Jūratės gatvės daugiabučių gyventojai priešinsis valdžios užmačioms

Dalia JURGAITYTĖ, 2011-01-16
Peržiūrėta
2016
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto tarybos sprendimas rengti  žemės sklypo Jūratės g.24 ir žemės sklypų prie  daugiabučių namų Jūratės g.26 ir 28 detalųjį planą, kuriuo numatoma keisti Palangos miesto centrinės dalies detaliojo plano sprendinius ir planuojamojoje teritorijoje, esant galimybei prie sklypo Jūratės g.24 prijungti du arus laisvos valstybinės žemės, suneramino gyventojus. Kaip „Palangos tiltui“ sakė vienas iš šių daugiabučiuose gyvenančių palangiškių, kurorto  valdžios užmačios piktina ir gyventojai neketina tylėti.

 

Apetitas kyla bevalgant

Jūratės gatvės minėtų daugiabučių gyventojai įsitikinę, jog jų namams priskirto žemės sklypo sąskaita privataus sklypo savininkai nori pasididinti savo sklypą ir pastarąjį padalinti. Pasak jų, Palangos miesto centrinės dalies detaliajame plane, kuris patvirtintas prieš dešimtmetį, šioje teritorijoje  jokios laisvos valstybinės žemės nėra, tačiau įgyvendinant privataus sklypo savininkų norus, nuspręsta rengti detalųjį teritorijos planą. Nors, jų žodžiais, šiam privačiam sklypui padalinti pagal Teritorijų planavimo įstatymą žemės pakanka,  tačiau akivaizdu, kad apetitas kyla bevalgant. „Prijungus tuos du arus, bus galimybė ne tik pasididinti kavinės teritoriją, bet ir susitvarkyti privažiavimą į sklypus. Jei mes tylėsime, tai manome, jog liksime įsprausti tarp privačių valdų ir galimybės įsirengti prie daugiabučių automobilių parkavimo aikštelės mums nebeliks. Situacija ganėtinai keista. Teko girdėti, kad teritorijos detalaus plano organizatorius  Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, tačiau planą finansuoja Jūratės g.24 bendrasavininkės“, - įtarimais pasidalijo  gyventojai. Vieno iš jų  tvirtinimu, pensininkams, kurių dauguma gyvena šiuose daugiabučiuose, aiškinama, esą Savivaldybė lėšų neturi teritorijos planavimo dokumentui rengti, o jei atsiranda asmenų, kurie finansuoja jo rengimą, tai tik visiems į naudą. „Mes netikime Savivaldybės ketinimais, esą teritorija bus planuojama didesnė ir joje bus įrengta automobilių parkavimo aikštelė, skirta visuomenės poreikiams. Negana to, jog šiame rajone Tylos take jau dingo dalis šaligatvio, nes privačių valdų savininkai valstybės turtą užtvėrė tvora, tai dabar paskutinį likusį lopinėlį vėlgi siekiama privatizuoti. Šiuo rengiamu planavimo dokumentu, kurį palaimino valdžia, tenkinami privačių valdų savininkų, o ne daugiabučių namų gyventojų  interesai,“ – piktinosi miestelėnai, pridūrę, kad su tuo nesitaikstys ir  matomai problemą teks spręsti teisme.

 

Finansuos privatūs asmenys

Palangiškių nuogąstavimai pasitvirtino. Paskutiniosiomis praėjusių metų gruodžio mėnesio dienomis Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu teritorijos prie daugiabučių namų detaliojo planavimo procedūroms duotas startas. Direktoriaus įsakyme nurodytas naujojo detalaus plano rengimo tikslas - prie  Jūratės g. 24, 26 ir 28  nustatyti žemės sklypų  ribas ir plotus, o esant galimybei prie žemės sklypo Jūratės g.24 prijungti 2 arus laisvos valstybinės žemės bei  pastarąjį sklypą padalinti į du žemės sklypus. Taip pat dokumente sakoma, jog detalaus plano organizatorius Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, o šį planą finansuoja privataus sklypo Jūratės g. 24 savininkės Regina Kazlauskienė ir Danguolė Kesminienė.

 

Nurodyta panaikinti

Skaitytojams priminsime, jog pernai kovą kurorto valdžia pritarė pateiktam sprendimo projektui leisti rengti minėtos teritorijos detalųjį planą. Tačiau Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė pasipriešino valdžios užmačioms. Sprendimas buvo sustabdytas bei nurodyta jį panaikinti, kaip neteisėtą bei pažeidžiantį viešąjį interesą. Tarnyba atkreipė dėmesį, kad Palangos miesto centrinės dalies plano sprendiniai rodo, jog žemės sklypai prie pastatų esančių Jūratės g.24, 26, 28 suformuoti ir jokios valstybinės žemės, kuri galėtų būti prijungta prie Jūratės g.24 namo sklypo, nėra. Be to, priminta, kad minėta teritorija yra griežtoje kurorto paminklosauginėje zonoje, todėl norint dalyti šioje teritorijoje esančius sklypus būtina suderinti su paminklosaugininkais. Anot atstovės, turi būti Kultūros  vertybių paveldo departamento sutikimas. Savo ruožtu akcentuota, kad žemės sklypo Jūratės g.24 savininkai, ketinantys planuoti teritoriją prie daugiabučių namų nėra šių žemės sklypų valdytojai, todėl jie negali būti detaliojo plano organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo sutarties šalimi. Tokiu būdu, Taryba priimdama sprendimą, nusižengė Teritorijų planavimo įstatymo nuostatoms ir Vyriausybės nutarimu patvirtintai tvarkai dėl teritorijos planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo.

 

Taryba uždegė žalią šviesą

Tačiau  miesto savivaldybės taryba, nepaisydama  Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje reikalavimo panaikinti sprendimą, pernai lapkritį, įvykusiame posėdyje jo nepanaikino, o uždegė žalią šviesą teritorijos detaliajam  planui rengti. Argumentuota, esą Vyriausybės atstovės teiginiai dėl viešojo intereso pažeidimo abstraktūs, o Tarybos sprendimas yra pagrįstas tinkamomis teisės normomis  bei neprieštarauja nei vienam iš Vyriausybės atstovės nurodytam teisės aktui. Sprendimo teikime dėl laisvos valstybinės žemės akcentuota, jog jei ji neperduota naudotis ir neišnuomota, ji yra  laikytina laisva, o šiuo atveju taip esti. Be to, patikinta, kad ji bus prijungta tik tuo atveju, jeigu suformavus Jūratės g.24 žemės sklypą, žemės liks, o jei neliks, tuomet ir nebus prijungta. Be kita ko, rastas pasiteisinimas ir dėl teritorijos detalaus plano organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo sutarties. Paaiškinta, kad  direktorius  šių teisių ir pareigų niekam neperdavė, o sprendime nebuvo tikslo deklaruoti, kad bus sudaryta tokia sutartis, o siekta pagrįsti detaliojo plano organizatoriaus dalyvavimą planavimo procese.

Taip pat pažymėta, kad detaliuoju planu numatoma planuoti didesnę teritoriją, numatant spręsti automobilių stovėjimo aikštelės klausimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma nuo 2024 m. sausio 1 d. perduoti savivaldybėms valdyti patikėjimo teise jų miestų ir miestelių teritorijų ribose esančius valstybinės žemės sklypus ar jų dalis ir žemės sklypais nesuformuotos valstybinės žemės plotus.


Kurorte intensyviai gražinama daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka – tvarkomi dalies namų kiemai, įvažiavimai į juos, dalyje iki šiol neapšviestų kiemų įrengiamas apšvietimas. 


UAB „Domo grupė“ 2022m. liepos 19 d. 11:00 val. vykdys žemės sklypo adresu: M. Valančiaus g. 13, ž., skl., kad., Nr. (2501/27:218) Palanga ženklinimo darbus. Prašome V.A atvykti į savo ž., skl., kad., Nr. (2501/27:112), adresu: M.Valančiaus g. 15, Palanga,prie bendros ribos dalyvauti matavimuose. Tel., pasiteiravimui +370 676 36 461. [email protected] UAB „Domo grupė...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai, prisijungę prie  Mano VMI , jau gali sužinoti žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją sumokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu lapkričio pradžioje. Žemės mokestį šiemet reikia sumokėti iki lapkričio 15...


Privačių žemės sklypų savininkai raginami tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir, esant poreikiui, kuo skubiau susitvarkyti jiems priklausančius žemės sklypus, antraip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašą. Tai grėstų didesniais – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifais. 


Reikalaujant Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) ir Palangos miesto savivaldybei, Palangos teismo rūmai 2020 m. lapkričio 11 dienos sprendimu prieš terminą nutraukė Nacionalinės žemės tarnybos 2012 metų gegužės 29 dieną su UAB „Serenitė“ sudarytą 1,06 ha valstybinės žemės, esančios Šventojoje, nuomos sutartį, nes sklypas yra neprižiūrėtas, o sklype stovi...


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius informuoja, kad kaip ir kasmet, vadovaujantis Savivaldybės tarybos patvirtintu Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų nustatymo tvarkos aprašu, nustatomi apleisti, nenušienauti, apaugę krūmais ir piktžolėmis sklypai, identifikuojami jų savininkai, užpildomas nenaudojamų, apleistų ar...


Lietuvos vyriausiais administracinis teismas neskundžiamu sprendimu konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybė buvo teisi ginče su privataus sklypo savininku, atsisakydama keisti Klaipėdos pl. esančio sklypo žemės naudojimo paskirtį į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją.


Palangos miesto tarybos sprendimas rengti  žemės sklypo Jūratės g.24 ir žemės sklypų prie  daugiabučių namų Jūratės g.26 ir 28 detalųjį planą, kuriuo numatoma keisti Palangos miesto centrinės dalies detaliojo plano sprendinius ir planuojamojoje teritorijoje, esant galimybei prie sklypo Jūratės g.24 prijungti du arus laisvos valstybinės žemės, suneramino gyventojus. Kaip „Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius