Ką daryti po pamokų? Rinktis būrelį ar „trinti“ miesto gatves bambant, kad nėra ką veikti?

Alfredas PUMPULIS, 2011-09-20
Peržiūrėta
1801
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ką daryti po pamokų? Rinktis būrelį ar „trinti“ miesto gatves bambant, kad nėra ką veikti?

Dar visai neseniai prasidėjus mokslo metams, o mokykloms jau beveik „įsivažiuojant“ į savo įprastą ritmą, to nebūtų galima sakyti apie Palangos moksleivių klubą, kuris tik laukia mokinių klubo būreliuose.

 

Norai patys įvairiausi

Ruošdamasis mokslo metams Palangos moksleivių klubas atliko apklausą, aiškindamasis, kokius būrelius norėtų lankyti moksleiviai.

 Vanda Juodikienė, direktorės pavaduotoja ugdymui bei keramikos būrelio vadovė, teigė: „Atsakymų sulaukėme pačių įvairiausių – nuo pageidavimų lankyti gitaros pamokas iki pramoginių šokių ar keramikos“.

Pašnekovė teigė, jog šiemet numatyta aštuonių  būrelių veikla: liaudies šokių, sportinių šokių,  pop choro, sportinių šokių, folkloro ansamblio „Kikilis“, jaunųjų žurnalistų, gitaros bei keramikos būreliai.

V. Juodikienė  sakė, jog kaip niekad daug šiais metais pareiškė norą mokytis groti gitara.  Alfonsas Juškys, gitaros mokytojas, apgailestavo, jog po kurio laiko lankančių būrelį mokinių entuziazmas sumažėja.

 „Didelio susidomėjimo šis būrelis susilaukė ir pernai, kadangi gitara gan populiarus instrumentas. Gaila, tačiau didelė dalis mokinių persigalvoja, pamatę kiek išties darbo reikia įdėti norint išmokti groti. O kai reikia koncertuoti, gitaristų neretai belieka keletas”, - su liūdesiu balse teigė mokytojas.

Paklaustas, kaip jam sekasi suvaldyti visą būrį vaikų, A. Juškys atsakė:  „Pas mane mokosi mokiniai nuo penktos  iki dvyliktos klasės. Tik vienetai būna perdėtai energingi, visi moksleiviai jau ateina motyvuoti, tad problemų tramdant  juos tikrai nekyla”.

Pašnekovas pridūrė, jog su dideliu būriu mokinių profesionalumą pasiekti labai sunku.

„Tai padaryti sunku net dirbant muzikos mokykloje su vienu mokiniu, ką jau kalbėti apie, sakykime, penkiolika mokinių. Dažniausiai gitaristai susirenka tik „pabrūžinti“ akordų“, - sakė mokytojas.

 

Mokymosi sąlygos - prastos

 Kaip teigė A.Juškys, mokymosi sąlygos nėra pačios palankiausios - nėra pakankamai vietos, ką jau kalbėti apie instrumentus ar išvykas.

Mokytojo teigimu, būna vaikų visokių. „Visų jų norai skirtingi. Kai kurie ateina tikrai mokytis, su noru išmokti ir natas, ir akordus, o pasitaiko ir tokių, kurie ateina ir pareiškia norį išmokti groti tik kelias pačias paprasčiausias daineles“, - teigė A. Juškys.

Vienos iš didžiausio populiarumo sulaukusio gitaros būrelio narės mama Vilia Šapogienė sakė, kad džiaugiasi, jog jos dukra lanko tokį būrelį.

 „Iš prigimties ji labai gabi, tad lanko ne tik šias gitaros pamokas, tačiau ir „Yamaha“ muzikos mokykloje rengiamas fortepijono pamokas, bei pramoginius šokius. Gitaros pamokas lanko ne tik ji, tačiau ir jos broliukas. Abu jie labai gabūs vaikai”, - teigė mama.

 

Nori tobulėti

Kaip teigė V. Juodikienė, vaikai tikrai turi iš ko pasirinkti, kur lavinti savo talentus po pamokų  Mieste yra ne tik muzikos mokykla, tačiau ir sporto centras, kurie tradiciškai surenka daug jaunimo.

 Žurnalistikos būrelio narių gretas šiais metais papildžiusi Ernesta Butkutė sakė, kad renkantis būrelį, ją motyvavo noras išmokti vaizdžiau išreikšti mintis, taip pat lavinti savo lietuvių kalbos sugebėjimus.

„Nors gyvenimo nežadu sieti su žurnalistika, manau, jog šios vertingos pamokos nenueis perniek”, - teigė Palangos senąją gimnaziją lankanti mokinė.

 

Kaip sudominti vaikus?

Jau daug metų Palangos moksleivių klube su vaikais dirbanti V. Juodikienė sakė, kad sudominti vaikus kokia nors veikla nėra paprasta.

„Dirbu jau daug metų ir galiu teigti,  jog kartais vaikus suvaldyti būna tikrai sunku. Mano manymu, reikia tiesiog stengtis su jais būti lygiais -  bendrauti su jais,  būti lyg draugais“, - sakė keramikos būrelio vadovė. 

Nors į keramikos būrelį renkasi dažniausiai mažieji, šurmulį pavyksta nukreipti kūrybiška vaga.

„Nors pradinukai dažniausiai nori tik praleisti laiką ir daug darbų padaryti per trumpą laiką, aš jiems paaiškinu, jog verčiau padaryti vieną, tačiau gerą darbelį, kurį būtų galima atsiminti. Stengiamės nesėdėti vien tik klasėje, kartais išeiname į gamtą, šiais metais norėtume nuvykti į Vydmantuose esančią keramikos įmonę. Tai tikrai turėtų sudominti jaunuosius“, -  „Palangos tiltui“ teigė pašnekovė.

 

Planuose – daugiau pamokų

Palangos moksleivių klubas, planuodamas mokslo metus, norėtų, kad miesto valdžia vaikų popamokinei veiklai skirtų daugiau dėmesio ir... pinigų.

 „Labai norėtųsi galimybės, kaip anksčiau, turėti 82 valandas per savaitę, dabar teturime vos 50. Tai nėra daug. Išdalinus jas visiems mokytojams, kiekvienam jų susidaro vos po keturias ar penkias valandas per savaitę. Ketiname kreiptis į kurorto valdžią, kad jie netaupytų vaikų sąskaita ir skirtų mums daugiau valandėlių”, - sakė V. Juodikienė.

Ji kviečia visus moksleivius praverti Palangos moksleivių klubo duris ir pasirinkti mėgstamą būrelį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dviejų pirmųjų šių mokslo metų mėnesių duomenys rodo, kad mokinių pamokų lankomumas gerėja. Spalį mokyklos lankomumas pagerėjo 19 proc., palyginti su pernai metų tuo pačiu mėnesiu. 


Visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėse ir šalies ugdymo įstaigose užtikrinančių biurų specialistai ruošiasi artėjantiems mokslo metams ir kviečia mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais ugdymo įstaigose.


Kai vaikams po pamokų nėra ką veikti, pagelbėti gali siūlomi užsiėmimai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 10 05 | Rubrika: Miestas

Ką veikti vaikams po pamokų? Galima lankyti būrelius. Aktyvūs, energijos nestokojantys jaunieji palangiškiai gali atrasti vietą, kur galėtų save išbandyti. Pirmąjį šių metų pusmetį vykdytos 8 neformaliojo vaikų švietimo programos, jas lankė 404 vaikai, o nuo 2017 m. spalio 1 d. vykdomos 9 programos – atsirado nauja dziudo programa.


Ką veikti po pamokų? Šį klausimą, prasidėjus naujiems mokslo metams, kelia ir kurorto moksleiviai, ir jų tėvai, ir pedagogai. Valstybei didinant dėmesį popamokiniam moksleivių ugdymui, Palangos moksleivių klubas vėl tikisi sulaukti jo veikla susidomėjusių moksleivių. „Didžiausias mūsų rūpestis, kad mums trūksta pedagoginių valandų – tai yra pas mus dirbantys mokytojai turi...


Prasidėjus mokslo metams galvojama ne tik apie pamokas ir pasiruošimą joms, vaikai, gelbstint tėvams, suka galvas, kokia veikla užsiimti ir po pamokų. Šiemet itin daug ir įvairių būrelių siūlo Palangos moksleivių klubas. „Kai balandį užėmiau direktorės pareigas, buvau įpareigota išplėsti veiklą. Pasroviui plaukti gyvenime nenoriu, mėgstu...


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


„Kūrybiškumo, židinio šilumos, minkštų teptukų ir naujų idėjų prikeliant seną ir parodant naujoje šviesoje“ – tai tik vienas iš daugelio palinkėjimų, kurie buvo surašyti svečių knygoje projekto „Laiko perspektyvos“ dalyviams, įsikūrusiems Birutės parko sargo namelyje.


„Laukia, oi, kaip laukia“, – išgirdę suformuluotą pokalbio temą tvirtino Palangos mokyklų kūno kultūros mokytojai. Ir lauktų dar labiau, jeigu mokytojai nebūtų įsprausti į ribotą papildomų valandų grafiką bei tų pačių valandų kiekį. Vienų vaikų salėje juk nepaliksi...


Dar visai neseniai prasidėjus mokslo metams, o mokykloms jau beveik „įsivažiuojant“ į savo įprastą ritmą, to nebūtų galima sakyti apie Palangos moksleivių klubą, kuris tik laukia mokinių klubo būreliuose.


Šiais mokslo metais mokinių mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 01 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus per miestą Rugsėjo 1-osios šventės akordams, tenka mokiniams krautis kuprines ir užsirašyti pamokų tvarkaraščius. Vasara užleidusi rudeniui vietą, atnešė kartu ir naujų darbų sąrašą, vienas iš jų ir pats svarbiausias mokiniams – kasryt keltis ir lėkti į mokyklas. Šviečiantys mokytojų veidai laukia sugrįžtančių ar naujai atėjusių mažųjų ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius