Kylančioje Palangos koncertų salėje prasidės apdailos darbai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015-06-11
Peržiūrėta
2155
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kylančioje Palangos koncertų salėje prasidės apdailos darbai

Palangos koncertų salės statybos jau vis labiau dvelkia pabaigtuvėmis: iki rugsėjo 1-osios turi būti baigti visi vidaus apdailos darbai, o spalį, kaip ir buvo numatyta, raktai nuo beveik 4.5 tūkstančių kvadratinių metrų statinio, palangiškiams labiau žinomo kaip Vasaros estrada, turės sužvangėti šeimininkų – Palangos miesto savivaldybės – rankose.


Atlikta trys ketvirtadaliai darbų
„Dabar yra baigta maždaug apie 75 procentus visų darbų. Labai gerai esame įsidėmėję terminą, iki kada turi būti baigti visi darbai, o iškart po to laukia ir Valstybinė priėmimo komisija. Kol kas žingsniuojame pagal numatytą grafiką“, – sakė Osvaldas Vosylius, UAB „Conresta“ statybos vadovas. Jis yra koncertų salės statybų darbų vadovas.
Beveik 15 metrų aukščio nauja koncertų salė bus pastatyta per mažiau nei dvejus metus. Senoji Vasaros estrada buvo nugriauta 2014 metų sausį. Naujasis pastatas bus keturių aukštų, tačiau ženkli dalis – po žeme.
„Galima sakyti, kad pusė pastato bus po žeme. Giliausioje vietoje statinio duobė siekia beveik 9 metrus. Toks sprendimas buvo priimtas siekiant nepažeisti miesto paveldosauginės dalies aukštingumo reikalavimų“, – paaiškino O. Vosylius.
Modernios koncertų salės bendrasis plotas sieks apie 4,5 tūkstančius kvadratinių metrų. Juose bus įrengtos repeticijų salės, dvi mažesnės konferencijoms skirtos salės, persirengimo kambariai.
 

Naujoji koncertų salė – per pusantrų metų
Koncertų salėje tilps 2200 žiūrovų. Pastato statybos darbų pradžia buvo paskelbta 2013-ųjų pabaigoje – metais, kai Palanga buvo Lietuvos kultūros sostinė, Palangai sukako 760 metų, o Vasaros estradai – 40 metų.
Taigi naujoji koncertų salė iškilo per pusantrų metų.
„Pastatas jau yra visiškai sandarus – krituliai į jį nepapuola, sumontuotos visos pagrindinės konstrukcijos, baigti stiklinimo darbai. Likę iš esmės tik vidaus apdailos ir aplinkos tvarkymo darbai. Apdailos darbus taip pat atliks „Conresta“ – jau kitą savaitę atvyksta papildomai bendrovės dažytojų, tinkuotojų, skardininkų ir plytelių klojėjų brigada. Įvairiems specifiniams darbams – elektros įvedimui, šiluminio mazgo, ventiliacijos įrengimui ir kai kuriems kitiems – esame pasamdę subrangovus“, – pasakojo rangovų atstovas.
Darbininkų skaičius keičiasi
Būsimos salės viduje jau įrengtas betoninis scenos pagrindas, sumontuotos tribūnų pakopos. Praėjusių metų spalio viduryje iš vienoje vokiečių kompanijoje pagamintų didelių plačių sijų buvo sumontuota medinė stogo konstrukcija.
Anot pašnekovo, objekte šiuo metu dirba 68 žmonės, nors įvairių sričių darbininkų skaičius statybvietėje, priklausomai nuo poreikio, nuolat kinta.
„Vienu metu dirba ne mažiau kaip pusšimtis žmonių, o nuo kitos savaitės, atvykus apdailos specialistams, jų padaugės iki 80“, – sakė O. Vosylius.
Kitą savaitę taip pat bus pradėti ir pastato fasado armavimo darbai, kuriuos, tikimasi baigti per savaitę.
„Tuomet bus galima nuimti pastolius ir pradėti aplinkos tvarkymo darbus“, – sakė darbų vadovas.
 

Naujoji koncertų salė bus šilta
Į pagrindinę salę bus patenkama iš koridoriaus, kuris salę juosia per du aukštus. Iš viršutinio aukšto bus įėjimai į balkonus. Pirmame aukšte prie pagrindinio įėjimo į pastatą bus holas, kavinės patalpos, tualetai.
Požeminiame aukšte bus atlikėjų pagalbinės patalpos, persirengimo kambariai, repeticijų salės, žiūrovų rūbinė.
Vakar abiejuose aukštuose triūsė „Conresta“ darbininkai.
Anot O. Vosyliaus, statybos vyksta jomis nuolat besidomint ir Palangos miesto savivaldybės vadovams, Statybų skyriaus atsakingiems asmenims. „Jie mums neleistų ko nors pražiopsoti“, – pajuokavo O. Vosylius ir pridūrė, kad iš Savivaldybės specialistų didesnių pastabų nesulaukė.
Naujoji koncertų salė bus šilta, anot statybų vadovo, B energetinės klasės. „Tai – geras rodiklis, ypač kai statinys yra toks didelis ir kai jo nemaža dalis bus po žeme“, – sakė O. Vosylius.
Itin didelis dėmesys – akustikai
Koncertų salei modernumo teiks ne tik jos konstrukcija, šiluminės savybės bei stiklinis fasadas, bet ir aibė detalių viduje: stikliniai, aliuminiu rėminti turėklai iš pirmojo į antrąjį aukštą, pakabinamos, lengvų konstrukcijų lubos.
„Gerai akustikai užtikrinti naudojame perforuotą gipsą“, – sakė „Conresta“ darbų vadovas.

Palangos koncertų salė – nacionalinės reikšmės
Palangos kultūros centro vadybininkas Nerijus Stasiulis sakė, kad naujoji koncertų salė „šimtą tūkstančių“ kartų geriau nei senoji Vasaros estrada.
„Kol kas, kol naujoje salėje neįvyko joks renginys, sunku spręsti, kokia bus akustika. Bet tikiu, kad darbai bus atlikti atsakingai ir profesionaliai, akustika bus gera. Nė kiek neabejoju, kad naujoji koncertų salė kartu su būsimu sanatorijų kompleksu Vytauto g. 170 turi potencialą pakeisti Palangą – padaryti ją gerokai mažiau priklausomą nuo sezoniškumo, ženkliai pagerinti Palangos įvaizdį investuotojų akyse“, – sakė N. Stasiulis.
Anot jo, šiuo metu vyksta diskusijos, kas bus koncertų salės operatorius. „Prisiminkime, kad statinys bus nacionalinės reikšmės, todėl reikia tokio operatoriaus, kuris neužmirštų, kad Palangos koncertų salė reprezentuos visos šalies kultūrą ir valstybę, ir dėl to sugebėtų pakviesti atitinkamo lygio atlikėjus“, – sakė N. Stasiulis.
 

Vertė – per 7 mln. eurų
Pirmojo etapo darbų vertė – 7,16 mln. eurų. Iš jų Europos regioninės plėtros fondo lėšos iš Sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Viešųjų nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms“ – 2,89 mln. eurų, Valstybės investicijų programos lėšos – per 2 mln. eurų, Palangos miesto savivaldybės biudžeto lėšos – 2,24 mln. eurų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos estrados legendai pagerbti skirta iniciatyva įgauna realius kontūrus – sausio pabaigoje Palangos koncertų salėje bus atidaryta Stasio Povilaičio vardu paženklinta paroda. 


Palangos koncertų salėje jau galima pasigrožėti palangiškio miniatiūrų autoriaus, dailininko, poeto Vytauto Kuso dovana Palangai - 770 miniatiūrų ir miniatiūrine knyga, dedikuota miesto garbingai sukakčiai.


Kovo 30 d. – birželio 1 d. Palangos koncertų salėje veiks Vytauto Kuso kūrinių paroda „770 miniatiūrų Palangai“.


„Ilgai laukta gera žinia palangiškiams ir miesto svečiams – netrukus prasidės iki gėdos nusidėvėjusio kelio  Palanga – Kunigiškiai  ruožo remonto darbai,“ – Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus skelbia įraše „Facebook“ („Meta“). Didesnė dalis remontuoti numatyto kelio ruožo eina per pačią Palangą, paskaičiuota, jog per parą keliu Palanga – Kunigiškiai vidutiniškai pravažiuoja 2880...


Lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val. Palangos koncertų salėje vyks nemokamas iškilmingas koncertas „Mažesnieji broliai – su žmonėmis ir dėl žmonių“ , skirtas brolių pranciškonų atsikūrimo Lietuvoje 30-mečiui.


Jau netrukus ims keistis Valteriškės gatvė – ruože nuo Kretingos g. iki Vilimiškės kelio prasidės gatvės statybos darbai. Tai numatančią sutartį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė su rangovais pasirašė antradienį, gegužės 21 dieną.  


Vienuoliktus metus profesionalios komedijos gerbėjus džiuginantis, intensyviai po visą Lietuvą gastroliuojantis „Domino“ teatras ir šią vasarą lankysis pajūryje, tik šįkart jau išskirtinėje erdvėje – modernioje, puikią garso ir šviesų kokybę užtikrinančioje, draugiškoje palangiškiams ir miesto svečiams Palangos koncertų salėje.


Palangos koncertų salėje šeštadienį, sausio 28 d., 19 val. skambės aistros ir negirdėto temperamento kupina muzika – didžiausiame šalies kurorte Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys šimtmečio miuziklu tituluojamą spektaklį „Smuikininkas ant stogo“. Jerry Bocko 2 dalių miuziklas „Smuikininkas ant stogo“ –...


Kylančioje Palangos koncertų salėje prasidės apdailos darbai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015 06 11 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės statybos jau vis labiau dvelkia pabaigtuvėmis: iki rugsėjo 1-osios turi būti baigti visi vidaus apdailos darbai, o spalį, kaip ir buvo numatyta, raktai nuo beveik 4.5 tūkstančių kvadratinių metrų statinio, palangiškiams labiau žinomo kaip Vasaros estrada, turės sužvangėti šeimininkų – Palangos miesto savivaldybės – rankose.


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius