Kaimynai lenktyniauja skųsdami vienas kitą, šulinys – užterštas

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-03-26
Peržiūrėta
1032
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaimynai lenktyniauja skųsdami vienas kitą, šulinys – užterštas

 „Palangos tiltas“ prieš mėnesį paskelbė straipsnį „Vietoje valdžios pagalbos –grasinimai bauda“, kuriame rašėme apie Vilimiškės kelyje gyvenančios Ritos Staniuvienės bėdas. Moteris skundėsi, kad į tą patį namą atsikėlęs kaimynas Zigmas Kubilius per kelis metrus nuo moters šulinio įsirengė kanalizacijos duobę, iš kurios, gyventojos teigimu, fekalijos pakliūna į šulinį.


 Važiavo tikrinti komisijos

Komisija, sudaryta iš šių asmenų, patikrinimo akte, surašytame praėjusių metų rugpjūčio 25-ąją, nustatė, kad šulinio teritorija nėra apsaugota nuo potencialios mikrobinės ir cheminės taršos.

Akte rašoma: „Šulinio teritorija yra švari ir tvarkinga, tačiau šulinyje vanduo yra nešvarus ir drumzlinas. Be to, sklinda fekalijų kvapas“.

Komisija akte taip pat pažymėjo, kad R. Staniuvienės kaimynas Z. Kubilius dešimties metrų atstumu nuo R. Staniuvienės šulinio yra įsirengęs nuotekų surinkimo talpą, kuri „patikrinimo metu rasta pilna“.

Po to į Vilimiškes nuvyko ir savivaldybės administracijos Sanitarijos inspekcijos inspektorius Rolandas Martinkus, ir Klaipėdos regiono apsaugos departamento Palangos miesto agentūros vyresnioji valstybinės aplinkos apsaugos inspektorė Ramunė Lukaševičienė, kurie praėjusių metų rugsėjo 5 dieną patikrino Z. Kubiliaus ir R. Staniuvienės žemės sklypus.

„Nustatyta, kad žemės sklypo Vilimiškės 42-4 teritorijoje įrengta nuotekų surinkimo talpa, kuri tikrinimo metu buvo tuščia, o esančio šulinio vanduo yra švarus, šviesios spalvos“, – rašė tikrintojai.

R. Staniuvienė siekia, kad, anot jos, neteisėtai įrengt nuotekų surinkimo talpa būtų išardyta.

Tačiau po komisijų apsilankymo savivaldybės administracijos direktorė pasirašė raštą, kuriame teigiama, kad R. Staniuvienės teritorijoje įrengtas vandens šulinys yra juridiškai neįteisintas ir neišlaiko atstumų nuo kaimyno įrengtos nuotekų surinkimo talpos.


 Amonio kiekis viršija 50 kartų

Po „Palangos tilto“ publikacijos praėjusią savaitę atlikti vandens iš šulinio bakteriologinio ir mikrobiologinio tyrimo atvyko Birutė Simutienė, Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė, ir Rimvidas Granickas, tarnybos vyriausiasis specialistas-maisto produktų inspektorius.

B. Simutienė „Palangos tiltui“ sakė, kad šulinio vandenys yra paviršinio žemės sluoksnio. Ji konstatavo, kad kanalizacijos duobė (ant jos apsilankymo metu buvo supiltas cemento sluoksnis, – aut.) yra per arti gyvenamojo namo – vos keli metrai nuo jo, nors pagal reikalavimus turėtų būti ne arčiau kaip 15 metrų.

Konstatuota, kad šulinys taip pat yra per arti namo.

B. Simutienės įtarimus, kad vanduo gali būti užterštas patvirtino tyrimų rezultatai.

„Buvo rasta bakterinė tarša, kurios geriamajame vandenyje negali būti. Mikrobiologiškai vanduo taip pat yra užterštas – leistinas amonio kiekis viršija penkiasdešimt kartų, aptikta daugiau nei leidžia normos nitritų, o permanganentinis indeksas taip pat yra padidėjęs“, – sakė specialistė.

Ji teigė, kad vandens taršą dalinai galėjo lemti ir kaimyno kanalizacijos duobė.

Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų išvados bus išsiųstos savivaldybei, kuri spręs, ką daryti.


 Z. Kubilius irgi apskundė kaimynę

Po „Palangos tilto“ straipsnio paskelbimo redakcijoje apsilankė ir R. Staniuvienės kaimynas Z. Kubilius, kurio, rengiant straipsnį, nepavyko pakalbinti, nes vyras tuo metu buvo Vokietijoje.

Vyras sakė, kad yra įteikęs pareiškimą policijai, kad R. Staniuvienė yra pavogusi jo kiemui grįsti parsivežtus akmenis. Vyras teigia pareiškime policijai, kad moteris yra „konfliktuojančio charakterio“. Z. Kubilius skundus prieš kaimynę yra įteikęs ir Statybos inspekcijai bei Nacionalinei žemės tarnybai.

R. Staniuvienė neigia vogus akmenis.

Jūsų komentaras:

as 2013-06-23 12:25 (IP: 78.57.138.34)
zigmas sukcius melagis ir vagis, atsiliepkite kas nuo jo nukentejot

Lt 2013-06-06 15:39 (IP: 78.57.138.34)
sitas aferistas savo mirtim nemirs, kiek girdejau jis Vokietijoje apgaudineja tautiecius, naudojasi zmoniu neismanymu dirbti pagal Vokiska sistema

2013-04-08 16:33 (IP: 81.174.146.79)
zigmas kubilius vagis. vagia vokietijoje masinas ir pats su vogtom vazineja

2012-11-20 15:13 (IP: 188.69.225.15)
paduokit kubiliu ir kas jam padeda ji teisma uz pasikesinima ji gyvybe ir smeista

2012-11-14 13:45 (IP: 62.212.207.124)
dabar tepe slydes ji vokietyja,ten vagia kol sugaus,ne palangos policija kuri leidzia vagym sleptis.

2012-05-26 10:50 (IP: 81.143.161.49)
zigmas kubilius izulus vagis ir parazitas.

Taip pat skaitykite

Kiekvienų metų lapkričio 25 d. yra minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti nustatyti mirusios, iki šiol neatpažintos apie 70 metų moters tapatybę.


Tikrai yra daugybė žmonių, kurie svajoja apie nuosavą namą, kurį pasistatys pagal savo svajonių projektą. Jeigu skaitote šį straipsnį, tai tikriausiai esate vienas(-a) iš jų. Dabartiniame pasaulyje tikrai nesunku rasti žavaus namo projektą ir jį įgyvendinti, pasamdžius patikimą statybininkų komandą. Tačiau vis augant statybų reglamentų reikalavimui bei kylant NT kainoms, yra daugybė dalykų...


Vasario 4 d., „Palangos tiltas“ paskelbė, kad miesto Tarybos narė Renata Surblytė paskelbė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos. „Palangos tiltas“ teiravosi Palangos socialdemokratų lyderės Svetlanos Grigorian, ar jai toks...


Šią savaitę vieninteliam Palangos laikraščiui „Palangos tiltas“ galėjo pavydėti didžiausi šalies portalai. „Palangos tilto“ straipsnio „Dainius Kepenis: „Kovidas“ – pasaulinės mafijos projektas, o skiepydamiesi tapsime eksperimentiniais triušiais“ anonsą laikraščio Facebook paskyroje pamatė 30 050 žmonių....


Viešėdami Šventojoje nepraleiskite progos aplankyti unikalų objektą - ant kopos netoli sveikatos centro „Energetikas“ esančią Žemaičių alką, rašo Virginija Kesminė, laikraščio "Vakarų Ekspresas" žurnalistė.


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


„Palangos tiltas“ prieš mėnesį paskelbė straipsnį „Vietoje valdžios pagalbos –grasinimai bauda“, kuriame rašėme apie Vilimiškės kelyje gyvenančios Ritos Staniuvienės bėdas. Moteris skundėsi, kad į tą patį namą atsikėlęs kaimynas Zigmas Kubilius per kelis metrus nuo moters šulinio įsirengė kanalizacijos duobę, iš kurios...


Kokios pagalbos galima susilaukti iš valdžios, jeigu į socialinį būstą prie 50 metų naudojamo šulinio įsikraustęs kaimynas šalia išrausia kanalizacijos duobę, iš kurios fekalijos sruvena į šulinį? Palangos savivaldybėje – jokios. Į tokią bėdą pakliuvusi Vilimiškės kelyje 42-6 gyvenanti Rita Staniuvienė, vietoje pagalbos iš...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius