Kaip užtikrinti dar kokybiškesnį miegą?

Palangos tiltas, 2020-09-21
Peržiūrėta
810
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip užtikrinti dar kokybiškesnį miegą?

Jei ryte skundžiatės raumenų skausmais, tikėtina, kad atėjo laikas seną čiužinį pakeisti nauju. Niekam ne paslaptis, kad būtent pasirinktas čiužinys turi didelę įtaką mūsų miego kokybei, taigi, jo pasirinkimui vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Čiužinius rekomenduojama keisti kas kelerius metus, o renkantis tinkamiausią vertėtų atsižvelgti į keletą svarbių kriterijų, kurie tikrai padės atrasti palankiausias galimybes. Itin platų čiužinių pasirinkimą galite rasti čia, o tuomet, jei atkreipsite dėmesį į keletą svarbių kriterijų, atrasti palankiausias galimybes bus galima gerokai paprasčiau. Taigi, ką palanku įvertinti?

Tinkami čiužinio matmenys
Vienam žmogui turėtų tekti maždaug 90-100 cm čiužinio pločio, o jo ilgis turėtų būti apie 20 cm didesnis nei žmogaus ūgis: pavyzdžiui, jei jūsų ūgis yra 180 cm, ir ieškote vienviečio čiužinio, puikiu pasirinkimu bus čiužinys, kurio matmenys yra 100x200 cm. Geriausia rinktis tokius čiužinius, kurių aukštis būtų bent 17-18 cm (tokie čiužiniai dėvisi lėčiau).

Čiužinio kietumas
Čiužinio kietumas – ne tik skonio reikalas. Nors vieni mūsų mėgsta kietesnius, o kiti – minkštesnius čiužinius, tačiau jų kietumas visada turi priklausyti nuo individualaus kūno svorio: kuo jis yra didesnis, tuo kietesnis turėtų būti čiužinys. Skiriamos trys pagrindinės čiužinių kietumo klasės: tai – minkšti čiužiniai, tinkantys žmonėms iki 55 kg svorio, vidutiniškai kieti čiužiniai yra tinkami iki 80 kg sveriantiems žmonėms, o kieti – 80 ir daugiau kilogramų sveriantiems asmenims. Jei renkatės dvigulį čiužinį, tačiau jūsų ir partnerio svoris ženkliai skiriasi, tokiu atveju palanku įsigyti du vienviečius čiužinius, ir juos uždengti antčiužiniu.

Čiužinio kaina
Šiandien čiužinių įsigijimą siūlo daugybė įvairių gamintojų, tad nieko keisto, kad tokios produkcijos kaina gali ženkliai skirtis. Jei esate numatę, kiek pinigų galite sau leisti skirti čiužinio įsigijimui, tokiu atveju tinkamiausio čiužinio paieška nepareikalaus pernelyg daug laiko. Apsilankę internetinėse parduotuvėse galėsite pasirinkti tam tikrą kainų intervalą, ir netrukus galėsite atrasti tokią produkciją, kuri geriausiai atitiktų jūsų finansines galimybes.

Čiužiniai su anatominėmis zonomis
Kai siekiama, kad čiužinys maksimaliai prisitaikytų prie kūno formų, naudinga rinktis čiužinį su specialiomis anatominėmis zonomis. Šiandien tokią galimybę siūlo ne taip ir mažai gamintojų, tad visada galima atrasti geriausius pasirinkimus. Labiausiai spaudžiamos čiužinio zonos (pavyzdžiui, dubens ir pečių sritys) yra daromos minkštesnės, todėl ryte nesiskundžiama raumenų ar nugaros skausmais.

Ar čiužinio užvalkalas yra nuimamas?
Renkantis čiužinį visada yra naudinga pasidomėti, ar jo užvalkalas gali būti nuimamas, nes tokiu atveju čiužinio priežiūra taps gerokai paprastesnė. Jei čiužinio užvalkalas bus pakankamai dažnai skalbiamas, tokiu atveju bus galima išvengti patalynės erkučių kaupimosi, taigi, čiužinys taps gerokai higieniškesnis. Jei pasirenkamas pakankamai kokybiškas čiužinys, jo gali neprireikti keisti net dešimt metų, tačiau tai nereiškia, kad čiužiniu nereikės rūpintis.

Nepamirškite ir tinkamos lovos
Taip pat ne ką mažiau svarbu ir tai, kokią lovą nusprendžiama pasirinkti. Nors kartais kyla pagundų čiužinį patiesti tiesiog ant grindų, tačiau tokiu atveju čiužinys negali tinkamai „kvėpuoti“, taigi, ilgainiui jame gali užsiveisti pelėsis. Kad taip nenutiktų, išsirinkti tinkamą lovą – platų šių baldų pasirinkimą galėsite rasti pasinaudoję šia nuoroda.
Jei išsirinkti tinkamą lovą ar čiužinį butų pernelyg sudėtinga, paprasčiausiai pasitarkite su specialistais, kurie tikrai nepagailės naudingų patarimų, ir leis kur kas paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą. Jei skundžiatės suprastėjusia miego kokybe, to priežasčių tikrai nereikia toli ieškoti – dažnais atvejais to kaltininkas yra netinkamas čiužinys.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Jei ryte skundžiatės raumenų skausmais, tikėtina, kad atėjo laikas seną čiužinį pakeisti nauju.


Miegojimo mechanizmą turinčios sofos šiais laikais yra itin populiarus sprendimas – kai prireikia papildomos nakvynės vietos, tokie baldai niekuomet nepaveda. Visgi, taupant vietą, tokia sofa gali būti naudojama ir vietoj įprastos lovos. Žinoma, kasdieniam naudojimui keliame kur kas daugiau reikalavimų, tad iš anksto reikėtų pasirūpinti, kad toks poilsis būtų kaip įmanoma...


Palangos miesto gyventojai raginami rūpintis savo sveikata ir gera savijauta bei aktyviai dalyvauti nemokamose sveikatinimo veiklose, kurias organizuoja Palangos.visuomenės sveikatos biuras (PVSB), minintis dvejų metų veiklos sukaktį.  PVSB direktorė Miglė Mikalauskaitė pabrėžė, jog pagrindinis Biuro veiklos tikslas – rūpintis savivaldybės gyventojų sveikata, vykdyti visuomenės...


Pėsčiųjų saugumui užtikrinti – iškilios perėjos

"Palangos tilto" redakcija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Siekiant labiau užtikrinti pėsčiųjų saugumą, trijose miesto pėsčiųjų perėjose verda baigiamieji darbai, tad jau netrukus vietoje įprastų pėsčiųjų perėjų vairuotojus pasitiks iškiliosios. Vairuotojus apie tai perspės kelio ženklai. Pokyčiai vairuotojų ir pėsčiųjų lauks Plytų g. bei Vasario 16-osios g. sankryžoje, taip pat – Medvalakio g. ties sankirta su Pavėsio taku ir Ganyklų...


Į posėdį susirinkusi Palangos miesto savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, vadovaujama Palangos mero pavaduotojo Rimanto Mikalkėno, aptarė vaiko teisių apsaugos situaciją kurorte bei galimus kylančių problemų sprendimo būdus. Posėdyje, kurį inicijavo Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS), dalyvavo vicemeras R. Mikalkėnas, Savivaldybės...


Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys Albinas Stankus yra ir žinomas mokslininkas, pagal specialybę – gydytojas neuropatologas. Aktyvus septyniasdešimtmečio sulaukęs palangiškis yra daugybės visuomeninių organizacijų narys. Jis – ir Lietuvos klinikinės fiziologijos draugijos narys, Klaipėdos kardiologų draugijos narys, Lietuvos biomedicininės inžinerijos...


Po dviejų kredito unijų bankrotų ir padidinto Lietuvos banko dėmesio daugiau kaip šešioms dešimtims likusių kredito unijų šalyje, Palangos kredito unija jaučiasi saugi – nors po žiniasklaidoje nuskambėjusių įvykių praėjusių metų pradžioje pirmąjį jų pusmetį indėlių portfelis mažėjo, indėlių portfelis, pradėjęs augti 2011-ųjų antrąjį pusmetį...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Saugumui Palangos gatvėse užtikrinti – stebėjimo kameros  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 08 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėjo veikti 15 didelės raiškos vaizdo stebėjimo kamerų, kurių perduodamas vaizdas visą parą stebimas policijos komisariato patalpose įrengtame Kontrolės centre. „Tai bus didelė pagalba ir paspirtis policijos pareigūnams, siekiantiems užtikrinti saugumą mieste“, - sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius