Jubiliejinėje dainų šventėje Vilniuje dalyvavo 10 Palangos meno kolektyvų

Palangos tiltas, 2018-07-12
Peržiūrėta
1968
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jubiliejinėje dainų šventėje Vilniuje dalyvavo 10 Palangos meno kolektyvų

Šiemet į jubiliejinę Lietuvos valstybingumo šimtmečio dainų šventę Palanga pasiuntė 10 įvairių kolektyvų, kuriuose 246 meno mėgėjų entuziastų
Dainų šventės istorinės ištakos siekia dar 1924 metus, kai Kaune įvyko pirmoji dainų šventė. Lietuvai, atkūrusiai savo valstybingumą ir demokratiniais pagrindais pradėjusiai tvarkyti savo institucijų veiklą, buvo siekiama visapusiškai palaikyti ir tautinio entuziazmo pagrindais besikuriančias įvairias meno organizacijas.
Mes didžiuojamės, kad lietuviško teatrinio meno pradžia, startavusi dar XIX a. pabaigoje, susieta su palangiškės Stasės Vaineikienės asmenybe. Vėliau Lietuvos kaimuose ši nuostabi tradicija buvo ne tik įsibėgėjusi, bet jau plačiai žinoma kaip klojimo teatrų judėjimas. Gaisrininkų komandos, šaulių sąjungos entuziastai miesteliuose buvo subūrę pučiamųjų instrumentų orkestrus, bet pati populiariausia žmonių bendruomeniškumo forma tuomet reiškėsi visiems kartu dainuojant. Dainavimas chore buvo prestižo dalykas, o choristai buvo pelnytai laikomi šviesuomenės atstovais. Apie tai liudija daugelio senolių pasakojimai, kuriuose šiltai menamos tuometinių chorvedžių (kantorių) autoritetingos asmenybės. Jų sukaupti išminties lobiai, puikūs organizacinio darbo su žmonėmis pavyzdžiai, daugelio atmintyje išliko visam gyvenimui kaip vertingiausi prisiminimai.
Tokie choriniai kolektyvai be abejo vieni su kitais palaikydavo dalykinius ryšius, nuoširdžiai pabendraudavo. Kad kartu padainuodavo – taip pat ne paslaptis, o tai jau buvo savita dainų šventės užuomazga. Dabar gi jau nieko nebestebina miestų, miestelių ir kaimų meno kolektyvų gausa. Jų renginiai atskleidžia mūsų krašto talentus, žmonių kūrybines galias, užkrečiančius entuziazmo pavyzdžius, o tuo rimtai domisi jau visos planetos meno specialistai.
Atrodo, kad šventės repertuarą buvome išmokę, tačiau didelėse repeticijose kiekvienas dirigentas daug improvizavo. Repeticijos užsitęsdavo iki pat vėlaus vakaro, o grįžę į savo laikinus namus, Naujoje Vilnioje esančią Barboros Radvilaitės progimnaziją, vienoje jos klasių pailsėdavome.
Visi maloniai pabendravome su lietuvaičiais iš Čikagos, Klivlendo, Toronto, Didžiosios Britanijos, Australijos ir kt. Visi jie nuoširdžiai pripažino dainų šventės didingumą.
Labai šiltus prisiminimus paliko vyrų choras iš tolimosios Japonijos Lietuviškai išmokę net visą dainų šventės repertuarą, jie pareigingai lankė visas repeticijas. Nors šventės metu buvo apsirengę įprastiniais kostiumais, tačiau išvakarėse svečiai atvyko pasipuošę nacionaliniais kimono. Žinoma, visa Vingio parko tribūna svečius pasitiko karštais plojimais ir pritarimo šūksniais. Daugelis mūsiškių su svečiais apsikeitė vizitinėmis kortelėmis, todėl nuoširdūs ir draugiški ryšiai su Japonijos šalimi tik stiprės. Maloniai nustebino jų vadovės puikūs lietuvių kalbos įgūdžiai, kuriuos, anot jos, ji įgijo Vilniaus universitete, o dabar propaguoja mūsų kalbos grožį savo šalyje.
Verta papasakoti apie dainų šventės rengėjų pastangas organizuojant dalyvių maitinimą. Šiuo klausimu buvo nepaprastai daug visokių nuomonių – vieni maistu nesiskundė, kiti ne itin buvo juo patenkinti. Net žurnalistai reiškė gana skirtingas nuomones, tačiau, mes įsitikinome, kad visi dalyviai buvo sotūs ir, svarbiausia, negaišo brangaus laiko eilėse. Po intensyvių repeticijų visi valgė pasigardžiuodami ir nekritikuodami.
Liepos 6 –osios rytmetį nuvykome į Vingio, kur popiet visi Palangos kolektyvai rinkosi prie Mindaugo paminklo. Prisijungė vyrų choro „Jūros šauliai“ nariai, džiaugėmės išvydę Palangos pučiamųjų orkestrą. Palangiškių meno mėgėjų nuotaiką pakėlė į šventę su visa savo šeima atvykęs ir su visais draugiškai bendravęs miesto meras Šarūnas Vaitkus. Keturių kilometrų eisena iki Vingio parko estrados buvo itin pakili, tvyrojo nepaprastai gera nuotaika, veiduose spindėjo šypsenos. Koncertui baigiantis, iškilmingai sugiedojome „Tautinę giesmę“ ir pamažu skirstėmės, Palangą pasiekėme tik liepos 7 –osios naktį. Šventės akimirkos ilgai neblės!

Donatas Žuolys

Palangos kultūros ir jaunimo centro „Jūros šaulių“ choro dalyvis

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Izraelio kurorto Eilato vicemeras Stas Dinkin, Estijos kurorto Pernu meras su žmona, Sakartvelo kurorto Kobuleti vicemeras su delegacija ir Palangos naujo miesto parnerio, Prancūzijos kurorto prie Atlanto vandenyno Saint-Gilles-Croix-de-Vie meras François Blanchet, su kuriuo Palangos meras Šarūnas Vaitkus šeštadienį, birželio 3 d., pasirašė bendradarbiavimo ir draugystės sutartį, dalyvavo...


Sporto šventė „Palangos pajūris – Palangos vaikams“ sugrįžo į Palangos senosios gimnazijos bendruomenę.


2022 m. rugpjūčio 2‒4 dienomis Palangoje vyks nacionalinių instrumentų pedagogų ir kolektyvų vadovų kūrybinė laboratorija. 


Pagal Lietuvos šaulių sąjungos Centro valdybos nutarimą kasmet Lietuvoje organizuojamos šaulių meno kolektyvų apžiūros visose respublikos rinktinėse. Klaipėdos apskrities 3-iai jūros šaulių rinktinei atstovavome mes, Palangos vyrų jūros šaulių choro grupė ir klaipėdietis solistas.


Šiemet į jubiliejinę Lietuvos valstybingumo šimtmečio dainų šventę Palanga pasiuntė 10 įvairių kolektyvų, kuriuose 246 meno mėgėjų entuziastų


Sausio 21 d. Kėdainių sporto arenoje vyko Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) šventė „Taip krepšinį žaisti verta“, kuri dar vadinama lygos „Žvaigždžių diena“. Daugiau kaip 300 jaunųjų sportininkų iš visos Lietuvos demonstravo savo sugebėjimus įvairiose krepšinio rungtyse, o geriausieji lygos krepšininkai susikovė...


Gegužės 24 dienąPalangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios ir specialiųjų klasių mokiniai bei tėveliai susirinko į sporto šventę „Mums smagu, kai mes kartu“. Visi kartu – mokytojai, tėveliai ir mokiniai paminėjome Šeimos dieną. Į šventę atvyko Palangos moterų LIONS klubo narės Raimonda Mitkuvienė, Jolita Vaickienė ir Indrė...


Lepos 17 dieną Palangos m. neįgaliųjų draugijos   nariai išvyko į Respublikinę neįgaliųjų asociacijų šventę   Pasvalio rajone, Talačkonyse.


„Nereikia būti dideliu meno žinovu, kad, žvelgdamas į jūsų drobes, suprastum: teptuką jūsų rankoje vedžioja Dievas. Tad lenkiame galvą prieš jus – dailininką, kūrėją“, – tai tik viena citata iš praėjusią savaitę Palangos miesto viešojoje bibliotekoje skambėjusių pačių nuoširdžiausių kalbų, kurios buvo skirtos savo 60-ojo jubiliejinio...


„Bočiai“ dalyvavo atrankoje į Dainų šventę

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį pagyvenusių žmonių tautinių šokių ansamblis „Bočiai“ bei vyresniųjų žmonių tautinių šokių grupė „Banguolis“, vadovaujami Janinos Serapinienės, dalyvavo atrankoje dėl teisės dalyvauti šiemet vyksiančioje Lietuvos tūkstantmečio Dainų šventėje „Amžių sutartinė“. Kolektyvams pritarė neatsiejama šių ansamblių dalis – kapela, kurios meno vadovas Rimas Tranauskas. Beje, ansamblis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius