Kur kurorto senoliams ir senolėms gauti Galimybių pasą?

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-08-19
Peržiūrėta
3218
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kur kurorto senoliams ir senolėms gauti Galimybių pasą?

Jeigu naudojiesi internetu, gauti Galimybių pasą – paprasta: tereikia tam kelių spustelėjimų kompiuteryje.

O jeigu esate garbaus amžiaus senolis ar senolė ir kompiuteriu nesinaudojate?

Kaip sakė „Palangos tiltui“ Jūratė Mikutienė, VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro direktorė, Galimybių pasą galima atsisiųsti pačiam per www.gpasas.lt  tinklapį arba atsiimti jo popierinį variantą vietos Registrų centre. Tam tereikės jame pateikti savo asmens dokumentą – asmens kortelę ar pasą.

„Šeimos gydytojai neturi galimybės išduoti Galimybių paso,“ – pabrėžė J. Mikutienė.

Europos sąjungos patvirtintą skaitmeninį COVID-19 skiepų pažymėjimą galima atsisiųsti pačiam per www.esveikata.lt tinklapį. O nesinaudojantiems internetu ir prisirašiusiems prie VšĮ Palangos ASPC, dėl tokio europinio pažymėjimo reikia kreiptis į poliklinikos registratūrą, pateikus savo asmens duomenis. Tokio pažymėjimo atspausdinimas kainuos 3 eurus.

Palangos ASPC jau pasiskiepijo virš 60 procentų centre prisirašiusių pacientų.

Vyriausybės sprendimu, nuo rugsėjo 13 dienos dauguma paslaugų galės būti teikiamos tik paskiepytiems nuo koronaviruso, persirgusiems arba neigiamą ne senesnį kaip 48 valandų PGR testą turintiems žmonėms.

Tačiau verslas Galimybių pasą gali taikyti ir prieš įsigaliojant naujiems ribojimams. Tuomet veiklą galima vykdyti laisvai – nebereikia laikytis nustatytų epidemiologinių paslaugų teikimo sąlygų.

Su Galimybių pasu asmenų prie staliuko skaičius bus neribojamas, kaip ir maitinimasis savitarnos principu, dviejų metrų atstumas ir kaukių dėvėjimas lieka rekomendacija.

Prekybos bei paslaugų vietose be Galimybių paso kaukės lieka privalomos, taip pat lieka galioti reikalavimai dėl vėdinimo, dezinfekcijos, atstumų, su galimybių pasu veikla vykdoma laisvai.

Renginiai be Galimybių paso uždarose erdvėse vyks tik su kaukėmis, žmonės turės būti suskirstyti į sektorius ne daugiau kaip po 500, reikės užtikrinti, kad srautai nesimaišytų. Žiūrovai turės stebėti renginį iš sėdimų vietų, salė galės būti užpildyta ne daugiau kaip 75 procentus.

Su Galimybių pasu tiek lauke, tiek viduje renginių dalyvių skaičius neribojamas, o jei neviršijama 500 dalyvių skaičiaus, galima valgyti stebint renginį iš sėdimų vietų.

Lietuvoje naudojamas Galimybių pasas jau prieinamas ir asmenims, atlikusiems serologinį antikūnų tyrimą ir turintiems pakankamai antikūnų. Registrų centro rugpjūčio pradžioje atlikti technologiniai pakeitimai sudaro sąlygas Galimybių pasą turėti tiems asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga, tačiau persirgimo faktas nebuvo fiksuotas E. sveikatos sistemoje.

Galimybių pasas asmeniui, turinčiam teigiamą antikūnų kiekį galios 60 dienų nuo antikūnų testo atlikimo datos.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninės ir Palangos savivaldybės bendradarbiavimas, trunkantis jau du dešimtmečius, tęsis ir toliau.  Vakar susitikime su , Klaipėdos universiteto ligoninės vadovu dr. Audriumi Šimaičiu ir filialo „Jūrininkų ligoninė" direktoriumi prof. dr. Jonas Sąlyga  sutarėme dėl naujų galimybių užtikrinti dar kokybiškesnę ir savalaikę pagalbą Palangos miesto gyventojams...


„Karas verčia daugelį iš mūsų nerimauti. Nerimaujame dėl savo draugų, giminaičių Ukrainoje, bendrai dėl Ukrainos ir Europos likimo. Tokiu metu kai kurie išlieja savo pyktį ant rusų kalba kalbančių žmonių. Šis kelias veda į akligatvį, o galime judėti į savo įvairovės puoselėjimą“, – sako Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.


Nuo 2021 m. rugsėjo vidurio einant į kai kurias parduotuves, prekybos centrus, pramogų vietas, viešojo maitinimo įstaigas ir t. t., reikalingas galimybių pasas. Tokia tvarka ir kitais ribojimais siekiama suvaldyti situaciją dėl COVID-19 ligos – mažinti naujų užsikrėtimų skaičių.


Palangos savivaldybės administracija rugsėjo 15 d. pranešė, jog, reaguodama į Vyriausybės sprendimus ir į ekstremalią padėtį dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje, siekia saugiai organizuoti interesantų aptarnavimą.


Jeigu naudojiesi internetu, gauti Galimybių pasą – paprasta: tereikia tam kelių spustelėjimų kompiuteryje.O jeigu esate garbaus amžiaus senolis ar senolė ir kompiuteriu nesinaudojate?


Palangos miesto Savivaldybė kviečia palangiškius dalyvauti susitikime su energetikos ekspertais ir sužinoti daugiau apie saulės energijos teikiamą naudą, šilumos siurblius bei dujinius katilus ir jų efektyvumą.


Palangos miesto Tarybos posėdis praėjusį antradienį prasidėjo nemalonaus incidento priminimu – „Gintaro“ muziejuje praėjusį penktadienį pasirašant draugystės ir bendradarbiavimo sutartį tarp Palangos ir Izraelio kurorto Elato, Lietuvos vėliava kabėjo „aukštyn kojomis“.   Žinoma, tai, nors ir po laiko, buvo pastebėta, bet Tarybos narys...


Palanga rengs kompleksinės plėtros galimybių studiją  1

„Palangos tilto“, Palangos sporto centro inf. , 2013 04 08 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos regiono plėtros taryboje priimtas sprendimas – ES finansavimui gauti būtinas dokumentas pirmiausia turi būti rengiamas kurortui.


Turbūt ne vienas jaunas žmogus susimąsto: „Kaip gerai būtų gauti paskolą ir įsigyti nedidelį, tačiau savo nuosavą būstą“. Tačiau šią mintį daugelis greitai nuveja manydami, jog jų uždarbis menkas, todėl šansai gauti paskolą yra menki. Kadangi pati labai norėčiau turėti nuosavą būstą, pabandžiau pasidomėti galimybėmis gauti paskolą Palangos bankuose. Savo patirtimi norėčiau pasidalinti su...


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 27 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius