Jaunimo iniciatyvos – geriausios, kai subręsta ne kieno nors stalčiuose

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-12-13
Peržiūrėta
1844
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rinkimų antrajame ture su O. Labžentyte rungėsi Senosios gimnazijos pirmosios klasės moksleivis Žygimantas Mitkus.
Rinkimų antrajame ture su O. Labžentyte rungėsi Senosios gimnazijos pirmosios klasės moksleivis Žygimantas Mitkus.

Skatinti glaudų bendradarbiavimą tarp mokyklų mokinių; spręsti galimybes, kaip motyvuoti mokinius siekti žinių bei būti aktyviais savo mokyklos ir miesto bendruomenės nariais; padėti mokiniams ugdyti socialinius ir demokratinius įgūdžius, aktyviai dalyvauti pilietinėje visuomenėje ir, žinoma, tikslingai ir rezultatyviai dirbti parlamento grupėje, deramai atstovaujant Palangos moksleivijai – tokius tikslus sau kelia V. Jurgučio pagrindinės mokyklos moksleivė Ona Labžentytė, kuri lapkričio pabaigoje buvo išrinkta į Lietuvos moksleivių parlamentą.

Rungėsi du moksleiviai
Palangos moksleivių klubo patalpose vykusių rinkimų į Lietuvos mokininių parlamentą (LMP) antrojo turo nugalėtoja paskelbta V. Jurgučio pagrindinės mokyklos devintokė Ona Labžentytė. Ji ir atstovaus Palangos moksleivijai aukščiausiame mokinių savivaldos organe.
Rinkimų antrajame ture su O. Labžentyte rungėsi Senosios gimnazijos pirmosios klasės moksleivis Žygimantas Mitkus. Kitos – Šventosios bei „Baltijos“ – pagrindinės mokyklos rinkimuose nedalyvavo.
Kadangi du kandidatai, kurie buvo ir vieninteliai rinkikai, gavo po vieną balsą, nugalėtoja tapo liepos mėnesį gimusi O. Labžentytė, palikusi kovą gimusį Ž.Mitkų be LMP mandato, nes rinkimų nuostatuose kandidatai į LMP patys ir yra rinkėjai, o jeigu kandidatai surenka vienodą skaičių balsų, kas praktiškai buvo užprogramuota šiuose rinkimuose, tai laimėtoju skelbiamas jaunesnysis pretendentas.
Tačiau tokia rinkimų baigtis nereiškia, kad O. Labžentytė verta atstovauti Palangai tik todėl, kad yra jaunesnė. Penkiolikmetė moksleivė rinkimams ruošėsi labai rimtai, ir komisijai, kurioje buvo Palangos moksleivių klubo direktorės pavaduotoja Vanda Juodikienė, Senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui A. Jazbutienė bei IV klasės gimnazistas, iki šiol atstovavęs Palangai LMP D. Panovas, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Matkevičienė bei dešimtokė J. Dobrovolskytė, V. Jurgučio pagrindinės mokyklos dailės mokytoja R. Kaunė ir devintokė E. Balkaitytė, pristatė išsamią savo galimos veiklos viziją, įvardijusi problemas, tikslus bei veiklos būdus.

Aktyvi visuomenininkė
Pristatydama save komisijai, O. Labžentytė visų pirma paminėjo savuosius pomėgius: teatrą, literatūrą, muziką bei turizmą. O iš asmeninių savybių ji pabrėžė komunikabilumą, iniciatyvumą bei draugiškumą.
Ona jau ne pirmi metai aktyviai dalyvauja ir visuomeninėje veikloje, ir įvairiuose projektuose. Nuo 2008-ųjų metų ji yra visuomeninės organizacijos Dramos sambūris „M“ – 3-oji karta narė, tais pačiais metais buvo išrinkta į mokyklos tarybą. Nuo 2010-ųjų – Lietuvos moksleivių sąjungos narė bei mokinių tarybos pirmininkė, nuo 2011-ųjų vadovauja Palangos „Sniego gniūžtei“. Ir, kaip rašė rinkimams skirtame lankstinuke, ji – daugybės mokyklos, miesto renginių, akcijų, projektų iniciatorė, organizatorė bei dalyvė.
Beje, O. Labžentytė sakė pastebėjusi, jog moksleiviams trūksta iniciatyvumo. O iniciatyvių mokinių veikla nėra pakankamai skatinama, ko labai labai reikėtų – juk jaunimo iniciatyvos esančios geriausios, kai mintys ir pasiūlymai kyla patiems jauniesiems visuomenės bei bendruomenės nariams, o ne yra subrandinamos kieno nors stalčiuose, o paskui bandomos jaunimui „įpiršti“.
Kalbėdama apie projektus, kuriuose yra dalyvavusi, bei laimėjimus, moksleivė paminėjo tarptautinius projektus „Tau, brangi šalie“, „Su Lietuva širdy“, „Gimtasis žodis – tiltas, saugojantis tautiškumą“. Pernai Ona Palangos jaunimo apdovanojimuose buvo įvertinta dviem trečiosiomis vietomis už teatrinę ir visuomeninę veiklas. O labiausiai ją džiugina šiemet Palangos jaunimo apdovanojimuose laimėta nominacija „Visuomeniškiausias moksleivis“.

Problemų – daug
Pristatydama savąją veiklos viziją, O. Labžentytė visų pirma pabrėžė, jog Lietuvos mokinį ji nori matyti sąmoningą, aktyvų, dorą, atsakingą, veiklų, iniciatyvų, pilietišką bei patriotišką. Tačiau tai – siekiamybė, o kol kas realybėje iki to toli.
Pagrindinės problemos, kurias Ona sako matanti ir savojoje mokykloje, ir kurios iškeliamos, kai ji bendrauja su kitų mokyklų moksleiviais yra mokinių mokymosi motyvacijos stoka; nepakankamas finansavimas mokinių savivaldų veiklų vykdymui; mokinių mokytojų ir tėvų bendradarbiavimo stoka; nepakankamas mokinių dorovinių vertybių ugdymas, ir, kaip jau minėta, moksleivių iniciatyvumo stoka neformaliajame ugdyme bei nepakankamas iniciatyvių mokinių veiklos skatinimas.
Išvardijusi problemas, kuri ji matanti savo – o ir kitose – ugdymo įstaigose, O. Labžentytė išvardijo ir tikslus, kurių ketina siekti, jeigu būtų išrinkta į LMP. Tarp jų – spręsti galimybes, kaip motyvuoti mokinius siekti žinių bei būti aktyviais savo mokyklos ir miesto bendruomenės nariais.
 

Jūsų komentaras:

;] 2012-12-16 22:23 (IP: 86.100.102.184)
Saunuole Onute!!

Taip pat skaitykite

Vasario10 d. Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos berniukų kvadrato komanda kovėsi Lietuvos mokyklų žaidynių finale, kuris vyko Vilniuje, sporto mokyklos „Sostinės tauras“ salėje. 


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Palangos ir Šventosios miesto bendruomenes pasiekė skaudi žinia: mirė buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos direktorius Kazys Litvinas. Jis mokyklai vadovavo 1992–2004 metais. K. Litvinui buvo 66.


Dėl COVID-19 įvesto infekcijų plitimo ribojimo režimo dviem Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinėms klasėms – 2 A ir 1 emocijų ir raidos sutrikimų klasių mokiniams – lapkričio 3-13 d. bus taikomas nuotolinis mokymas (šių klasių mokiniai mokysis namuose).


Spalio pabaigoje Šventosios pagrindinės mokyklos geriausiai besimokantys mokiniai važiavo į Anykščius. Mus lydėjo mokytojai D. Petkienė, R. Toliušiene, S. Baužys ir Z. Klapatauskienė.


Pradinėje mokykloje susirinko Palangos miesto pailgintos dienos grupių (PDG) iš „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios ir specialiosios pagrindinės klasių, iš Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, žinoma, patys šeimininkai, pedagogai, tėveliai, svečiai. Popietėje siekėme ugdyti tautines vertybes, skatinome mokyklų, bendruomenės ir tėvų bendradarbiavimą...


Lapkričio 4-ąją Palangos moksleivių klube vyko rinkimai į aštuntąjį Lietuvos mokinių parlamentą, II-asis turas vyko Palangos mieste. Lietuvos mokinių parlamento rinkimuose dalyvavo du kandidatai:


Nuo rugsėjo pabaigos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vėl verda darbai: UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pradėjo tvarkyti lietaus nuotekų tinklus, įrenginėja drenažą apie senąjį mokyklos pastatą bei įrengs jo sienų hidroizoliaciją, rengiasi atnaujinti mokyklos teritorijos dangas. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos...


Skatinti glaudų bendradarbiavimą tarp mokyklų mokinių; spręsti galimybes, kaip motyvuoti mokinius siekti žinių bei būti aktyviais savo mokyklos ir miesto bendruomenės nariais; padėti mokiniams ugdyti socialinius ir demokratinius įgūdžius, aktyviai dalyvauti pilietinėje visuomenėje ir, žinoma, tikslingai ir rezultatyviai dirbti parlamento grupėje, deramai atstovaujant Palangos moksleivijai...


„Baltijos“ mokyklos kūrybingieji atidarė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 16 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre buvo atidaryta itin originali „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinių paroda, pavadinta „„Baltijos“ spalvų jūra“. Šioje parodoje, kurią mokiniams paruošti padėjo pedagogai E.Griciuvienė, I.Litvaitytė ir A.Gulbinskas, pateikti patys išmoningiausi darbai, pagaminti iš veltinio, išpjaustyti iš medžio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius