Kultūros naujienos

Palangos tiltas, 2018-02-23
Peržiūrėta
1053
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kultūros naujienos

B.Mockuvienės paroda bibliotekos interneto skaitykloje
Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje eksponuojama „Palangos fotoklubas 750“ narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Barstytiukūleeėrkėtuokėjkulatee“. Parodos autorė – aktyvi ansamblio ,,Bočiai“ šokėja, kolektyvo akimirkų fotografė, aistringa keliauninkė.Milijonus metų akmuo nebyliai stebi mus, mūsų pasaulį, matyt, tas žvilgsnis iš amžių glūdumos ir užbūrė į juos atsigręžti Birutę. Užtat nebe vienerius metus ji klajoja ir fotoobjektyvą nukreipia būtent į akmenis, Žemaičių garbintus, kūliais vadintus, ne kiekvienam pasirodančius ar neperskaitomomis runomis išraižytus. Ne vien garsiųjų Barstyčių, Skuodo rajono, gimtosios Palangos Birutės parko, Burbiškio dvaro kūlius parodoje pamatysite. „Kelionių kryptys pačios įvairiausios ir netikėčiausios. Į legendinį Ožnugario kaimą Žemaičių Romuvoje atlėkdavusios raganos. Vyriausioji jų į Joninių šventę vykusi net ant ožio nugaros“,– šmaikščiai apie akmenų fotografijų medžiokles pasakoja B. Mockuvienė. Kokiu transportu lėkusi į Kretą, Airiją, Gardo ežero pakrantes ar Tenerifės Mėnulio slėnį paklausta tik nusišypso, to paslaptingieji praeities liudytojai – akmenys – neatskleis. Ginkluota fotoaparatu tikrai buvo. Įsitikinkite apsilankę parodoje ir nepraleiskite puikios galimybės bent akimis prisiliesti prie Barstyčių ir kitokių „kūlatių“ grožybės.

Bibliotekos inf.

Konkursas „Haiku Palangai“
Palangos kurorto muziejus ir Palangos viešoji biblioteka skelbia „Haiku Palangai“ konkursą, skirtą Palangos krašto prijungimui prie Lietuvos paminėti. Tai puiki dovana miestui ir iššūkis eiliuotojams savo jausmus Palangai bei Šventajai suguldyti į gilias tradicijas turintį japonišką trieilį. Konkurso tema – ,,Mano kraštas prie jūros“. Numatomos trys autorių amžiaus grupės: jaunesnis mokyklinis (iki 8 klasės), vyresnis mokyklinis (1-4 gimnazijos klasė) ir suaugusieji. Vienas autorius gali pateikti nuo 1 iki 5 anksčiau niekur neskelbtų klasikinės ar šiuolaikinės formos haiku. Geriausi autoriai bus apdovanoti ,,Palangos dienų 2018“ šventės metu. Išsamiai susipažinti su konkurso ,,Haiku Palangai“ sąlygomis galite Palangos kurorto muziejaus bei Palangos viešosios bibliotekos tinklapiuose. Kviečiame kurti ir dalyvauti!

Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos grafika
Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaityklos salėje vasario mėnesį veikia Klaipėdos Adomo Brako meno mokyklos absolventų grafikos diplominių darbų paroda. „Tai ne vienintelis prisistatymas plačiajai visuomenei“, – teigia savo vaikus, A.Brako dailės mokyklos mokinius, mokanti jų piešimo ir grafikos mokytoja – senojo lino raižinio atstovė Regina Taurinskienė. Nenuostabu, jog apkeliavę tarptautines parodas lino raižinio technika sukurti triptikai ir diptikai: „Metų laikai“, „Gyvenimo veidrodis“, ,,Mažvydas“, ,,Klaipėdos fragmentai“, „Sakmė apie Samurajus“, „Viskas apie žvejybą“, „Totorių krašto padavimai“, „Mano svajonė“, „Jaunystės šokis“, ,,Romeo ir Džiuljeta“ sužavės ne tik bendraamžį jaunąjį autorių, bet ir profesionalų dailininką.

Žemaičių vyskupystės muziejaus ekspozicija palaimintajam arkivyskupui Jurgiui Matulaičiui
Vasario mėnesį apsilankęPalangos viešosios bibliotekos parodų salėje galėsite geriau prisiminti bei pažinti vieną ryškiausių asmenybių – palaimintąjį arkivyskupą Jurgį Matulaitį. Žemaičių vyskupystės muziejausparengta 12 stendų ekspozicija kviečia stabtelti ties esminiais žmogaus būties klausimais: kančia ir viltimi, pareiga ir ištikimybe, bičiulyste ir tarnavimu, džiaugsmu ir mirtimi. Be Dievo įsikišimo Sūduvos ūkininkų piemenėlis, našlaitis vargu ar kada būtų ištrūkęs iš gimtojo Lūginės kaimo, esančio penki kilometrai nuo Marijampolės, į platųjį pasaulį ir atlikęs daug didžių darbų. Šių dienų Lietuvai labai trūksta erudicijos, tolerancijos visoms tautoms ir jautrumo skurstantiesiems. J. Matulaitis gimė 1871m. Mokėsi Kelcų, Varšuvos kunigų seminarijose, Petrapilio dvasinėje akademijoje.1898 įšventintas kunigu. Fribūre (Šveicarija) gavo teologijos daktaro laipsnį. Dėstė Kelcų kunigų seminarijoje, Varšuvoje ėjo gimnazijos kapeliono pareigas, dėstė sociologiją Petrapilio dvasinėje akademijoje. 1909 m. davė pirmuosius vienuolio įžadus. 1914–1918 m. gyveno Varšuvoje, įsteigė vienuolyną Belianuose, globojo našlaičių prieglaudą. 1918 m. atgaivino marijonų centrą Marijampolėje. Paskiriamas vadovauti Vilniaus vyskupijai. 1925 m. polonizacijos šalininkų spaudžiamas atsisakė šių pareigų. Popiežiaus Pijaus XI buvo paskirtas arkivyskupu bei Lietuvos apaštališkuoju vizitatoriumi. 1927 m. mirė Kaune. 1987 m. popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbtas palaimintuoju. Visu savo gyvenimu, tarnyste Dievui ir žmonėms vadovavosi savo vyskupiškame herbe įrašytu šūkiu – „nugalėk blogį gerumu“.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos „Grubusis“ teatras savaitgalį pakvietė į premjerą „Marso naujienos“. Simboliška, jog lygiai prieš metus laiko medinė kurhauzo dalis taip pat buvo atidaryta su teatro spektakliu „Laikykis, Vydūne!”. 


Palangos „Grubusis“ teatras spalio 23 d. 18 val. ir spalio 24 d. 16 val. kurhauzo teatro salėje pristato komišką dramą „Marso naujienos“. Kada visuomenėje plieskiasi ginčai dėl šeimos sampratos, jos vertybių, tradicijų tęstinumo, spektaklyje, pasitelkiant juodąjį humorą, žiupsnelį siurrealizmo, puikius aktorius, kuriamas naujas požiūris į šeimą. 


Kasmetinio „Apple“ renginio metu kompanija tradiciškai pristatė savo naujienas – naują „iPhone 13“ flagmanų seriją, „iPad“ ir „iPad mini“ planšetes bei kitus įrenginius. Juos netrukus jau galės įsigyti ir „Tele2“ klientai. Naujienas sekite operatoriaus internetinėje parduotuvėje  www.tele2.lt .


Svajojantiems apie naują telefoną, išmanųjį laikrodį su „eSIM“ technologija, televizorių namams ar apsaugos kamerą – puikios naujienos. „Tele2“ paruošė daugybę išskirtinių pasiūlymų, kuriais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus fiziniuose salonuose arba internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


Ilgėjantys vakarai ir vėstantis oras pramogas ir poilsį perkelia į namus. Pasitelkę tinkamus išmaniuosius įrenginius ir sprendimus ne tik paįvairinsite šias veiklas, bet ir sutaupysite. „Tele2“ pasirūpino naujais pasiūlymais, kuriais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus salonuose ir internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt. „Mūsų klientai vertina patogumą...


Kultūros naujienos

2018 03 02 | Rubrika: Kultūra

Dalyvavo viktorinoje „Žodis – ne žvirblis“ Vasario 27 dieną Palangos viešojoje bibliotekoje vyko viktorina „Žodis – ne žvirblis“. Palangos viešoji biblioteka jau antrus metus mini Tarptautinę gimtosios kalbos dieną ir ta proga kviečia moksleivius pasitikrinti lietuvių kalbos žinias. Šį kartą jėgas išbandė Palangos...


Kultūros naujienos

2018 02 23 | Rubrika: Kultūra

B.Mockuvienės paroda bibliotekos interneto skaitykloje Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje eksponuojama „Palangos fotoklubas 750“ narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Barstytiukūleeėrkėtuokėjkulatee“. Parodos autorė – aktyvi ansamblio ,,Bočiai“ šokėja, kolektyvo akimirkų fotografė, aistringa keliauninkė.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Birželio 6-9 dienomis Strasbūre vyko Europos Parlamento (EP) plenarinė sesija. Jos metu buvo svarstomi ir Lietuvai aktualūs klausimai, kuriuos turėjo galimybę išgirsti ir „Palangos tiltas“.


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius