Karjerą baigęs palangiškis Renaldas Seibutis: „Atidavus tiek metų krepšiniui būtų nelogiška ieškoti kažko kito“

Palangos tiltas, 2021-10-18
Peržiūrėta
8627
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Renaldas Seibutis 15min.lt nuotr.
Renaldas Seibutis 15min.lt nuotr.

Pastaruosius kelerius metus traumų kamuotas ir šią vasarą tašką karjeroje padėjęs, bet savo malonumui sportuojantis Renaldas Seibutis nuo krepšinio nesitraukia. Ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas teigia norintis ir toliau savo ateitį sieti su šia sporto šaka, todėl profesinį tobulėjimą tęsia studijuodamas Lietuvos sporto universitete (LSU). „Atidavus tiek metų krepšiniui būtų nelogiška ir neprotinga ieškoti kažko kito, todėl Treniravimo sistemų studijų programos krepšinio specializacija man yra artimiausia širdžiai. Ši sporto šaka yra svarbi mano gyvenimo dalis“, – kalbėjo buvęs krepšininkas. 

Atstovaudamas Lietuvos rinktinei R. Seibutis išgyveno tikrą triumfo penkmetį. 2010-aisiais gynėjas su šalies nacionaline komanda laimėjo pasaulio čempionato bronzos medalį, o 2013 ir 2015 metais savo kolekciją papildė dviem sidabriniais Senojo žemyno pirmenybių apdovanojimais. 

Nors R. Seibučio trofėjų lentyna nemaža, studijas LSU pradėjęs krepšininkas teigia, kad būti geru treneriu be teorinių žinių yra labai sudėtinga. 

„Ilgametė patirtis krepšinyje suteikia praktikos ir gebėjimo įsisavinti informaciją bei ją perteikti kitiems. Po metų ar dvejų žinosiu daugiau svarbių teorinių dalykų, kurie padės įgytą patirtį dar lengviau perteikti kitiems, – sakė R. Seibutis. – Pavyzdžiui, psichologija – juk ne kasdien krepšininkai, ypač jaunimas, susiduria su dideliu stresu, o sporte jo tikrai daug. Žinoma, yra ir daug kitų faktorių, kurie lemia aukščiausio lygio pasiekimus.“ 

Graikijoje, Ispanijoje ir Turkijoje legionieriaus duoną krimtęs R. Seibutis profesionalo karjerą pradėjo gimtosios Palangos „Naglio“ komandoje, kuri iširo 2017-aisiais.

Po pirmosios komandos griūties R. Seibutis su keliais bendraminčiais įkūrė naują Palangos miesto „Kuršių“ krepšinio klubą ir jame dabar užima direktoriaus pareigas.

 Pasak buvusio Lietuvos rinktinės nario, „Kuršiai“ – puiki vieta įgyvendinti vadybos žinias, kurias R. Seibutis gauna universitete.

 „Įvairios detalės yra vienas svarbiausių krepšinio komponentų. Kai atsuku laiką, gailiuosi, kad kai kurių dalykų nežinojau anksčiau. Manau, kad tos žinios tikrai būtų padėjusios, todėl dabar turiu puikias sąlygas tiek studijuoti, tiek užsiimti veikla „Kuršių“ klube“, – teigė R.Seibutis. 

Pasak buvusio krepšininko, pastarojo meto diskusija, kad Lietuvoje neauginami individualiai stiprūs jaunieji krepšininkai, yra aktuali. Nepaisant įvairių kalbų, R. Seibutis viliasi, kad ateityje tokius teiginius pavyks paneigti.

 „Labai tikiu, kad ir toliau turėsime gerų trenerių, puikiai veikiančią sistemą, nuo vaikų iki aukšto meistriškumo krepšininkų parengimo. Žinoma, tobulinti visada yra ką ir tikiu, kad bus priimti geri sprendimai, o krepšinio tauta, kuria visada save laikome, išliks ir toliau“, – pabrėžė R. Seibutis.

 

Krepsinis.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Profesines mokyklas baigusių specialistai šalies darbo rinkoje graibstomi, tačiau profesinis mokymas vis dar nėra toks populiarus, koks galėtų būti.


Kai žmogui likimas atseikėjo tik penkiasdešimt vienerius metus... Sekmadienio (rugpjūčio 13 d.) naktį tragiškai savo namuose žuvus žinomam Palangos ir Šventosios verslininkui ir politikui Vaidui Šimaičiui, jautria žinute socialiniame tinkle Facebook (Meta) sekmadienį popiet pasidalino ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.“  „Palangos tiltas“ ją skelbia visą.


Palangoje buvo radijo stoties savininkas bei redaktoriaus pavaduotojas trumpai gyvavusiame kurorto laikraštyje „Mūsų Palanga“, taip pat dirbo direktoriaus pavaduotoju Palangos moksleivių klube, o emigracijoje, Jungtinėje Karalystėje – apsaugininkas. Buvęs palangiškis Romualdas Rima mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus. 


Pastaruosius kelerius metus traumų kamuotas ir šią vasarą tašką karjeroje padėjęs, bet savo malonumui sportuojantis Renaldas Seibutis nuo krepšinio nesitraukia. Ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas teigia norintis ir toliau savo ateitį sieti su šia sporto šaka, todėl profesinį tobulėjimą tęsia studijuodamas Lietuvos sporto universitete (LSU). „Atidavus tiek metų krepšiniui būtų nelogiška ir...


Šiemet dar daugiau didelio meistriškumo sportininkų ir trenerių nusprendė studijuoti ir siekti aukštojo mokslo diplomo. Tarp jų – ir ilgametis Lietuvos vyrų rinktinės krepšininkas Renaldas Seibutis. Jis kartu su kitais Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentais pradėjo Treniravimo sistemų programos bakalauro studijas


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius