Istorinis momentas – kurorto šilumos ūkis grąžintas palangiškiams

"Palangos tilto" informacija, 2016-06-02
Peržiūrėta
2006
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Istorinis momentas – kurorto šilumos ūkis grąžintas palangiškiams

Palangos šilumos ūkis iš privačios bendrovės – UAB „Litesko“ – perėjo į miesto rankas – antradienį pasirašytas turto priėmimo-perdavimo aktas. Dokumentus parašais patvirtino Savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Artūras Mažrimas bei UAB „Litesko“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, antradienį dalyvavęs pasirašant turto perdavimo dokumentus, neabejoja, jog prieš pusantrų metų priimtas miesto Tarybos sprendimas buvo ne tik ryžtingas, bet ir itin svarbus miesto gyventojams. Juo labiau kad palangiškiai ne kartą viešai piktinosi bendrovės teikiamomis paslaugomis bei jų įkainiais.
„Visuomet laikiausi pozicijos, jog šilumos ūkį nesiekdama pelno turi valdyti Savivaldybė, nes šilumos tiekimas yra socialinė, daugumai miesto gyventojų itin aktuali paslauga. Šilumos ūkio sugrąžinimas į miesto rankas – svarbiausias šios Savivaldybės tarybos kadencijos darbas. Ne vienerius metus kryptingai siekėme šio tikslo, ir šiandien džiaugiamės rezultatais. Noriu padėkoti savo bendražygiams, kurie tikėjo, buvo ryžtingi, tvirti ir įdėjo daug pastangų, kad šilumos ūkis būtų gražintas palangiškiams, Mindaugui Skritulskui, Dainiui Želviui, amžiną atilsį Giedriui Šatkauskui, Pranui Žeimiui, Albinui Stankui, Savivaldybės juristams Petrui Kaminskui ir Vytautui Korsakui, Savivaldybės kontrolierei Aušrai Kedienei, Palangos visuomenės aktyvistams Albinai Rakauskienei, amžiną atilsį Rūtai Ruzgutei, Dainai Eimanavičienei, Laimai Taurinskienei, Gražinai Vaičiulienei ir visai Palangos bendruomenei, kurie 2010 metais atėjo į referendumą ir 2200 parašų pareiškė savo poziciją dėl sutarties nutraukimo su privačia įmone „Litesko". Taip pat nuoširdžiai dėkoju naujam Palangos šilumos ūkio direktoriui Artūrui Mažrimui ir jo visai naujai komandai. Dėkoju tiems darbuotojams, kurie nepabėgo ir dirbs toliau Palangos šilumos ūkyje. Dėkoju ir savivaldybės administracijai ir jos vadovei Akvilei Kilijonienei bei vicemerui Rimantui Antanui Mikalkėnui už ryžtingus sprendimus. Dėkoju ir tiems Tarybos nariams, kurie visada buvo ir gynė gyventojų interesus ir balsavo už reikalingus šilumos ūkio perėmimui sprendimus. Net neabejoju, kad likusi Šilumos ūkio komanda priims pačius geriausius sprendimus ir palangiškiai už šilumą mokės ženklai mažiau nei pastaruosius 16 metų. Bus sunkūs pirmieji metai, bet tikiu, kad susitvarkysime. Dėkoju visiems tiems, kurių nepaminėjau. Tik bendras, sutelktas darbas davė rezultatą, kad Palanga pirmoji Lietuvoje nebepratęsė sutarties su privačia įmone ir gražino ūkį palangiškiams“, – antradienį sakė Š. Vaitkus.
„Šiandien Palangos miesto gyventojai atvertė naują istorijos puslapį, – kalbėjo A. Mažrimas. – Pagrindinė svarba yra ta, kad šilumos ūkis vėl grįžo į miesto, miesto gyventojų rankas. Savivaldybei priklausanti įmonė pati administruos, tieks šilumą ir karštą vandenį. Tikėtina, kad taupiai naudojant lėšas pavyks pasiekti, kad mūsų įmonės teikiamų paslaugų kaina sumažėtų“.
A. Mažrimas pripažino – kol šilumos ūkis iš privačios bendrovės perėjo į miesto rankas, nuveikti reikėjo labai daug. „Darbų sąrašas labai ilgas, bet dėka darnios komandos, darbščių, savo darbą išmanančių specialistų visi sunkumai buvo įveikti, ir šiandien pasiekėme tą rezultatą, kurio tiek gyventojai, tiek ir mes patys su nekantrumu laukėme“, – kalbėjo įmonės „Palangos šilumos tinklai“ direktorius.
UAB „Litesko“ šilumą ir karštą vandenį palangiškiams tiekė nuo 2000-ųjų gruodžio. Sutartis, pagal kurią kurorto šilumos ūkis buvo išnuomotas privačiai bendrovei, galiojo iki šių metų birželio 15 dienos. Šalims susitarus, šilumos ūkis Savivaldybės įmonei perduotas ne nuo birželio vidurio, o nuo birželio 1 d.
Miesto gyventojai daugelį metų nebuvo patenkinti tuometinių šilumos tiekėjų teikiama paslauga, kadangi už šildymą, palyginti su kitomis šalies savivaldybėmis, mokėjo vieni iš daugiausiai.
Nepatenkintų „Litesko“ darbu miesto gyventojų kantrybė galutinai išseko 2010 m., kai pasigirdo šilumos tiekėjų raginimų pratęsti su jais šilumos ūkio nuomos sutartį, dar tebegaliojant pirmajai sutarčiai. Palangiškiai piktinosi nežinantys, kiek privatus nuomininkas iš tiesų investavo į tinklus, taip pat miesto gyventojai reiškė nepasitenkinimą didelėmis šildymo kainomis. Pavargę nuo aukštų šildymo kainų, aktyvūs kurorto gyventojai tąkart surinko ir Savivaldybės Tarybai įteikė daugiau kaip 2 tūkst. parašų su prašymu mieste organizuoti referendumą dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo.
Prieš metus, 2015 m. pradžioje, Palangos miesto taryba apsisprendė nebepratęsti šilumos ūkio nuomos sutarties su „Litesko“ – tokį sprendimą lėmė siekis šią daugumai kurorto gyventojų itin aktualią paslaugą iš privatininkų susigrąžinti į miesto rankas bei suteikti galimybę palangiškiams ir šventojiškiams gauti pigesnę nei iki tol paslaugą, o šilumos tiekimo infrastruktūra ir turtas būtų naudojami efektyviau bei skaidriau.

Jūsų komentaras:

nu jooo 2016-06-03 05:47 ([[[[[[[ / IP: 78.57.226.210)
meras stebi, kaip KURIAMA ISTORIJA

Taip pat skaitykite

Antradienį Palangos kurorto muziejuje vyko neeilinė šventė – atšvęstas muziejaus dešimtmetis. Kaip teigė Kurorto muziejaus direktorė Virginija Paluckienė, pirmasis dešimtmetis yra išties ypatingas – juk per tuos metus muziejus buvo sukurtas praktiškai nuo nulio iki modernios, įdomios ir turtingos Palangos kultūros įstaigos. 


Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


Artimiausios dienos Palangai nepašykštės vienas už kitą nuostabesnių ir įsimintinesnių renginių. Visą savaitgalį vyks jau šeštus metus rengiamas nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“. Šventojoje akį trauks baikerių motociklai. O pirmadienį, rugpjūčio 23 dieną,  Palanga ir Šventoji, kaip ir visa Lietuva, kviečia visus miestelėnus ir svečius paminėti istorinę datą...


Sudegusi ir sunykusi medinė Kurhauzo dalis grąžinama palangiškiams – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė medinės Kurhauzo dalies fragmentus perduoti Palangos miesto savivaldybei. Kultūros paveldo departamentas įpareigotas pasirašyti priėmimo-perdavimo aktą.


Palangos šilumos ūkis iš privačios bendrovės – UAB „Litesko“ – perėjo į miesto rankas – antradienį pasirašytas turto priėmimo-perdavimo aktas. Dokumentus parašais patvirtino Savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Artūras Mažrimas bei UAB „Litesko“ komercijos direktorius Rimantas...


Prancūzijos energetikos įmonių grupei „Veolia“ (anksčiau „Dalkia“) priklausanti bendrovė „Litesko“ šildo devynis Lietuvos miestus ir nė viename jų nesusiduria su tokiu atmestinu ir logiškai nepaaiškinamu savivaldybės atstovų požiūriu į šilumos ūkį kaip Palangoje. Kituose miestuose įprasta, kad savivaldybė ir...


Metų šeima išrinktiems palangiškiams Stonkams – kurorto vadovų padėka

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 29 | Rubrika: Miestas

Daugiavaikių šeimų asociacijos Metų šeima išrinktą palangiškių pedagogų Daivos ir Audriaus Stonkų šeimą trečiadienį pasveikino miesto meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė. „Džiaugiuosi, kad būtent palangiškiai iškovojo šį titulą. Ačiū, kad garsinate mūsų miesto vardą“...


Trečiadienį Vilniuje įvykusiame Lietuvos liberalų sąjūdžio valdybos posėdyje buvo priimtas Palangos politikos gyvenimui istorinis sprendimas – tenkinti Liberalų ir Centro partijos Palangos skyriaus prašymą dėl jo sujungimo su kurorto liberalsąjūdiečių skyriumi.   Iki mėnesio pabaigos paaiškės naujas lyderis Anot Liberalų sąjūdžio pirmininko...


Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymas reglamentuoja šilumos ūkio valstybinį valdymą, šilumos subjektų veiklą, jų santykius su vartotojais, tarpusavio ryšius ir atsakomybę.  


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius