršius“ prieš du metus siaučiant koronaviruso pandemijai – L. J.) taip pat nevadina „Kuršių“ sezono blogu ar nesėkmingu.

Arvydas Dočkus: „Viską lemia finansai“

„Man jis – vidutiniškas, – sakė A. Dočkus. – Viską lemia finansai. Pavyzdžiui, „Lietuvos ryto“ dublerių komanda, kuri ilgą laiką buvo žemiau mūsų, vien savo žaidėjų atlyginimams šiemet gavo 186 tūkstančius eurų. Klaipėdos komanda („Neptūnas“-Akvaservis“) su panašiu biudžetu kaip mūsų paskutiniai liko. Be to, mūsų amerikietis puolėjas gavo sunkią traumą – turėjo išvykti.

Anot jo, dauguma NKL komandų turi biudžetus didesnius nei 200 tūkstančių eurų.

„Žinia, Palangoje nėra nei didelių įmonių, nei gamyklų – ribotos rėmimo galimybės, nors Renaldas (Seibutis – L. J. ) neriasi iš kailio ieškodamas rėmėjų,“ – sakė A. Dočkus.

Anot jo, dauguma palangiškių krepšininkų gauna 800-1000 eurų algas.

„Gero žaidėjo be 2 tūkstančių eurų nepakviesi. O dar reikia mokėti už užsieniečių žaidėjų keliones, draudimą, startinį mokestį, kitus dalykus. Be to, nuo tų Savivaldybės skiriamų 100 tūkstančių eurų mokami ir mokesčiai išmokant algas. „Kuršiuose“ viskas daroma tvarkingai,“ – sakė daug gyvenimo metų krepšiniui paskyręs A. Dočkus.

„Žaisdamas net antroje pagal pajėgumą šalies krepšinio lygoje, NKL, be 200 tūkstančių eurų dabar jau negali daug svajoti,“ – reziumavo jis.

Anot Arvydo, šiemet „Kuršiuose“ žaidė trys palangiškiai.

 

Nuotraukoje (iš kairės): Klubo „Kuršiai“ savininkai: Renaldas Seibutis, Martynas Giga ir Dominykas Karpovičius

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2023-04-26 12:08 (IP: 172.69.52.130)
Palangai profesonalesniu, savo darbą mylinčių krepšinio trenerių, kad nereiktu į Klaipėda važinėti vaikams... Tada ir Kursiai kažkada galės tikėtis palangiškių krepšininkų pagalbos. O šis sezonas apgailėtinas ir nuviliantis, garbės švelniai tariant nedarantis

stebetojas 2023-04-26 08:19 (IP: 172.70.251.206)
reikia nauju vadovu klubui, ne tik zaideju geru

Palangiskis 2023-04-26 07:05 (IP: 172.69.52.143)
Teko girdėti ir taip yra jei vaikas perapektyvesnis, nori daugiau pasiekti tėvai dėl profesionalumo ir trenerių noro dirbti Palangoje ( nes viskas atmestinai Palangoje) priversti savo vaikus vežti į Klaipėda, net Mazeikius

Liudna 2023-04-26 06:06 (IP: 172.69.52.131)
Kad Palangoje nėra rimto ir motyvuotų krepšinio trenerio sporto mokykloje... Dabar ten dirbantiems treneriams neįdomu ir be pastangų... Kur moksleivių rezultatai, ar vaikai žaidžia A divizione? Ar tik B... Liūdna, kai treneriai sporto mokyklos savo darbą kas liečia krepšinį dirba atmestinai

Vietinis 2023-04-18 06:54 (IP: 162.158.222.235)
Gėdingai rezultatai, jei taip ir toliau vaikai į tokį klubą nesiligiuos, nesidomes ir po tokių rezultatų sunku ir be vadinti reprezentacinių kuris garsina Palangą... Gaila, bet luzeriai pagal rezultatus.

pak pak 2023-04-17 11:46 (IP: 162.158.110.124)
ar visada sitas klubas remeju iesko tinkamais budais?

Skaitytojas 2023-04-16 16:38 ([email protected] / IP: 162.158.94.245)
O kodėl Palangos arena Kuršiams skiriama nemokamai? Ir kodėl Palangos arenoje negali treniruotis ir rungtyniauti kitos sporto šakos, tik krepšinis ir futbolas?

Palangiskis 2023-04-14 10:38 (IP: 162.158.222.173)
Savivaldybė gali skirti ir daugiau... Tikrai garbės nedaro rezultatai ir vilkimasis dugne... Daug savivaldybių skiria kurkas daugiau sportui

Palangiskis 2023-04-14 09:35 (IP: 162.158.222.250)
Liūdni Kursiu rezultatai... Beviltiškas žaidimas, net nebeidavau žiūrėti. Liūdnas vaizdelis,... o buvom kažkada net LKL. P. S atrodo komanda be ambicijų, noro, o noras turėtų būti LKL ir daryti viską, kad būtų LKL

Taip pat skaitykite

Nutraukta Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėta civilinė byla dėl keliolikos tūkstančių eurų išieškojimo iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario, tautodailininko Raimundo Puškoriaus.


Penkiolikmetės palangiškės dviratininkės mama iki šiol negali miegoti ramiai – jos dukros dviračiu partrenkta nukentėjusioji reikalauja, kad ji jai sumokėtų 25 tūkstančių eurų kompensaciją.  Įvykis įvyko pernai liepos pabaigoje prie „Maxima“ parduotuvė. Pagal Civilinį kodeksą už vaikų padarytą žalą atsako tėvai.  „Palangos tilto“ žiniomis, dviratininkės mama kreipėsi teisinės...


Šį sezoną Palangos reprezentaciniam krepšinio klubui „Kuršiai“ musę kandus – palangiškiai tarp 14 7bet-NKL klubų liko treti nuo galo, ištikimiausi sirgaliai širsta. „Komanda turi tokią nuostabią areną, už kurios nuomą nereikia mokėti nė cento. Kasmet iš Savivaldybės gauna 100 tūkstančių eurų paramos – net gerokai didesnės savivaldybės negali sau leisti. O rezultatai – liūdni,“ – sielojasi...


„Palangos tiltas“ – vienintelė Palangos žiniasklaidos priemonė, kuriai buvo skirta Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) parama 2022 metais. „Palangos tilto“ svetainės www.palangostiltas.lt projektui „Žydų kultūros paveldas Palangoje“ buvo skirta 2 000 eurų.


Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. „Tai unikali pagalba...


Vyriausybė šiandien, trečiadienį, balandžio 7 d., priėmė ne tik Palangai, bet ir visam Vakarų Lietuvos regionui labai svarbų sprendimą – Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai apsispręsta skirti 10 milijonų 250 tūkstančių eurų. „Taip uždegta žalia šviesa oro uosto infrastruktūros atnaujinimui. Tikrai labai gera žinia Vakarų Lietuvai ir Palangai....


„Palangos tiltas“ – vienintelė Palangos žiniasklaidos priemonė, kuriai buvo skirta Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) parama 2020 metais. „Palangos tilto“ svetainės www.palangostiltas.lt projektui „50 kultūros paveldo vertybių Palangoje“ buvo skirta 2 000 eurų.


Klaipėdos apygardos teismas praėjusį penktadienį, birželio 30 dieną, išnagrinėjęs apeliacinius skundus dėl netinkamai laikomos Kurhauzo dalies paėmimo valstybės nuosavybėn, atlyginimo priteisimo ir žalos atlyginimo, pakeitė Palangos apylinkės teismo sprendimą ir nutarė išlikusią medinę pastato dalį, priklausančią pastato bendrasavininkui Gediminui Jackai, perduoti valstybės...


Moters ir jos vaikų nuo smurtaujančio vyro neapsaugojusi Lietuvos valstybė nukentėjusiajai turės sumokėti 6 tūkst. eurų kompensaciją ir teisines išlaidas, Europos žmogaus teisių teismo nutarimu įvertintas 4 tūkst. eurų.


„Ar geras šokis turi būti panašus į jūros šėlsmą? Labai jau poetiškai pasakyta. Šokis turi būti visoks“, – nusišypsojo sužinojęs pagrindinę mūsų pokalbio temą tarptautinės kategorijos teisėjas, Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas, Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvo vadovas Paulius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius