Kviečiame į knygos „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos. Dalyviai ir jų liudijimai“ pristatymą ir diskusiją Palangoje

Palangos tiltas, 2023-04-22
Peržiūrėta
1199
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kviečiame į knygos „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos. Dalyviai ir jų liudijimai“ pristatymą ir diskusiją Palangoje

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kartu su Palangos miesto savivaldybės viešąja biblioteka gegužės 4 d. 17 val. kviečia į dokumentinio pasakojimo „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos. Dalyviai ir jų liudijimai“ pristatymą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61). Apie knygą pristatymo metu pasakos ją rengęs Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (KU BRIAI) istorikas dr. Vasilijus Safronovas. Renginį moderuos Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus muziejininkė,  KU BRIAI doktorantė Renata Rachmanovaitė.

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtosioms metinėms skirta knyga atskleidžia vieno svarbiausių XX amžiaus Lietuvos istorijos įvykių užkulisius. Leidinio, kuris apibūdinamas kaip dokumentų rinkinys, sudarytojas – KU BRIAI mokslininkas Vasilijus Safronovas. Prie knygos parengimo taip pat prisidėjo Klaipėdos universiteto tyrinėtojai Vygantas Vareikis, Silva Pocytė, Laima Kuprienė, Vytautas Jokubauskas, Renata Rachmanovaitė bei MLIM istorikė Zita Genienė. Autorių kolektyvo siekis – Klaipėdos krašto likimą XX a. pradžioje nulėmusius įvykius parodyti iš įvairių rakursų, skaitytojams pateikiant ne tik Lietuvos, bet ir Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos saugyklose aptiktus dokumentus, iliustruojančius šių valstybių bei įvairių įvykiuose dalyvavusių veikėjų požiūrį į Lietuvos Respublikos pradėtą ir galiausiai laimėtą agitacinę, diplomatinę ir karinę kampaniją dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos.

Apie 1923-iųjų peripetijas šioje knygos dalyje liudija karininkai ir diplomatai, žvalgai ir politikai, visuomenininkai ir administracijos pareigūnai, to meto politikos ekspertai bei gandų skleidėjai. 

Knygos, prie kurios parengimo lėšomis prisidėjo Klaipėdos miesto savivaldybė ir LR kultūros ministerija, leidėjas – Klaipėdos universiteto leidykla.

 

Kada? 2023 m. gegužės 4 d., 17.00 val.

Kur? Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, 3 aukštas (Vytauto g. 61, Palanga)

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame į dr. Mindaugo Puidoko knygos „Kodėl Lietuvoje griūva tiltai? Drakonų žudikų palikimas ir karas“ pristatymą. Renginys vyks birželio 26 d. 17 val. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61). Maloniai laukiame


Kovo 16 d., šeštadienį, 14 val. kviečiame Jus į naujos knygos „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ pristatymą ir susitikimą su jos sudarytoju istoriku Mindaugu Surbliu.


Rugsėjo 22 d. 18 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje Jonas Ramutis Smilgevičius – žinomas Lietuvos teisininkas, Advokato garbės ženklo kavalierius pristatys tikrais faktais paremtą istorinį trilerį „Marta fon Macer. 1922-1923m.“ 


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kartu su Palangos miesto savivaldybės viešąja biblioteka gegužės 4 d. 17 val. kviečia į dokumentinio pasakojimo „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos. Dalyviai ir jų liudijimai“ pristatymą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61).


Pernai  atrėmęs Vidaus reikalų ministerijos bandymą poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ privatizuoti, šiemet „Pušynas“ taipogi gyvena laukimo nuotaikomis, tiesa, gerokai geresnėmis – iki liepos 1 dienos centras turi būti reorganizuotas jį prijungiant prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės. „Kol kas laukiame pagrindinio dokumento, tai yra Vyriausybės nutarimo. Po prijungimo tapsime...


Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, Seimas kitus metus paskelbė Klaipėdos krašto metais.2022 m.  balandžio 1 d. 16 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje vyks apskritojo stalo diskusija „Palangos prijungimas prie Lietuvos: laimėtojai ir nusivylusieji“.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Praėjusio penktadienio vakarą viena už kitą stilingesnės poros ir orūs svečiai skubėjo į Žibininkuose įsikūrusį HBH jaudinančiai progai paminėti – į vieno didžiausių šalyje pramogų komplekso savininkės Rados Matulevičienės knygos „Lietuviški receptai pagal Radą“ pristatymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius