Kultūrinė vasara Palangos kurhauze

Palangos tiltas, 2024-05-31
Peržiūrėta
819
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kultūrinė vasara Palangos kurhauze

Palangos kultūros centras kviečia į kurhauzo koncertų salės renginius.

Daugelis dar pamena laikus kai Palangos kurhauzo scenoje žibėjo lietuviškosios estrados pradininkas Antanas Šabaniauskas, žinomi Lietuvos operos dainininkai Kipras Petrauskas, Antanas Kučingis, Antanas Sodeika bei daugelis kitų. Dabar kurhauzo koncertų salė tapusi klasikinės muzikos oaze, kurią liaupsina žymiausi Lietuvos ir užsienio muzikai. Vasaros metu kurhauzo koncertų salė transformuoja savo elegantišką klasikinį žiemos stilių į laisvesnį - vasariškai kurortišką. Kiekvieną vakarą netrūks muzikos įvairiems skoniams – nuo užburiančios klasikinės muzikos garsų iki žymiausių lietuviškų šlagerių, poezijos, monospektaklių. 

Birželio mėnuo su poezija, smagiomis istorijomis ir kamerine muzika

Birželio mėnesio renginių programa prasidės „Shalom Culture & Music Festival” koncertu, kuriame pasirodys bajano virtuozas iš Ukrainos Yevgenii Musijets. Antrąjį birželio savaitgalį koncertus surengs jaunosios kartos atlikėja Paulina Paukštaitytė ir ugningieji pop-klasikos vokalistai „El Fuego“. Keliausime naujos Nijolės Narmontaitės knygos „Aktoriai, režisieriai ir 77 laimės receptai” labirintais. Birželį savo gerbėjus džiugins dainininkai O. Kolobovaitė ir L. Mikalauskas, kurie  dovanos nuostabiausią miuziklų puokštę, o  operos žvaigždė Nomeda Kazlaus, pakvies į du išskirtinius kamerinės muzikos vakarus. Naujausia J. Erlicko programa „Už stiklinių lietaus grotų“ visiems  garantuos vasariško humoro ir juoko dozę. Paskutinę birželio savaitę į kurhauzą sugrįžta didelio pasisekimo sulaukęs V. Mičiulienės monospektaklis „Pabaisų nebus“. Klausysimės dainininkės E. Sašenko kabareto programos ir operos solisto Edgaro Davidovičiaus dainavimo. Birželio mėnesio renginių programą vainikuos Mariaus Jampolskio surengtas intrigos, staigmenų ir nesuvaidintų emocijų kupinas šou. 

Muzikinis dialogas su M.K. Čiurlioniu ir estrados žvaigždės 

Palangoje liepos 5-19 dienomis vyks XII tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis. VšĮ „Klasika LT“ pasiūlys klausytojams visą puokštę įvairiausių koncertų, kurių šiemet numatyta keturiolika. Festivalio renginiai vyks Palangos kurhauzo salėje, Palangos koncertų salėje ir Birutės parke. Koncertuos pianistai Petras Geniušas, Mūza Rubackytė (Lietuva-Prancuzija-Šveicarija), Guoda Gedvilaitė (Lietuva-Vokietija), Rokas Zubovas ir Sonata Zubovienė, Magdalena Trzebińska ir Artur Jaroń (Lenkija), Aleksandra Žvirblytė, Paulius Andersson (Lietuva-Danija), smuikininkai Ionel Manciu (Jungtinė Karalystė-Moldova), Dmitri Makhtin (Olandija), saksofonininkas Petras Vyšniauskas, akordeonininkas Martynas Levickis su kameriniu ansambliu „Mikroorkéstra“, Xylos trio, sopranai Renata Drozd (Lenkija), Vilija Kuprevičienė bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos orkestras. 

Po įspūdingo M.K. Čiurlionio muzikos festivalio, aktorė humoristė Violeta Mičiulienė vėl pakvies į monospektaklį „Pabaisų nebus“. Tenoras Paulius Bagdanavičius surengs koncertą su trimitų pritarimu. Analogų Baltijos šalyse neturinti pianistų vasaros akademija „Klaipėda Piano Masters“ užkurs tikrą fortepijoninės muzikos fiestą su talentingiausiais jaunaisiais pianistais iš įvairių šalių.

Liepos pabaigoje kurhauze ryškiai žibės ir estrados žvaigždės. Koncertus surengs grupė „Nerija“, Vytautas Šiškauskas. Pirmą kartą geros nuotaikos dozę pažers sparčiai populiarėjantis Igoris Jarmolenka. Jaukiam šeimyniškam vakarui pakvies tėčio ir sūnaus – aktorių Sauliaus ir Jokūbo Bareikių – duetas. O lyrinis sopranas Indrė Anankaitė dovanos užburiantį muzikos vakarą „Gražiausios filmų dainos“. Paskutinę liepos mėnesio dieną  saksofonininkas Juozas Kuraitis ir pianistas Daumantas Slipkus nuneš į kerintį saksofono ir fortepijono romantinių melodijų pasaulį.

Akordeono muzikos gerbėjams nevalia praleisti kasmet Palangoje rugpjūčio pradžioje vykstančio Tarptautinio akordeono festivalio. Festivalio koncertai skambės ir kurhauzo salėje. Rugpjūčio mėnesį kurhauzo scenoje taip pat išvysime ir Jurgą Šeduikytę, Nedą Malūnavičiūtę, grupę „Vairas“ ir daugelį kitų žinomų veidų. 

Palangos kurhauzo koncertų salėje išskirtiniai renginiai vyks beveik kiekvieną vakarą. Tad šią vasarą kultūros centras kviečia ne tik prisemti batus pajūrio smėliu, bet ir pasisemti kultūros.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros centras kviečia į kurhauzo koncertų salės renginius.


Išgirskite kerinčią Renesanso ir Baroko muziką, kurioje kiekviena nata pasakoja meilės, netekties ir šventės istoriją. Kovo 16 d. 18 val. koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ pristato programą „Kerintys epochų aidai“. 


Šiandien „Muzikos vakaruose kurhauze“ pirmą kartą skambėjo Xylos Duo – lietuvių smuikininkės Ievos Pranskutės ir kroatų violončelininko Mislav Brajković dueto muzika.


Trečiadienį Palangos kurhauze skambėjo jau antrasis Palangos dienų 770 renginių trilogijos „Kultūros vėrinys Palangai“ koncertas „Jūros paliesti“.


Jau penktus metus iš eilės palangiškius ir miesto svečius istoriniame kurhauze džiugins originalios profesionalios muzikos programos – nuo solinių rečitalių iki koncertų visai šeimai. Palangos kultūros ir jaunimo centras sausio 28 d. 19 val. kviečia į pirmąjį šių metų ciklo „Muzikos vakarai kurhauze“ koncertą, kuriame skambės žymių Lietuvos muzikantų atliekami klasikos šedevrai.


Palangoje tęsiasi koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ ir lapkričio 27 d. laukia ypatingas koncertas. Pirmą kartą į kurhauzą koncertuoti atvyksta unikalus duetas – saksofonininkas Kęstutis Vaiginis ir suomių pianistas Joonas Haavisto. „Labai džiugu, kad užsimezga vis daugiau kūrybiškų partnerysčių su profesionaliais muzikantais ir tikimės, kad originalių koncertų sąrašas tik didės“ -...


Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ šiemet vėl kviečia profesionalios muzikos mylėtojus į kurhauzo koncertų salę, į keturis originalius koncertus. Jau tradiciškai koncertų ciklas rudenį pradedamas džiazo ritmu. Lapkričio antroje pusėje profesionaliosios muzikos gurmanai rinksis į solidžius, akademinės muzikos koncertus. O prieš šventes į kurhauzą kartu su šeima pakviesime jaunuosius...


Koncertų ciklas „Muzikos vakarai Palangos kurhauze“ keliasi į virtualią erdvę. Gruodžio 11 d. 18 val. kviečiame nemokamai stebėti tiesioginę koncerto „Tapatybės jungtys“ transliaciją Palangos kultūros ir jaunimo centro Facebook paskyroje – Facebook.com/Palangoskjc


Su visais atsisveikinanti vasara nedžiugino gerais, saulėtais orais nei Palangos verslininkų, nei poilsiautojų. Liepa ir rugpjūtis buvo drėgni ir lietingi. Tik ir tebuvo girdėti: „Tokios šaltos vasaros dar nėra buvę!“ Bet ar yra pagrindo taip dūsauti? Meteorologai sako, kad ši vasara kuo nors kitokia nebuvo. „Ji buvo normali, tipiškai lietuviška...


„Palanga – labai gražus, labai ramus miestas, kurį gaubia ypatinga kultūrinė aura. Man išties patinka jūsų kurortas ir žmonės, kurie čia gyvena“, – sakė ketvirtadienį su neoficialiu vizitu Palangoje viešėjęs Kinijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Liu Zengvenas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius