KU botanikos sode pirmą kartą žiedais pradžiugino ginkmedis

Palangos tiltas, 2023-06-09
Peržiūrėta
944
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

KU botanikos sode pirmą kartą žiedais pradžiugino ginkmedis

KU botanikos sodo, šiemet švenčiančio įkūrimo 30-mečio jubiliejų, komanda krykštauja iš džiaugsmo – tikrą dovaną kolektyvui įteikė čia augantis ginkmedis (Ginko biloba). Sodo senbuvis birželį išskleidė pirmuosius savo žiedus, matyt, taip atsidėkodamas už rūpestį ir priežiūrą. 

„Ginkmedžio žiedai nėra pritrenkiančio grožio, greičiau – įdomūs, bet... Didžioji vertė ir džiaugsmas, kad medis pagaliau padovanojo žiedus. Ginkmedis auga lėta ir pražysta maždaug apie 30-uosius gyvenimo metus. Mums, šiemet švenčiant sodo įkūrimo 30-metį, šis sutapimas labai džiaugsmingas – dovaną įteikė globojamas bendraamžis“,- pasakoja KU botanikos sodo koordinatorė Asta Klimienė. 

Specialistų teigimu, ginkmedis yra ne tik ilgaamžis, bet ir reliktinis augalas, t.y. nepakitęs auga jau daug milijonų metų, tarsi būtų atsparus evoliucijos pokyčiams. Tai – seniausia žinoma medžių rūšis, egzistavusi dar prieš 270 milijonų metų, kai po žemę bėgiojo dinozaurai. Matyt, dėl rūšies ilgaamžiškumo medis apipintas įvairiomis legendomis bei padavimais. 

KU botanikos sode auga 2 ginkmedžiai. Tai teikia vilčių, jog kada nors KU botanikos sode derės ir šių medžių vaisiai. Tai įmanoma tik esant skirtingos lyties medžių porai. 

Ginkmedžiai kilę iš Azijos – Kinijos, Japonijos, Korėjos, tačiau šiuo metu išplitę ir Europoje. Medis išauga iki 20-30 metrų aukščio, laja tanki, lapeliai  – vėduoklės formos, vaistingi – iš jų gaminami vaistai atminčiai, regėjimui gerinti, antivėžiniai preparatai.

Seniausias Vakarų Lietuvoje ginkmedis, kuriam gali būti apie 120 metų, auga Švėkšnos dvaro parke. 

Svarbi informacija smalsuoliams, norintiems pamatyti, kaip atrodo šio medžio žiedai ir tuo pat metu pasidžiaugti čia esančios augalijos įvairove, tai galima padaryti iki birželio 18-osios. Birželio 19-26 dienomis KU botanikos sodas lankytojų nepriims dėl baigiamųjų rekonstrukcijos darbų. Kadangi lankytojams šiuo metu nėra atvertos visos sodo erdvės, bilieto kaina yra sumažinta perpus. 

Dalia Grikšaitė

KU atstovė spaudai

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

KU botanikos sodo, šiemet švenčiančio įkūrimo 30-mečio jubiliejų, komanda krykštauja iš džiaugsmo – tikrą dovaną kolektyvui įteikė čia augantis ginkmedis (Ginko biloba). 


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija drauge su Lietuvos marketingo asociacija ir Palangos koncertų sale gegužės 17 d. kviečia į pirmą kartą rengiamą tokio pobūdžio konferenciją „Malonu‘23“. 


Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 d. 20:30 val., tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“ kviečia į šventinį Gala koncertą „Palangos koncertų salėje“, kur pirmą kartą pasirodys veržlus, kūrybingas ir nuolat stebinantis Latvijos radijo bigbendas. 


Rugpjūčio 6 d. Palangos koncertų salėje įvyko išskirtinis vakaras-paroda, skirta socialinei iniciatyvai, projektui – „Aš Esu Tu“ – pristatyti. Tai pirmą kartą Lietuvoje inicijuotas projektas, kviečiantis kiekvieną iš mūsų atkreipti dėmėsį į vis dar egzistuojančius barjerus moterims darbo aplinkoje: pasirenkant profesiją, derinant šeimą ir darbą, visuomenės nuostatas ir struktūrinius bei...


Birželio 12 dieną Palangos kurorto muziejuje rinkosi poezijos konkurso “Haiku Palangai 2021” laimėtojai. Pirmą kartą per konkurso istoriją geriausias haiku Palangai sukurtas Palangoje. I-oji vieta ir komisijos prizas už haiku: „ ruduo prie jūros vėjas pusto smėlį – tiesą į akis“ skirtas mūsų mies to poetei Eglei Baranauskaitei.


Spalio 18 d., penktadienį, Klaipėdos koncertų salėje klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės neeilinę progą išgirsti vieno genialiausio barokinės muzikos italų kompozitoriaus Antonio Vivaldi kūrinius. Programą „Viva Vivaldi!” diriguos pirmą kartą uostamiestyje muzikuosiantis pripažintas visame pasaulyje italų dirigentas ir smuikininkas Enrico Onofri. Garsiam meistrui talkins...


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Paskutinį liepos savaitgalį (29-30 dienomis) Palanga vėl sukvies įvairiuose šalies miestuose gyvenančius vaikus, nė karto nemačiusius jūros – kurorto Savivaldybė antrą kartą inicijuoja socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“. Ši akcija organizuojama jungiantis prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos...


Palangoje keli šimtai Lietuvos vaikų šiandien patyrė mažą stebuklą – pakviesti kurorto savivaldybės, jie atvyko į Palangą ir čia pirmą kartą pamatė jūrą. Mažųjų svajonę įgyvendino socialinę akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ .


Šventoji pirmą kartą atvėrė vasarai duris

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 05 | Rubrika: Miestas

Vakar Šventojoje, „Kuršių kaime“, plazdančios vėliavos bei  besišypsanti pro debesis saulutė paskelbė, jog prasidėjo vasaros sezono šventė. Aikštėje šurmuliavo kermošininkai, siūlydami ne tik įvairiausius saldumynus bei skanumynus, bet ir tradicinius amatininkų dirbinius. Aikštyne jaunųjų krepšininkų komandos įnirtingai kovėsi gatvės krepšinio turnyre. Ypatingo dėmesio sulaukė ...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius