Klaipėdos apskrities pareigūnai įspėja – plinta naujas sukčiavimo būdas, kai sukčiai prisidengia aukoms pažįstamų asmenų paskyromis

Palangos tiltas, 2023-09-21
Peržiūrėta
830
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2023-09-20 į Palangos m. PK kreipėsi 1957 m. gimusi moteris, kuri nurodė, kad tą pačią dieną per vieno socialinio tinklo bendravimo programėlę gavo pranešimą iš pažįstamos moters, kuri pasiūlė sudalyvauti loterijoje, nes jai neva pasisekė ir laimėjo pinigų. Pareiškėja, manydama, kad bendrauja su drauge, atskleidė mokėjimo kortelės duomenis, suvedė reikalaujamus kodus, o po to pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos, apgaulės būdu, yra pasisavinti 1788 eurai. Pradėtas tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo. Nusikaltimus elektroninėje erdvėje tiriančių pareigūnų duomenimis, yra ir daugiau kituose Klaipėdos apskrities miestuose tokiu būdu nukentėjusių asmenų.

Pareigūnai žmones ragina būti itin atidžiais – net ir iš neva pažįstamo asmens gavus pranešimą, patariama susisiekti su tuo žmogumi kitu būdu ir pasitikrinti, ar jį siuntė tikrai jis, ypač jei yra prašoma atskleisti asmeninius duomenis, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodus ar patvirtinti kokius nors mokėjimus.

Taip pat pareigūnai pastebi, kad žmonės labai daug asmeninės informacijos atskleidžia socialiniuose tinkluose, kuria sukčiai gali lengvai pasinaudoti. Todėl primygtinai rekomenduojama gerai pagalvoti prieš dalijantis bet kokia informacija apie save, artimuosius, draugus, darbovietę ir panašiai.

Būkite budrūs, atidūs ir Jūs bei Jūsų turtas bus saugūs.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2023-09-20 į Palangos m. PK kreipėsi 1957 m. gimusi moteris, kuri nurodė, kad tą pačią dieną per vieno socialinio tinklo bendravimo programėlę gavo pranešimą iš pažįstamos moters, kuri pasiūlė sudalyvauti loterijoje, nes jai neva pasisekė ir laimėjo pinigų. 


2023 m. rugsėjo 11-17 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per vykdytas priemones nustatė 10 neblaivių vairuotojų.


2023 m. liepos 24-30 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai iš viso užfiksavo 636 įvairius KET pažeidimus, nustatė net 18 neblaivių vairuotojų.


2023 m. birželio 12–18 d. per vykdytas policines priemones Klaipėdos apskrities VPK kelių policijos skyriaus pareigūnai iš viso užfiksavo 653 įvairius KET pažeidimus, nustatė 12 neblaivių vairuotojų.


2023 m. gegužės 2 – 7 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per vykdytas policines priemones nustatė 12 neblaivių vairuotojų.


Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per 2022 m. lapkričio 14 - 20 d. vykdytas policines priemones iš viso užfiksavo 668 KET pažeidimus.


Net jei iš artimo ar pažįstamo asmens paskyros elektroninėje erdvėje sulauksite žinutės, kad neva galite gauti dovanų kuponą apsipirkti žinomoje internetinėje parduotuvėje – neskubėkite džiaugtis, nes, Klaipėdos apskrities policijos pareigūnų teigimu, tai gali būti sukčių pinklės.


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina prie vandens pramogauti saugiai ir atsakingai.


Per šį savaitgalį  – 2022 m. gegužės 20-22 d. – į Klaipėdos apskrities pareigūnus kreipėsi net 11 sukčių aukomis tapusių žmonių. 


Pastaruoju metu žmonės itin daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, vis dažniau reikiamų prekių įsigyja ar nebereikalingus daiktus bando parduoti pagal skelbimus internete. Klaipėdos apskrities pareigūnai nuolat primena, kad elektroninėje erdvėje elgtis būtina itin atsargiai ir apdairiai, nes sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius