Jono Šliūpo muziejus 11- 15 metų vaikus ir jaunimą kviečią į gyva ir įtraukiančią kūrybinę stovyklą „Mažųjų daiktų istorijos“

Palangos tiltas, 2021-07-19
Peržiūrėta
2409
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jono Šliūpo muziejus 11- 15 metų vaikus ir jaunimą kviečią į gyva ir įtraukiančią kūrybinę stovyklą „Mažųjų daiktų istorijos“

Liepos 27–29 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyksiančioje nemokamoje penkių dienų kūrybinėje stovykloje jaunieji palangiškiai kartu su istorijų pasakotoja iš Škotijos kurs savo mažų daiktų istorijų muziejų. 

Siekdami sudominti jaunuosius lankytojus muziejumi ir muziejais, atskleisime vaikams galimybes matyti daiktuose ne tik funkcinę jų paskirtį, bet ir už kiekvieno daikto slypinčią istoriją. Kartu mokysimės įdomiai ir patraukliai papasakoti istorijas ir per savo asmenines, šeimos patirtis sukurti istorijų muziejų. Pasakojimo meno mokys profesionali istorijų pasakotoja Daiva Ivanauskaitė, baigusi Scottish Storytelling Centro pasakotojų rengimo programą, įtraukta į Škotijos profesionalių pasakotojų registrą.

Kiekvieno iš mūsų aplinkoje yra žmogus, senelis ar močiutė, o gal prosenelis, teta ar kaimynas, kurio istorija mes galėtume pasidalyti, kuri yra savaip svarbi ir aktuali Palangai ar Lietuvai, įtakojusi ar lėmusi vienokius ar kitokius įvykius, o gal tęsianti praeitame amžiuje pradėtus burmistro Jono Šliūpo darbus. Gal mūsų pažįstamas žmogus buvo arba yra nerami, ieškanti, kovojanti ir atkakliai tikslų siekianti asmenybė, kurią mums primena išlikę daiktai, artefaktai (gal laiškas, gal senas dviratis, suknelė, lagaminas...). Iš tų mažų daiktų ir istorijų galima sukurti muziejų ir papildyti Jono Šliūpo ekspoziciją. 

Panaudodami Škotijoje bei Šiaurės šalyse plačiai paplitusią istorijų pasakojimo tradiciją, sieksime sudominti ir motyvuoti vaikus kurti ir pažinti muziejų. Vaikai mūsų kūrybinėse dirbtuvėse tikrai galės pasijausti kūrėjais!

Į projekto veiklas bus įtraukiami 11–15 metų Palangos moksleiviai. O paskutinę stovyklos dieną (liepos 29, ketvirtadienį) palangiškius ir svečius pakviesime į kūrybinėse dirbtuvėse sukurtų istorijų popietę. 

Kviečiame registruotis: https://forms.gle/pUbYfJpoXNmBRZgD9 

Projekto partneris – Palangos moksleivių klubas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus tęsia edukacinių vasaros renginių ciklą jauniausiems lankytojams ir birželio 30 d., ketvirtadienį, kviečia net į du renginius muziejaus kiemelyje.


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Liepos 27–29 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyksiančioje nemokamoje penkių dienų kūrybinėje stovykloje jaunieji palangiškiai kartu su istorijų pasakotoja iš Škotijos kurs savo mažų daiktų istorijų muziejų. 


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Kurorto muziejus verčia naują istorijos puslapį

"Palangos tilto" redakcija, 2019 12 12 | Rubrika: Miestas

Gruodžio 21 d. 13 val. palangiškiai ir miesto svečiai turės unikalią galimybę pirmą kartą atverti duris į muziejų su jau nuolatine ekspozicija.


Liepos 22-31 d. Palangoje treniruočių stovyklą surengė nacionalinė krepšinio rinktinė. Į stovyklą besirenkantys krepšininkai susitiko po 2 metų pertraukos, tačiau daug laiko pasidalyti gyvenimo džiaugsmais ir rūpesčiais žaidėjai neturės. Jau visai netrukus prasidės pasiruošimas rugpjūčio 31–rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam čempionatui.


Tradicija švęsti mažos žuvies šventę su visa Lietuva palengva nusistovi. 2018 metų žiema – penkiolikta, kai visi keliai veda Palangon ragauti šviežiais agurkais kvepiančių, jūroje sužvejotų stintų, patirti palangiškių žvejiškas tradicijas, nusipirkti tautodailės dirbinių, dalyvauti įvairiose rungtyse, trepsėti linksmai su folkloriniais ansambliais...


Palangos kurorto muziejus ir Pavelostos (Latvija) kraštotyros muziejus, atsižvelgdami į abipusį susidomėjimą plėtoti bendradarbiavimą ir pripažindami, kad draugiškų partnerystės santykių Europos Sąjungoje stiprinimas padės plėtoti kultūrinius ryšius, sutarė bendradarbiauti ­– penktadienį pasirašyta tai patvirtinanti sutartis.


Palangos gintaro muziejus šį šeštadienį švenčia 50 metų jubiliejų

LDM Ryšių su visuomene centro inf., 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus rugpjūčio 3 d., šeštadienį, 17 val. kviečia į Palangos gintaro muziejaus 50 metų jubiliejaus renginius Palangoje (Vytauto g. 17): simbolinį žibinto prie naujojo Gintaro muziejaus įėjimo įžiebimą, susitikimą su Gintaro muziejaus kūrėjais ir puoselėtojais rūmų Didžiajame salone, parodos „Palangos gintaro muziejui – 50“ atidarymą rūmų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius