Kūdikio sutiktuvių šventė: ką dovanoti nėštukei bei būsimam mažyliui?

Palangos tiltas, 2023-09-28
Peržiūrėta
1130
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kūdikio sutiktuvių šventė: ką dovanoti nėštukei bei būsimam mažyliui?

Lietuvoje jau keletą metų vis labiau populiarėja Amerikoje sukurta šventė „Baby shower“, mūsų šalyje žinoma kaip vaikelio sutikimo šventė. Taip pat jau dvejus metus jaučiamas ir lyties atskleidimo šventės („Gender reveal“) populiarėjimas. Mažylio laukimas – ypatingas laikas, todėl kiekvienai nėštukei šiuo laikotarpiu būtinas nuoširdus dėmesys, rūpestis ir malonių akimirkų gausa. Tad ką dovanoti tokių švenčių metu?

Dovana mažyliui

Ką dovanoti ką tik gimusiam ar dar tik besiruošiančiam gimti kūdikiui? Šis klausimas dažnai kamuoja svečius planuojančius aplankyti naujagimį arba švęsti vaikelio sutikimo šventę. Iš tiesų, geriausia, kad būsimoji mama sukurtų reikalingų daiktų sąrašą, kurį ir galėtų išpildyti būsimieji svečiai. Vis dėlto, jei tokio sąrašo nėra, lieka sukti galvą patiems...

Štai keletas idėjų dovanoms:

Kokybiški žaislai. Tai gali būti kaladėlės su raidėmis ar paveiksliukais, medžio barškučiai. Sakysite, kad naujagimiui tokie žaislai netinkami? Taip, Jūs visiškai teisūs, bet mažyliai auga labai greitai ir nė nepastebėsite kaip ims vaikščioti ar tarti pirmuosius žodžius, tad ir šios dovanos greit pasitarnaus.Žaidimų / lavinamasis kilimėlis. Jie būna spalvingi, minkšti ir švelnūs, taip pat – su integruotais žaislais. Toks daiktas pasitarnaus auginant kiekvieną kūdikį ir patiks ne tik mažyliui, bet ir tėvams.Dovanų čekis. Tai bene praktiškiausia dovana, kadangi tėvai galės patys išrinkti, ko reikia vaikeliui, jo kambariui, ar būsimai mamytei.Knyga. Ją galima dovanoti vaikišką – su pasakomis ar dainelėmis arba skirtą tėveliams, apie kūdikio priežiūrą, raidą.

Dovana nėštukei

Vaikiškas, megztas pledukas ar šilta kepurėlė kūdikėliui – labai praktiškos dovanos į šį pasaulį atkeliaujančiam mažyliui, tačiau dovana nėštukei gali būti orientuota į patį laukimą ir jo palengvinimą. Pavyzdžiui, Gradiali Palanga pasiūlymai. Būsimai mamai būtina pailsėti prieš didžiąją dieną ir prieš ateinančius sunkumus. Tikėtina, kad ir trečiasis trimestras kelia sveikatos iššūkių, tokių kaip nugaros skausmas ar kojų tinimas. Todėl dovana SPA ar ramus poilsis – puiki ir labai gerai apgalvota dovana.

Apskritai, poilsis Palanga, prie jūros – nuteiks puikiai nuotaikai bei leis pasimėgauti paskutiniais mėnesiais ar savaitėmis dviese su mylimu žmogumi.

Tačiau taip pat rūpestinga dovana – žurnalo prenumerata skirta mamai. Tai gali būti tiek žurnalas „Nėštukė“, tiek „Mažylis“. Žurnaluose gausu informacijos apie nėštumą, gimdymą, pasiruošimą. Taip pat pateikiami straipsniai apie vaikų auginimą, kūrybingą jų lavinimą ir meilę jiems. 

Dar viena praktiška dovana būsimiems tėveliams – kursai! Šiais laikais kursų būsimiems tėvams – labai daug. Todėl išsirinkti gali būti tikrai nelengva. Rinkoje yra kursai apie nėštumą bei jo eigą, apie gimdymą ir pasiruošimą jam, apie vaiko pirmąsias dienas šiame pasaulyje, žindymą ir visą raidą net iki penkerių metų.

Taigi, jei planuojate dalyvauti vaikelio sutiktuvių šventėje ar lyties atskleidimo šventėje, rinkitės praktišką dovaną, kuri pasitarnaus mažylio auginime arba suteiks mamai naujų žinių, laiko sau.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje jau keletą metų vis labiau populiarėja Amerikoje sukurta šventė „Baby shower“, mūsų šalyje žinoma kaip vaikelio sutikimo šventė.


Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. 


Į Vilnių grįžta Dainų šventės dvasia: sostinėje vyks studentų dainų ir šokių šventė „Gaudeamus“. 


Trečioji chorinės muzikos šventė „Cantate Palangai“ sugrįžta.


Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos durys atviros prieglobstį nuo karo mūsų šalyje randantiems Ukrainos gyventojams. Pažadame, kad atėjusieji į biblioteką, čia jausis laukiami, saugūs ir galės naudotis visomis bibliotekos teikiamomis paslaugomis.


Palangoje pakvipo stinta – didžiausiame šalies kurorte prasidėjo ir visą savaitgalį šurmuliuos bene populiariausia žiemos šventė – „Palangos stinta“. Šiandien, penktadienį, šventė dar tik įsibėgėja – didžiausio svečių skaičiaus laukiama šeštadienį, kuomet „Palangos stintos“ organizatoriai pasiūlys daugiausiai atrakcijų pramogautojams, o geriausi virtuvės šefai – turtingiausią valgiaraštį...


Šimtmečio palangiškiams įteikti kūdikio kraiteliai

"Palangos tilto" informacija, 2018 03 24 | Rubrika: Miestas

Antradienį, kovo 20-ąją, Savivaldybėje susirinko neįprastai daug jaunų šeimų su vos mėnesio amžiaus mažyliais – jau tapo tradicija, kad kiekvieną mėnesį Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasveikina Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais gimusius mažuosius palangiškius. Kiekvienam mažyliui įteiktas ir kūdikio kraitelis, kuriame – būtiniausi...


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Jurginių šventė kvietė džiaugtis pavasariu

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 28 | Rubrika: Kultūra

Jurginės Palangoje – tai jau nebe žemdirbių šventė. Folkloro ansamblis „Mėguva“ tradicinius šios šventės papročius pritaikė šiuolaikiniam miesto žmogui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius