Kurorto viešbučiai mažino kainas: priemonių turėjo imtis net prestižinės vietos

Palangos tiltas, 2020-07-24
Peržiūrėta
1473
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto viešbučiai mažino kainas: priemonių turėjo imtis net prestižinės vietos

Pajūrio kurorto viešbučiai pirmoje vasaros pusėje sulaukė apie 20 procentų mažiau pajamų nei praėjusiais metais, rašo "Vakarų Ekspresas" žurnalistas Mindaugas Drąsutis. Ir nors savaitgaliais svečių netrūksta, darbo dienomis pastebimas ilgą laiką neregėtas kambarių užimtumo kritimas. Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Ingridos Valaitienės, šią vasarą dėl koronaviruso pandemijos pasekmių didžiąją dalį kurorto viešbučių užima lietuviai.

Tačiau net ir esamoje situacijoje Lietuvos pajūrį renkasi ne tik vietos, bet ir kaimyninių šalių gyventojai. „Tai natūrali situacija dėl pandemijos paliestų užsienio rinkų apribojimų. Tai turi įtakos svečių srautui. Nors didelė dalis klientų yra lietuviai, turime ir kaimynų – latvių, estų. Tai pagrindinės užsienio šalys, iš kurių dar sulaukiame klientų viešbučiuose“, – „Vakarų ekspresui“ sakė I. Valaitienė.

Ji pridėjo, kad bent šiuo metu tiek pagal nakvynių skaičių, tiek pagal gautas pajamas kurorto viešbučiai atsilieka nuo praėjusių metų. „Nakvynių yra mažiau. Pajamų, palyginti su praėjusiais metais, apie 20 procentų mažiau. Darbo dienomis užimtumas yra kur kas mažesnis nei buvo daug metų prieš tai. Savaitgalių dienos labai populiarios. Peršasi išvada, kad vietiniai gyventojai neturi galimybės turėti atostogų, galbūt yra kitų priežasčių. Be abejo, žmonės stebi orų prognozes“, – teigė I. Valaitienė.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė, paklausta, kaip viešbučiai tvarkosi su sugriežtintais saugumo ir higienos reikalavimais, sakė, kad dėl to didesnių problemų nekilo. I. Valaitienė tikino, kad viešbučiuose pakankamai saugiai jaučiasi tiek darbuotojai, tiek klientai.

„Per karantiną buvo laiko gilintis į situaciją. Pradžia buvo sudėtinga. Dabar teoriją pasikartojome, žinome vietas, kas, kur ir kaip turi būti daroma. Tikrai visi susipažinę su visais reikalavimais, informacijos yra pakankamai.

Dabar tarsi yra žinutė apie antrąją bangą. Be abejo, reikia būti atidiems, tai kartojame ir darbuotojams. Apsaugos priemonės vis dar išlieka. Tačiau jau dabar svečias, pirkdamas nakvynę, mato aprašymą, kokie reikalavimai yra taikomi. Stengiamasi, kad svečiui dar neatvykus būtų pateikta visa reikalinga informacija ir kad jis jaustųsi saugiai“, – sakė I. Valaitienė.

Pasak I. Valaitienės, vargu ar kuriam kurorto viešbučiui dėl esamos situacijos teks užkalti langus. Jos manymu, tai priklauso nuo pasiruošimo pokyčiams.


„Vieną bangą jau išgyvenome. Viešbučiai turi iš ko pasimokyti. Nutikus panašiam scenarijui dabar būtų žinoma, kaip reikia elgtis. Vieni stabdytų veiklą, kiti susimažintų sąnaudas. Be abejo, viskam nepasiruoši. Bandome blogas mintis nustumti kuo toliau. Galvojame, kaip paskatinti pardavimą“, – tikino I. Valaitienė.

O kad vyksta atkakli kova dėl vietos po saule, byloja tai, kad nakvynių kainas buvo priversti mažinti net ir prestižiniai kurorto viešbučiai.

I. Valaitienė atskleidė, kad liepos pradžioje kai kur nakvynės kaina mažėjo 15 eurų.

„Nakvynių parduota mažiau, todėl viešbučiai tarpusavyje stipriai konkuruoja ir bando svečią pritraukti savais būdais. Liepos pradžioje buvo momentų, kad nakvynės kainos buvo netgi žemesnės nei praėjusiais metais.

Anksčiau 4 žvaigždučių viešbutyje nakvynės kaina prasidėdavo nuo 100 eurų, o pirmosiomis liepos savaitėmis ir už 85 eurus buvo galima rasti. To niekada nebūdavo. Tačiau mes nesame išimtis – visoje Europoje yra fiksuojamas atsilikimas, palyginti su praėjusiais metais“, – sakė I. Valaitienė.

Jos teigimu, kurorto viešbučiams situaciją palengvina tai, kad Palanga sparčiai keičiasi – yra ne tik didelė apgyvendinimo, bet ir maitinimo įstaigų, pramogų bei laisvalaikio praleidimo vietų pasiūla.

"Vakarų eskpresas"

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kanados kapitalo degalinių tinklas „Circle K“, reaguodamas į energetikos išteklių krizę ir infliaciją, ketvirtadienį dalyje Europos šalių trims valandoms sumažino degalų kainas.


Nors „kovido“ draudimų prismaugti, dalis Palangos viešbučių prieš didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus – bando žarstyti žarijas ir įpūsti oro į užgesusį ar gerokai priblėsusį savo veiklos laužą. Kaip sakė „Palangos titui“ Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė Ingrida Valaitienė, pirmadienį...


Pajūrio kurorto viešbučiai pirmoje vasaros pusėje sulaukė apie 20 procentų mažiau pajamų nei praėjusiais metais, rašo "Vakarų Ekspresas" žurnalistas Mindaugas Drąsutis. Ir nors savaitgaliais svečių netrūksta, darbo dienomis pastebimas ilgą laiką neregėtas kambarių užimtumo kritimas.


Supykdė vaizdelis Palangos kapinėse: gal jau laikas imtis rimtesnių veiksmų?

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020 05 28 | Rubrika: Miestas

Po apsilankymo Palangos miesto kapinėse norisi visų paklausti garsiai – ar dar mums liko kas nors sakralaus? Kokios pagarbos žmonių amžinojo poilsio vietos nusipelno mūsų sielos kertelėse? Kodėl net žengdami į ten, mes absoliučiai nepaisome ne tik moralinių priedermių, bet ir žemiškųjų įstatymų?


Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Vasario 25 d. Palangos miesto savivaldybėje meras Šarūnas Vaitkus sušaukė sveikatos priežiūros įstaigų atstovus pasitarti, kaip kuo plačiau informuoti Palangos miesto gyventojus apie galimas koronaviruso prevencines priemones bei kaip elgtis, įtarus galimą susirgimą, kaip pasirengusios įstaigos.


Sukako metai, kai UAB „Palangos klevas“, kitaip tariant, miesto turgaus vadovu paskirtas Eimutis Židanavičius. Koks buvo miesto turgus dar prieš metus geriausiai liudija nuotraukos – prišnerkšti kampai, tuščios turgaus erdvės, maisto produktai, neapsaugoti nuo oro sąlygų – saulės spindulių ar lietaus, sužvarbę ir pikti turgaus prekeiviai bei, svarbiausia, ne itin dideli turgaus pirkėjų...


Šie metai Palangos viešbučiams buvo žymiai geresni: buvo sulaukta daugiau klientų, viešbučiai dažnai neturėjo laisvų kambarių, o klientai nebuvo tokie šykštūs kaip kavinėse ar baruose.


Vasarą kurortas pritraukia ne tik daugybę garbingai duonai užsidirbančių pramogautojų, bet ir įvairaus plauko nusikaltėlių – smulkių vagišių ar organizuotų gaujų šulų. Bet kažin, ar nusikalstamo pasaulio veikėjai gali tikėtis išnykti margoje kurorto minioje...


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius