Kurioziškas teismo sprendimas – vandens telkinio nėra – stebina ir savivaldybę, ir savininkus

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-08-09
Peržiūrėta
2927
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šis Kunigiškių karjeras, pagal teismo išaiškinimą, juridiškai neegzistuoja.
Šis Kunigiškių karjeras, pagal teismo išaiškinimą, juridiškai neegzistuoja.

Kunigiškių karjeras tampa galvos skausmu ne tik jo savininkams, bet ir Palangos savivaldybei. Susiklosčiusi situacija – anekdotinė. Teismas išaiškino, kad tokio vandens telkinio... nėra, nors jis tyvuliuoja ir juo naudojasi ne tik savininkai, bet ir poilsiautojai jau daug metų. Kiti savininkai tuo tarpu galbūt vėjais išleido tūkstančius litų, bandydami pasidaryti specialialųjį planą, kadangi, pasirodo, teisiškai vandens telkinių nėra.

 

Apskundė savivaldybę

Tarp karjero, esančio kairėje pusėje, važiuojant Šventosios link, valdytojų patenka keli privatūs savininkai. Vienas iš jų – Egidijus Butavičius.

Norėdamas kažką daryti jam priklausančioje teritorijoje, jis kartu su savo tėvu Viktoru, kuris ir perleido savo žemes sūnui, vargsta jau kelerius metus.

Butavičiai kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą įpareigoti Palangos savivaldybę bei tarybą nustatyti Kunigiškių žvyro ir smėlio karjerų vandens telkinių pakrantės apsaugos juostos dydį, atitinkantį teisės aktų reikalavimus.

Jie prašė sumažinti apsaugos juostas, kadangi savivaldybė esą jas taikė didesnes, nei pagal įstatymus. Taip esą pažeidžiami jo interesai.

Žemė V.Butavičiui buvo grąžinta pagal Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymą. Buvo kaskart mokamas žemės mokestis.

 

Nesiruošia rengti plano

Palangos savivaldybė 2012 metams numačiusi parengti vandens telkinių apsaugos ir pritaikymo rekreacijai specialųjį planą. Į jį įeina ir Kunigiškių karjero apsaugos zonų tikslinimas. Iš savivaldybės buvo gautas paaiškinimas, kad pakrantės apsaugos zona gali būti nustatyta tik specialiuoju planu, tačiau šiuo metu jo rengimui savivaldybė nėra numačiusi lėšų. Jas planuojama numatyti 2014 metais. Savivaldybės atstovai informavo, jog savininkas pats gali inicijuoti specialiojo plano rengimą.

Tuo tarpu E.Butavičius „Palangos tiltui“ aiškino, kad tokio plano rengimas kainuoja didžiulius pinigus. Be to, problema yra ta, kad karjerą valdo daug savininkų, tad sunku suorganizuoti bendrą darbą.

 

Kaltos pačios valstybės institucijos

Tačiau dabar iškilo klausimas, ar išvis teisėtai buvo nustatytos apsaugos zonos, kuriose savininkų teisės yra labai apribotos.

Teismas išaiškino, kad pačios valstybės institucijos, atsakingos už vandens telkinių įregistravimą bei už nuosavybės teisių atkūrimą, nesiėmė veiksmų tinkamai įregistruoti Kunigiškių karjerą kadastre.

Toliau teismas išdėstė, kad nesant šiam karjerui įregistruotam, nėra teisinių prielaidų jį laikyti vandens telkiniu ir nustatyti apsaugos juostos dydį. Todėl esą ši zona taikyta buvo netinkamai. Tačiau teismas plačiau netyrė šios situacijos, kadangi tai nebuvo bylos ginčo objektas.

 

Įteisintas... neteisėtai

„Neteisėtai įteisintas vandens telkinys“, – komentavo V.Butavičius.

Dabartinis karjero dalies savininkas, jo sūnus E.Butavičius, negalėjo atsakyti dėl tolimesnių planų.

„Toks ir kuriozas, pagal teismo išaiškinimą, karjeras nėra įtrauktas į registrą, tad teoriškai nėra jokio vandens telkinio. Todėl negali būti nustatytos ir jokios apsaugos zonos. Dėl ateities planų, tai norėjau ten gyventi, bet neleido naudoti žemės gyvenamajai paskirčiai. Toliau žiūrėsime, ką savivaldybė darys, skųs ar ne teismo sprendimą“, – teigė E.Butavičius.

 

Pinigai galbūt iššvaistyti veltui

Palangos savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas stebėjosi tokiu teismo sprendimu ir „Palangos tiltui“ patvirtino, kad jį skųs.

„Nors teismo sprendimas palankus savivaldybei, tačiau ji pralošė. Mes skųsime šį sprendimą“, – sakė V.Korsakas.

Anot jo, teoriškai minėtą karjerą dabar galėtų ir užlyginti, nes jis dokumentuose neegzistuoja. Kurioziškai susiklosčiusią situaciją turėtų išaiškinti aukštesnės instancijos teismas.

Pasak pašnekovo, analogiška situacija yra ir su Kunigiškių karjeru kitoje kelio pusėje.

„Jie vargo su specialiuoju planu, nešė tarybai, bet taip ir nebuvo patvirtintas. Galbūt tūkstančiai litų šiam planui buvo išleisti veltui“, – sakė V.Korsakas.

 

Dar viena istorija

„Palangos tiltas“ prieš porą mėnesių rašė, kaip jau penkerius metus Raminta Bunkienė bandė sutvarkyti susigrąžintas senelio žemes. Klausimas dėl Kunigiškių karjero, kuriame jai priklauso vienas daugiau nei dviejų hektarų sklypas, buvo nagrinėjamas kurorto savivaldybės tarybos posėdyje.

Tačiau moteris iš jo išėjo nusvirusiomis rankomis.

Posėdyje buvo pateiktas paviršinio vandens telkinio, esančio žemės sklypuose Liepojos pl. 2A ir 2B, apsaugos zonų ir juostų nustatymo specialiojo plano rengimo projektas. Miesto politikai turėjo arba pritarti jam, arba atmesti. Tačiau konkretaus sprendimo taip Taryba ir nepriėmė.

Anot jos, istorija tęsiasi nuo 2007 metų. Jos žodžiais tariant, visi procesai yra vilkinami. Prieš kelerius metus ji užsisakė padaryti savo žemės sklypo detalųjį planą.

Jame buvo numatyta pastatyti nedidelį viešbutuką su kavine prie vandens. Sklypas patenka į rekreacinės paskirties zoną, todėl orientuotasi į poilsį. Didesnis dėmesys galbūt būtų skirtas Palangos oro uosto keleiviams, kad jie galėtų kur apsistoti, pailsėti. Viskas būtų užėmę apie 200 kvadratinių metrų ploto. Tačiau detalusis planas taip ir užstrigo, nes, pasirodo, pirmiausia reikia pasitvirtinti specialųjį apsaugos zonų planą.

Jūsų komentaras:

tomas 2012-08-13 19:03 (IP: 78.61.63.157)
o kad tie py... neleidzia net ieiti i miska sale esanti pagrybauti, apie zvejyba karjere net nekalbu tai nesvarbu? sunys dideli visada palaidi,

keista 2012-08-11 07:27 (IP: 78.61.104.50)
juokinga net skaityti , kad pas mus kaire nezino , ka daro desine. Toje vietoje visalaik buvo zvyrduobe , visalaik kase zvyra , pagal naturalius gamtos desnius susirinko vanduo ... O toliau ...

Taip pat skaitykite

Kaišiadorių rajono savivaldybė dar 2022-aisiais už beveik 40 tūkst. eurų įsigijo elektromobilį. Praėjusių metų pabaigoje Kauno miesto taryba taip pat nusprendė įsigyti 4 elektromobilius, dar 2 – nuomoti.


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad vaikams iki 14 metų būti prie vandens telkinių, o ypač maudytis, be suaugusiųjų priežiūros yra draudžiama. 


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina prie vandens pramogauti saugiai ir atsakingai.


UAB „Palangos vandenys“ praneša, kad dėl vykdomų darbų geriamojo vandens tinkluose laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas.


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę ir įvertino Klaipėdos, Palangos miestų ir Neringos savivaldybių veiklą finansuojant kultūros ir meno projektus bei kitus tokio pobūdžio renginius. STT vertinimu, projektų finansavimo dydžio nustatymo procedūros nėra aiškiai reglamentuotos. Taip pat galimas korupcijos rizikas didina tai, kad projektų partneriams ir subrangovams...


Palangos ugniagesiai įspėja: būkite atsargūs prie vandens

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 07 | Rubrika: Miestas

Atėjus vasarai, nemaža dalis poilsiautojų renkasi poilsį prie vandens. Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 142 gelbėjimo darbus vandenyje. Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 33 nuskendusius žmones, 7 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti. Nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų. Remiantis 5-erių metų atliktų gelbėjimo darbų vandenyje statistika, birželio mėnesį...


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.


Kunigi škių karjeras tampa galvos skausmu ne tik jo savininkams, bet ir Palangos savivaldybei. Susiklosčiusi situacija – anekdotinė. Teismas išaiškino, kad tokio vandens telkinio... nėra, nors jis tyvuliuoja ir juo naudojasi ne tik savininkai, bet ir poilsiautojai jau daug metų. Kiti savininkai tuo tarpu galbūt vėjais išleido tūkstančius litų...


Apsispręsti galimybės nėra

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 12 | Rubrika: Miestas

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija UAB „Litesko“ filialui „Palangos šiluma“ patvirtino karšto vandens kainą, kuri siekia 23,05 ct už kubinį metrą su PVM. Ši kaina įsigaliojo nuo sausio 1 dienos. Kaip teigiama Energetikos ministerijos išplatintame pranešime, nustačius šilumos tiekėjams karšto vandens kainas, gyventojai galės apsispręsti, kuris būdas apsirūpinti karštu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius