Kaip užkirsti kelią nelegaliai prekybai ir neapsinuodyti čeburekais?

Palangos tiltas, 2016-05-16
Peržiūrėta
1140
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip užkirsti kelią nelegaliai prekybai ir neapsinuodyti čeburekais?

Gegužės 10 dieną Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (toliau Palangos VMVT) (Vasario 16-osios g. 35a, Palanga) įvyko pasitarimas su Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau Klaipėdos AVMI) ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto vyriausiojo policijos komisariato (toliau Klaipėdos AVPK Palangos m. PK) atsakingais pareigūnais dėl bendrų veiksmų ir prevencinių priemonių, siekiant užkirsti kelią nelegaliai prekybai bei oficialiai neapskaitomos ekonomikos reiškiniams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.
Palangos VMVT viršininkė Virginija Grigalauskienė pabrėžė, kad Palangos VMVT tikslas yra užtikrinti, kad vartotojas gautų saugų ir kokybišką maistą. Ypatingas dėmesys skiriamas nelegaliai vykdomai išnešiojamai prekybai paplūdimiuose. Prekiaujant čeburekais iš šaltkrepšių ar rūkyta žuvimi iš atplaukusių valčių nėra užtikrinamos maisto produktų laikymo sąlygos, atsekamumas, neaiški kokybė, neužtikrinama asmens higiena, o tai gali turėti įtakos žmonių apsinuodijimui maistu. Paplūdimyje norint vykdyti išnešiojamąją ar išvežiojamąją prekybą maisto produktais (čeburekais, sumuštiniais, kibinais, žuvimi ar kt.) turi būti visiškai užtikrinta maisto sauga ir asmens higiena. Pagamintas maistas, kuris pateikiamas vartotojui karštas, turi būti ne žemesnės kaip 680 C temperatūros, supakuotas į vienkartinę, hermetišką, temperatūrą palaikančia pakuotę, kuri turi būti tinkama liestis su maistu. Kitiems maisto produktams reikalinga nuo 0 iki 6 laipsnių temperatūra.
Klaipėdos AVMI operatyvinės kontrolės skyriaus vedėjas Robertas Pocius paminėjo, kad mokesčių inspekcijos darbuotojai taip pat susiduria su sunkumais tikrinant nelegalius prekeivius. Todėl dažnai yra daromi bendri patikrinimai, kurių metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai įvertina maisto produktus ir taiko sankcijas. Deja, už neteisėtą veiklą skiriamos sąlyginai nedidelės administracinės nuobaudos.
Klaipėdos AVPK Palangos m. PK viešosios policijos skyriaus prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Pocius pažymėjo, jog policija jau daug metų vykdo nelegalios veiklos prevenciją. Vien 2015 metų vasarą sulaikyti 55 prekeiviai, vykdę nelegalią veiklą. Kartu su Palangos VMVT išimta ir utilizuota apie 300 kg rūkytos žuvies, per 90 kg čeburekų, 10 kg keptos duonos, koldūnų. Policijos pareigūno nuomone, veiksmingiausia kovai su nelegalia prekyba būtų sukurti darbo grupę iš visų trijų institucijų ir kartu vykdyti tiek planinius, tiek neplaninius (pagal gautą informaciją) patikrinimus.
Palangos VMVT viršininko pavaduotoja Birutė Simutienė sakė, kad Palangoje veiklą vykdo keturi čeburekų gamybos cechai. Verslininkams ne kartą buvo siūlyta kurti prekybos karštais čeburekais vietas, kurios atitiktų higienos reikalavimus, taip pat teiktos konsultacijos dėl reikalavimų išnešiojamai prekybai maisto produktais. Tačiau Palangos VMVT nėra gavusi nė vieno prašymo tokiai veiklai vykdyti. Paplūdimyje vykdoma išnešiojamoji prekyba tik fasuotais ledais bei gaiviaisiais gėrimais. Inspektorė apgailestavo, kad vartotojai rizikuodami savo ir artimųjų sveikata, perka maisto produktus iš nelegalių prekeivių, nors paplūdimiuose nuolat yra skelbiama per garsiakalbius apie galimą riziką. Palangoje ir Šventojoje yra net 22 paplūdimio paviljonai, kuriuose vartotojai gali pavalgyti ar atsigerti.
Įvykusio pasitarimo metu buvo priimtas nutarimas dėl bendrų Valstybinės mokesčių inspekcijos, Policijos ir Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veiksmų. Sudaryta darbo grupė, kuri organizuos bendrus planinius bei neplaninius tikrinimus, gavus informaciją apie galimai nelegalią veiklą. Taip pat nutarta vykdyti bendrus patikrinimus naktinės alkoholio prekybos vietose, turgavietėje. Pareigūnai pasiruošę dirbti ir ne darbo valandomis, savaitgaliais.
Palangos VMVT viršininkė V. Grigalauskienė patikino, kad šios priemonės padės užtikrinti, kad mažėtų nelegalios prekybos mastas ir svarbiausia – vartotojai gautų saugius ir kokybiškus maisto produktus.

Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mobingas darbe – grubus žmogaus teisių pažeidimas. Deja šis reiškinys mūsų visuomenėje nėra retas.


Kas bendro yra tarp onkologinių ligų, Europos žaliojo kurso ir žemės ūkio? Kokie sprendimai šiose srityse būtini jau dabar ir kokią Lietuvą bei Europą matysime artimoje ateityje? Žurnalas „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneris, kalbėjosi su Europos Parlamento nariu Broniu Rope.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo tenkintas Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės Lauros Paulikienės, ginančios viešąjį interesą, pareiškimas užkertant kelią neteisėto statinio statybai pajūrio juostoje Palangoje.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje antradienio, vasario 23 d., vakarą pasidžiaugė, kad pavyko laimėti pirmąjį teismą ir išsaugoti visuomenės interesą.


Palangos paplūdimiuose klesti nelegali alkoholinių gėrimų ir čeburekų prekyba: siekdami išvengti baudų, prekiautojai nevengia imtis gudrybių, praneša "Lietuvos rytas" televizija.


Prasidėjus naujiems mokslo metams, su jais ima kartotis ir tie patys įsisenėję įpročiai – beje, ne visada geri. Nepilnamečiai, nors ir draudžiama jiems rūkyti tabako gaminius ar jų turėti, draudimų linkę nepaisyti. Draudimo nerūkyti mokyklų teritorijose, panašu, jaunuoliai laikosi, tačiau tai tikrai nesustabdo nuo noro užtraukti dūmą – vaikai atranda atokesnes vietas. O ką...


Gegužės 10 dieną Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (toliau Palangos VMVT) (Vasario 16-osios g. 35a, Palanga) įvyko pasitarimas su Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau Klaipėdos AVMI) ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto vyriausiojo policijos komisariato (toliau...


VMVT Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – Palangos VMVT) 2014 m. vasario 18 d. organizavo pasitarimą – stalo pratybas su Savivaldybės administracijos, komunalinio ūkio specialistais, policijos, aplinkos apsaugos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, medžiotojų būrelių, Pajūrio regioninio parko atstovais, tema „Neatidėliotinų...


Paauglys tėvams niekuomet nesiskundė, kad mokykloje kenčia patyčias. To nematė ir mokytojai, tačiau po mėnesį trukusios ligos jis labai nenorėjo grįžti į mokyklą. Tėvai vis ramino ir guodė, kad perkels į kitą mokyklą. Nesuspėjo. Tylomis, nieko niekam nesakęs, berniukas išėjo... Po vienuolikos nežinios ir viltingo laukimo dienų paauglys rastas netoli namų esančiame miškelyje. Tik...


Kiekvienam besidominčiam savo sveikata, sveiku gyvenimo būdu, natūraliais organizmo valymo ir gydymosi būdais, kasdien iškyla aibė klausimų: „Ar viską darau tinkamai?“, „Ar nekenkiu sau?“, „Kokius maisto produktus rinktis?“ Į šiuos ir panašius klausimus jums padės atsakyti sveikatos klubas „Gintarinė valtis“. Jos įkūrėjos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius