„Judus jaunimas“ atvyksta susitikti su Lietuvos jaunimu

Palangos tiltas, 2013-08-08
Peržiūrėta
1315
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Judus jaunimas“  atvyksta susitikti su Lietuvos jaunimu

Europos Sąjungos (ES) iniciatyvų „Judus jaunimas“ ir „2013-ieji – Europos piliečių metai“ atstovai atvyksta susitikti su Lietuvos jaunimu ir supažindinti su studijų bei darbo užsienyje galimybėmis. Susitikimas vyks rugpjūčio 9-10 d. „Satta Outside“ festivalyje, Šventojoje.
Lietuvoje dvi dienas viešėsianti jaunimo švietimo ir užimtumo skatinimui skirta ES iniciatyva „Judus jaunimas“ įsikurs specialioje palapinėje, kurioje jaunuoliai galės gauti visą informaciją apie ES teikiamas stipendijas studijoms ir darbui užsienyje, susitikti su programose jau dalyvavusiais bendraamžiais ir sužinoti jų įspūdžius.
„Europos ateitis priklauso nuo jaunimo, todėl į jaunimą būtina žiūrėti kaip į pozityvią visos Europos Sąjungos kūrimo jėgą. Europa yra sparčiausiai senstantis žemynas, todėl jaunimo integravimas į visuomeninį ir profesinį gyvenimą bei geresnis jo potencialo panaudojimas yra patys svarbiausi veiksniai, siekiant užtikrinti tvarų Europos vystymąsi. Siekiant sukurti tinkamas sąlygas jaunimui aktyviai dalyvauti demokratinėje, atviroje ir rūpestingoje visuomenėje, svarbu įsiklausyti į tai, ką sako jaunimas, suteikti galimybę išsakyti ir išklausyti jo iniciatyvas, skatinti veiksmingą bendradarbiavimą, siūlyti konkrečias idėjas pagal vykdomas Europos programas ir daugiau teikti reikšmės „jaunimo“ aspektui visose politikos srityse“, - Europos Parlamento kultūros ir švietimo komitete sakė Algimanta Pabedinskienė, Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministrė.
„Judaus jaunimo“ renginį „Satta Outside“ festivalyje atidarys Lietuvos dainininkė Rasa Bubulytė, kuri yra ir „Judaus jaunimo“ ambasadorė Lietuvoje. Ji papasakos apie savo patirtį, įgytą studijuojant užsienyje, ir apie tai, kodėl, jos manymu, jauniesiems europiečiams taip svarbu dalyvauti mobiliojo švietimo programose.
„Judaus jaunimo“ kampaniją Europos Komisija pradėjo 2010 m. pabaigoje. Nuo to laiko kampanija sėkmingai apkeliavo daugiau nei 20 ES valstybių narių. „Judaus jaunimo“ renginį Lietuvoje organizuoja Europos Komisija, bendradarbiaudama su šalies organizacijomis – Švietimo mainų paramos fondu ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra.

Ina Ūsaite 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį, rugpjūčio 28-ąją, į Palangą atvyksta Zita Kelmickaitė ir Free Finga. Nuo 11 valandos aikštėje prie Palangos Kurhauzo duetas palangiškiams ir miesto svečiams ruošia išskirtinę programą su Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu orkestru.


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


Vaiko širdies asociacijos nariai praėjusią savaitę jau tradiciškai stovyklavo Palangoje – poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“. Kaip teigė asociacijos prezidentė Daiva Jonauskienė, tokia stovykla organizuojama jau šeštus metus. „Tai nuostabi dovana. Čia mes apsupti begaliniu dėmesiu, rūpesčiu, o ir jūra visai greta. Net ir...


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Į Lietuvos kultūros sostinės 2013 – Palangos – kultūrinį gyvenimą, kuriame gausu renginių, koncertų, parodų bei įvairioms sukaktims skirtų leidinių, originaliai įsiliejo kurorto jaunimas. „Palangos stalo 2013“ šventės metu palangiškiams ir svečiams pristatytas jaunųjų miesto bendruomenės narių pajėgomis išleistas laikraštis...


Europos Sąjungos (ES) iniciatyvų „Judus jaunimas“ ir „2013-ieji – Europos piliečių metai“ atstovai atvyksta susitikti su Lietuvos jaunimu ir supažindinti su studijų bei darbo užsienyje galimybėmis. Susitikimas vyks rugpjūčio 9-10 d. „Satta Outside“ festivalyje, Šventojoje.


Bendradarbiaujant su „2013-tųjų – Europos piliečių metų“ iniciatyva, Šventojoje vyksiančiame festivalyje „Satta Outside“ bus pastatyta „Judaus jaunimo“ palapinė, kurioje bus galima susipažinti su ES programomis, teikiančiomis jaunimui galimybes įgyti darbo rinkai reikalingų įgūdžių bei patirties studijuojant, dirbant, mokantis ir dalyvaujant...


Dalia J. KAVALIAUSKAITĖ „Karšti čeburekai, šaltas alus, kepta duona“, – ir poilsiautojams, ir palangiškiams šie žodžiai žinomi mintinai, o jaunuolių, per didžiausius karščius su sunkiais krepšiais vaikštančių pliaže, pagaili ne viena poilsiaujanti pajūryje moteris. O ar įsidarbinti baigiantis liepai... sunku?...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius