Klaipėda šiaušiasi dėl Muzikinio teatro iškėlimo į Palangą

Palangos tiltas, 2014-05-16
Peržiūrėta
194
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėda  šiaušiasi dėl Muzikinio teatro iškėlimo į Palangą

Klaipėdos kultūros bendruomenė stojas piestu prieš Kultūros ministerijos idėją iškelti uostamiesčio muzikinį teatrą į naujai statomą.

Ministerija savo sprendimą argumentuoja, kad to reikia, nes Klaipėdos muzikinio teatro būklė – tragiška, jį reikia rekonstruoti, todėl kelerius metus kolektyvas turės kažkur prisiglausti.

Kultūros ministras iškėlė idėją, kad Klaipėdos muzikinis galėtų persikelti į naują, modernią, visus metus veiksiančią Palangos koncertų salę, kurios statybą baigti planuojama kitąmet. Tačiau uostamiestyje toks pasiūlymas sukėlė tikrą audrą – miesto kultūros ir meno atstovai – kelios dešimtys žmonių ir kultūros įstaigų – pasirašė kreipimąsi į aukščiausius valdžios atstovus pareikšdami kategorišką „ne“ muzikinio teatro perkėlimui į Palangą.

„Pagalvokit apie teatro virtuvę: dekoracijos, kolektyvai – kiek teatre kolektyvų? Choras, solistų neminėsiu, nes jų turbūt mažiausiai, baletas, orkestras. Nors atstumas tikrai nėra didelis, bet kad šiandieną važinėtų žmonės iš Klaipėdos po kelis kartus – tiek iš ryto repetuoti, tiek vakare spektaklius rodyti – aš niekaip to nesuvokiu“, – tvirtina Klaipėdos muzikinio teatro meno tarybos pirmininkas prof. Eduardas Kaniava.

Klaipėdos muzikinis teatras per metus parodo apie pusantro šimto įvairių žanrų spektaklių ir koncertų. Tačiau visa tai vyksta seniai apverktinos būklės, ne teatrui, o kultūros namas statytame pastate. Po ilgus metus trukusių diskusijų – statyti naują pastatą, ar rekonstruoti esamą – nuspręsta pasirinkti rekonstrukciją. Darbai, specialistų teigimu, gali trukti iki 2020 metų, todėl teatro kolektyvui kelerius metus teks glaustis kitose patalpose.

Teatro vadovai pripažįsta, kad sąlygos naujoje koncertų salėje būtų tikrai geros – ten galėtų rengti tradicinį vasaros festivalį „Muzikinis rugpjūtis“, parodyti keletą koncertų ar spektaklių, tačiau kad ir laikinai perkelti daugiau kaip 200 darbuotojų – esą neįmanoma.

Klaipėdiečiai pabrėžia, kad reikia pagalvoti ir apie žiūrovus, kurių teatre per metus apsilanko apie 40 tūkstančių.

„Prijungę paliksime tuos žiūrovus, kuriuos Klaipėdoje išsiugdėm, švelniai tariant, ant ledo? Kalbam ne tik apie brandžią publiką, kalbam apie vaikus, kuriuos mes vesdavom į edukacinius užsiėmimus, kur ugdydavom jų meninį išsilavinimą – ką mes su jais darysim? Vežiosim į Palangą?“, – kalba Klaipėdos kultūros ir meno tarybos pirmininko pavaduotojas Romandas Žiubrys.

Kultūros ministras sako, kad klaipėdiečiai galėtų ne tik skųstis, bet ir patys ieškoti erdvių, kuriose galėtų įsikurti, kol teatras bus rekonstruojamas.

„Svarstom įvairias galimybes. Palangos variantas buvo pasiūlytas laikinai, bet kolektyvas nelabai norėtų, tada reikia laukt vienintelės salės, kuri būtų galima, tai – Žvejų kultūros rūmai“, – sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Žvejų rūmuose kol kas glaudžiasi Klaipėdos dramos teatras, todėl muzikinio teatro kolektyvas ten galėtų persikelti tik po dvejų metų. Kultūros ministro teigimu, Palangos koncertų salėje klaipėdiečiai galėtų rodyti spektaklius savaitgaliais ir vasarą, kai kurorte lankosi daugiau poilsiautojų.

 

„Palangos tilto“-LRT inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus penktadienio, vasario 12 d., popietę savo Facebook paskyroje pakvietė visus virtualiai aplankyti Kurhauzo medinėje dalyje esančią teatro salę.


Palangos „Grubiojo“ teatro spektaklis „Tanato viešbutis“ (pagal A. Morua novelę Mirties pensionas", režisierius Virginijus Milinis) respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ nominuotas net keturiose kategorijose.


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


Šiemet Palangos muzikinis fontanas „surinko“ 3 650 eurų pajamų, pernai – 3 432 eurus, užpernai – 4773 eurus. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Gediminas Valinevičius, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius, daugiausiai muzikinio fontano melodijų užsakoma liepos mėnesį, tačiau komunalinio įmonė neturi duomenų, kokios melodijos yra...


Kaip klostysis Halos ir Ahmado gyvenimas Lietuvoje, nuspręsti gali žiūrovai – forumo teatro pasirodyme kiekvienas žiūrovas tampa dalyviu ir gali paveikti situacijos eigą. Pasirodymas vyks spalio 21 d. 13 val. Palangoje, Kurhauzo 3-iajame aukšte, teatro palėpėje (Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga). Renginys nemokamas.  


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Kaip moterys supranta laimę, kas jas džiugina, o kas pravirkdo – tokie ir panašūs klausimai dažnai analizuojami, daug pateikiama ir atsakymų. Galbūt kitaip ir negalėtų būti. Juk žmonės, ypač silpnosios lyties atstovės, yra įvairiapusiai, emocionalūs, žodžiu, sudėtingi. Tai pabandė spektaklyje „Moterų laimė“ (režisierius Virginijus Milinis) perteikti Palangos...


Atsirado ieškoti muzikinio fontano niokotojai

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 02 | Rubrika: Miestas

Gegužės 9 dieną į kurorto vieną didžiausių puošmenų – muzikinį fontaną – jauna pora supylė tris neaiškaus skysčio talpas. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo vonios putos, kurios nespėjo sugadinti modernaus fontano, tačiau nuostolių neišvengta. Išsiaiškinta, jog skystį supylėjaunuolių pora, daugiau nei dvi savaites piktavalių ieškojo...


Klaipėdos kultūros bendruomenė stojas piestu prieš Kultūros ministerijos idėją iškelti uostamiesčio muzikinį teatrą į naujai statomą.


„Grubusis“ teatras ruošiasi Tarptautinei teatro dienai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Artėjant Tarptautinei teatro dienai, kuri minima kovo 27 dieną, jai ruoštis suskubo ir Palangos mėgėjų teatras „Grubusis“. Šios jiems ypatingos dienos išvakarėse jie nusprendė pradžiuginti palangiškius, parengę teatrinių improvizacijų varžybas „Kur tas kampas“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius