„Kad opozicija – blogis, o pozicija su savais mesijais – absoliutus gėris, nėra teisinga“

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-03-06
Peržiūrėta
1720
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kad opozicija – blogis, o pozicija su savais mesijais – absoliutus gėris, nėra teisinga“

Eimutis Židanavičius – bene prieštaringiausiai vertinamas miesto Tarybos politikas. Ne vien dėl kartais spontaniškų „išsišokimų“ Tarybos valdančioje koalicijoje, kuriai jis priklauso, ar kartais dėl atviros opozicijos populiariam miesto merui Šarūnui Vaitkui. Virš vieno liberalsąjūdžio lyderio vis dar kabo Temidės Damoklo kardas – vykdomas FNNT tyrimas – dėl galimai neskaidrios jo veiklos vadovaujant turgui. Tačiau E. Židanavičius įsitikinęs, kad jo atleidimas iš UAB „Klevas“ pareigų – ne be politikų režisūros. Kaip ir kada pasibaigs FNTT tyrimas – kol kas neaišku, bet dauguma miesto Tarybos politikų E. Židanavičiui galėtų pavydėti energijos ir aktyvaus bendravimo su gyventojais.

 

– Neretai net koalicijos partneriai į jūsų pusę palaido negražių epitetų – perversmininkas, priešgyna ir kitokių. Kaip jūs save apibūdinate kaip politiką ir žmogų?

– Dažnai aktyvaus politiko veikla yra lydima epitetų. Vieni juos laido iš baimės dėl savo posto ar kėdės, kiti iš pavydo ar savo nepilnavertiškumo, o dalis, kad taip išauklėti. Jeigu politikas nesulaukia epitetų, tai jis turėtų susimąstyti, ką veikia politikoje. Man svarbiausia – ne politikų išsakyti epitetai, o Palangos žmonių nuomonė.

Matau, kad paskutiniu metu visomis įmanomomis priemonėmis, pasitelkiant spaudą ir net specialias tarnybas, vykdoma kryptinga kampanija, kad suformuotų neigiamą palangiškių nuomonę apie mane ir kad būtų skleidžiama kuo daugiau neigiamų epitetų. Ačiū tiems, kas tai daro. Tai tikrai stiprina mane kaip žmogų, augina storą politinę odą, grūdina, brandina kaip asmenybę ir ... duoda nemokamą reklamą.

Manau, kad į antrą Jūsų klausimo dalį gali atsakyti žmonės, kurie mane pažįsta kaip politiką ir žmogų.

 

– Bet net laikinasis Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas Arvydas Dočkus pastebėjo, kad „nežinia kodėl ėmėte priešgyniauti merui, žvilgčioti į opozicijos pusę“. Tad kas nutiko? Kodėl ramiai negalėjote sėdėti daugumos valtyje? Gal tada ir nebūtų tekę jums palikti turgaus direktoriaus pareigų?

– Vieni žmonės keliaklupsčiauja, besąlygiškai paklūsta kitų nuomonei, pataikauja, o kiti ne.

Deja, aš priklausau antriesiems, todėl savo nuomonės turėjimas, gilesnis reiškinių supratimas, matymas ir suvokimas kai kam atrodo kaip ,,priešgyniavimas‘‘.

Jau seniai praėjo laikai, kai buvo viena ir neklystanti nuomonė, kuriai negalima pasakyti „prieš“. Gal Palangoje jau ir formuojasi vieno žmogaus kultas bei neklystanti nuomonė, gal kai kam, ypač garbesnio amžiaus žmonėms, tai yra priimtina, man tikrai ne.

Nuomonė, kad opozicija yra blogis, o pozicija su savais mesijais – absoliutus gėris nėra teisinga, todėl reikia ne tik „žvilgčioti į opozicijos pusę“, bet kartu visiems dirbti Palangos žmonių labui, juolab, kad jie mus išrinko neskirstydami į poziciją ir opoziciją, o tikėdamasi gerų darbų.

Kiek tarybos narių „ramiai sėdi daugumos valtyje“, bet jos „neirkluoja“, manau, palangiškiai puikiai žino – kaip ir kodėl jie tai daro ir kaip tai susiję su vienomis ar kitomis pareigomis ar politinėmis srovėmis. Dėl to nukenčia rinkėjai, nes tada tarybos narys, turėdamas reikšti rinkėjų valią, „priešgyniauti“ negali.... Vardan pareigų išduoti savo įsitikinimus, pataikauti ar parsiduoti nesiruošiu!

 

– Ar domitės, kaip vyksta FNTT tyrimas dėl jūsų veiklos turguje?

– Skambiai paklausėt – „dėl jūsų veiklos turguje“.

Šiandien aš jokios informacijos apie jokius tyrimus neturiu. Geriau būtų, kad Jūs to paklaustumėte užsakovų ir tų, kurie važinėja į Klaipėdą ir Vilnių, ieškodami politinio susidorojimo įrankių bei vykdytojų.

 

– Bet dabartinis turgaus vadovas teigia, kad jam vadovaujant per vasarį buvo surinkta netoli 30 tūkstančių Lt turgaus rinkliavos, kai prieš metus tuo pačiu metu, jums vadovaujant, vos keli tūkstančiai? Kodėl toks skirtumas?

– Nesidomiu turgaus veikla, nes gyvenime vadovaujuosi savais principais ir nesidairau atgal. Galiu patikslinti, kad prieš metus aš nevadovavau turgui ir kad buvo surinka ne „vos keli tūkstančiai“, o keliolika tūkstančių, bei daržovių ir vaisių prekeiviai nebuvo priversti žiemos metu mokėti rinkliavos už kiekvieną dieną, nors ir neprekiauja, t. y. už „orą“. Be to, ir žiema buvo šilčiausia.

 

– Kokias matote Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus perspektyvas savivaldos rinkimuose, jeigu jūs negalėsite kaip pirmininkas vesti skyriaus į rinkimus?

– Savivaldos rinkimuose matau puikias Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus perspektyvas. Pagal mandatų skaičių būsime antra politinė jėga, nes tai – logiška, praėjusiuose rinkimuose buvome treti. Gal kai kas ir labai norėtų, kad aš nebūčiau skyriaus pirmininku, nebūčiau rinkimų sąrašo lyderiu, visiškai pasitraukčiau iš politinio gyvenimo.

Tai priimu kaip įvertinimą, nes tik stiprus politikas gali sulaukti tokių linkėjimų. Turiu nuvilti, nes tikiu žmonėmis, kurie mane pažįsta, manim pasitiki, ir kurie mano pavardę suras bet kokiame partiniame sąraše ir bet kokioje sąrašo vietoje! Užtikrinu, kad visi skyriaus vedliai rinkimuose bus verti Palangos rinkėjų ir pelnys jų simpatijas, pagarbą bei pasitikėjimą.

 

– A. Dočkus interviu „Palangos tiltui“ negalėjo išskirti jokių ryškesnių jūsų skyriaus įgyvendintų darbų per tris metus darbo Taryboje. Ar jų tikrai nebuvo?

– A. Dočkus parodė perdėtą kuklumą, o gal nenorėjo užgauti kažkieno ambicijų, gal pabūgo viešoje erdvėje juntamos informacijos, iš kurios galima susidaryti įspūdį, kad dirba tik vienas politikas. LRLS Palangos skyrius įgyvendino šias savo programos nuostatas: įsteigė Viešosios tvarkos skyrių, įrengė modernias vaizdo apsaugos ir stebėjimo sistemas mokyklose, įrenginėjame dviračių stovus, įsteigėme nerūkimo zonas, įskaitėme realias investicijas į šilumos ūkį, pradėjome šilumos ūkio modernizavimą, pasisakėme už naujus skrydžius iš Palangos.

Pritarėme ir prisidėjome prie visų atliktų koalicijos programoje numatytų darbų: koncertų salės statybos, sporto komplekso statybos, Kurhauzo pastato atstatymo, kempingo įrengimo, vaikų žaidimo parko įrengimo, automobilių stovėjimo rinkliavos panaikinimo ne sezono metu, steigiamo Kurorto muziejaus, prie daugiabučių papildomam parkavimo vietų įrengimui, rėmėme sportą, Trečiojo amžiaus universiteto steigimą ir kt.

O kur dar mano Tarybos nario asmeniniai darbai?

Bet tai atskira tema.

 

– Kodėl nepavyko susijungti iki šiol abiems liberalioms jėgoms – liberalcentristams ir liberalsąjūdiečiams Palangoje?

– Politikoje susijungus ne visada du plius du yra keturi, todėl viskam reikia laiko. Net nesijungus esame ideologiškai artimi bei palaikome draugiškus santykius, o visą kitą laikas sudėlios į savo vietas.

 

– Ką išskirtinio savo rinkimų programoje pasiūlys liberalsąjūdiečiai? Jeigu būtumėte meras, kokių projektų įgyvendinimo siektumėte Palangoje?

– Nenorėčiau atskleisti jau ruošiamos rinkimų programos, nes konkurentai galėtų tuo pasinaudoti kurdami savo rinkimų programas. Manau, ta tema plačiau pašnekėsime prieš rinkimus.

 

– Ar Palangoje, jūsų nuomone, nesiformuoja situacija, kai TS-LKD – kitaip tariant, konservatoriai, ateina į valdžią kurorte ilgam? Ar turi ką jų hegemonijai priešpastatyti liberalios jėgos? Kodėl taip atsitiko?

– Tikrai ne. Kaip istoriškai vietos taryboje pasiskirsto, taip ir liks – po lygiai liberalų ir konservatorių, nebent konservatoriai priims dar daugiau perbėgėlių iš kitų partijų. Manau, apie tokius politikus Palangos žmonės turi savo nuomonę ir rinkimuose ją išreikš. Ne visada išorinis fasado spindesys atspindi tikrą būklę pastato viduje...

 

– Kaip apibūdintumėte savo santykius su meru Š. Vaitkumi?

– Santykiai – puikūs, dalykiški. Nei mano artimieji, nei aš nesame savivaldybės įmonių darbuotojai ar kitaip priklausomi, todėl galiu drąsiai reikšti savo nuomonę, rašyti paklausimus, teikti savo pasiūlymus, balsuoti pagal savo protą ir sąžinę, t. y., gerai atlikti deleguotas rinkėjų pareigas. Paskutiniu metu pastebiu mažiau negatyvių komentarų po publikacijomis su mano pavarde spaudoje... Gal jau baigsis ir skundų lavina specialioms tarnyboms? Džiaugiuosi tokia politine draugyste, semiuosi patirties ir mokausi. Nesinorėtų pralenkti savo mokytojo...

Jeigu Š. Vaitkaus pavardė kada nors būtų prezidento rinkimų sąraše, aš savo balsą atiduočiau už jį.

 

– Esate „Litesko“ Investicijų užskaitymo komisijos pirmininkas. Kokie yra problematiniai, iki šiol neišspręsti klausimai su „Litesko“?

– Didžiausią problemą jau išsprendėme – po komisijos teikimo taryba įskaitė investicijas iki 2013 metų, kurios buvusių valdžių per dešimtmetį nebuvo įskaitytos. Dabar pagal sutartį ginčytinus klausimus turi spręsti derybinė grupė, nes tai jau ne komisijos kompetencija. Didelį nerimą kelia, kad iš Palangos savivaldybės pusės tokia grupė net nesudaryta, nors „Litesko“ ne kartą siūlė derybinę grupę sudaryti. Tai gali turėti labai sunkių teisinių padarinių pasibaigus sutarčiai.

 

– Kodėl iki šiol nesudaryta darbo grupė dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo?

– To klauskite mero. Tai jo kompetencija ir atsakomybė. Čia klasikinis pavyzdys, kaip prieš rinkimus politikai kalba vieną, o po rinkimų... Ir sutartis su „Litesko“ toliau lieka galioti.

 

– Kodėl iki šiol nepastatyti bio-katilai Palangoje? Ar jums yra aiškūs direktoriaus R. Gliožerio atleidimo motyvai?

– Viena iš priežasčių, kodėl bio-katilai nepastatyti, kad buvo atleistas direktorius R. Gliožeris. Manau, kad jam vadovaujant, jau šio šildymo sezono pabaigoje, palangiškiai galėjo gauti naujų bio-katilų pagamintą šilumą ir mokėti mažiau už šildymą. Ar politikoje ir atleisti savivaldybės įmonės vadovą reikalingi motyvai? Jūs juokaujate? Pavyzdžių apstu.

Manau, kad atleidimas buvo neteisėtas ir po teismo sprendimo tai savivaldybės įmonei gali kainuoti dešimtis tūkstančių litų. O kas už tai atsakys?

 

– Kiek mandatų naujoje Taryboje gali tikėtis liberalsąjūdiečiai? Konservatoriai? TT? Darbiečiai? Liberalcentristai? Kiti?

– Liberalios jėgos gaus 7 mandatus, kairiosios ir centro gaus dar 7 mandatus, o likusius 7 mandatus gaus konservatoriai, tai yra aišku ir nėra taip svarbu.

 

– Ar dalyvautumėte tiesioginiuose mero rinkimuose?

– Apie tai negalvoju, bet galiu nuraminti tuos, kurie to posto labai trokšta – aš į jį nesiveržiu. Linkiu palangiškiams būti politiškai aktyviems ir visada rinkti tik savęs vertus politikus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, birželio 15 d., Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnio pakeitimams ir žengė labai svarbų žingsnį, reguliuojant laukinio verslo ypatumus – dabar verslininkai, neužtikrinantys tinkamo triukšmo valdymo savo verslo objektuose ir nenorintys investuoti į savo patalpų tinkamą sutvarkymą, investuos į baudas.


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę ir įvertino Klaipėdos, Palangos miestų ir Neringos savivaldybių veiklą finansuojant kultūros ir meno projektus bei kitus tokio pobūdžio renginius. STT vertinimu, projektų finansavimo dydžio nustatymo procedūros nėra aiškiai reglamentuotos. Taip pat galimas korupcijos rizikas didina tai, kad projektų partneriams ir subrangovams...


Miesto Tarybos narei Renatai Surblytei paskelbus apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos, kuri po R. Surblytės pasitraukimo iširo, jos buvusi seniūnė ir Palangos socialdemokratų pirmininkė Svetlana Grigorian kol kas į kitas Tarybos frakcijas...


Kodėl nėra tualetų prie senųjų kapinių?

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Skundų dėžutė

Užėjusi į PT redakciją, ponia Zita pasiskundė, kad prie senųjų miesto kapinių nėra jokio tualeto. „Yra tik rodyklė, nurodanti naudotis tualetu laidojimo namuose, bet tai – nepatogu, ypač senjorams,“ – sakė palangiškė.


Baigėsi 2018 metų Palangos miesto šachmatų pirmenybių trikovė. Šachmatininkai kovėsi trijose rungtyse – klasikinių (dalyvavo 8 žaidėjai), greitųjų (dalyvavo 16 žaidėjų, vyko 12 varžybų) ir „Žaibo“ (dalyvavo 16 žaidėjų, vyko 8 varžybos) šachmatų varžybose. Susumavus visų trijų rungčių rezultatus, paaiškėjo, kad trečiąjį kartą iš eilės...


Taryba džiugina vienybe, bet opozicija neramina abejingumu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 04 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Palanga turi naują savivaldybės tarybą, kuri mūsų miestu ir jo gyventojais rūpinsis ateinančius ketverius metus.


Kada tik griaunanti opozicija ims kurti?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 03 26 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar demokratijai būtina valdžios opozicija? Tokie svarstymai pasigirdo po savivaldos rinkimų, kai pirmą kartą absoliučią vietų daugumą taryboje laimėję konservatoriai, dar rinkimų euforijos apimti, visiems pasiūlė miesto labui dirbti išvien, be pagalių kaišymų ir nepagrįstų prieštaravimų. Toks beopozicinės tarybos modelis jau keletą kadencijų veikia Kretingos rajone...


Eimutis Židanavičius – bene prieštaringiausiai vertinamas miesto Tarybos politikas. Ne vien dėl kartais spontaniškų „išsišokimų“ Tarybos valdančioje koalicijoje, kuriai jis priklauso, ar kartais dėl atviros opozicijos populiariam miesto merui Šarūnui Vaitkui. Virš vieno liberalsąjūdžio lyderio vis dar kabo Temidės Damoklo kardas...


Aukščiausios partinės valdžios pozicija?

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Palangos teritorinė vandentiekio ir kanalizacijos valdyba disponavo nemenka poilsio baze, tame tarpe ir, neperdedu, tuo metu įdomiausiu visoje Lietuvoje maudynių pastatu (dabar „Medūza“). Šio objekto teikiamais malonumais yra pasinaudojusios dauguma tuometinės pačios aukščiausios nomenklatūros. Čia neretai buvo aptariami ir valstybinės reikšmės klausimai...


Kunigi škių karjeras tampa galvos skausmu ne tik jo savininkams, bet ir Palangos savivaldybei. Susiklosčiusi situacija – anekdotinė. Teismas išaiškino, kad tokio vandens telkinio... nėra, nors jis tyvuliuoja ir juo naudojasi ne tik savininkai, bet ir poilsiautojai jau daug metų. Kiti savininkai tuo tarpu galbūt vėjais išleido tūkstančius litų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius