L/d "Gintarėlio" prakeiksmas: nepritarus Tarybai, Rima Narkienė, kreipėsi į Prezidentūrą ir ŠMM, mintyse - teismas

Palangos tiltas, 2020-06-12
Peržiūrėta
756
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rima Narkienė, buvusi kandidatė į lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės pareigas – Palangos miesto Taryba neskyrė jos į šias pareigas, įsitikinusi, kad jos teisės buvo pažeistos. Rūdaičių mokyklos direktore dirbanti ponia Rima jau kreipėsi į Prezidentūrą ir Švietimo ir mokslo ministeriją. „Mąstau, dar turiu laiko,“ – sakė ji „Palangos tiltui“, paklausta, ar ketina bylinėtis su Savivaldybe.

Balandžio 9 d. nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktore, nors visi Tarybos komitetai anksčiau balsavo už jos kandidatūrai.
R. Narkienė „Palangos tiltui“ persiuntė Prezidentūros ir ŠMM atsakymus.
Prezidento Gitanos Nausėdos patarėjos Vilmos Bačkiūtės pasirašytame atsakyme, be kita ko, teigiama: „Palangos miesto savivaldybė privalo vadovautis ir vykdyti visus šiuo metus galiojančių teisės aktų dėl mokyklų vadovo skyrimo reikalavimus....turite teisę kreiptis į teismą.“
ŠMM paprašė Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje pateikti savo išvadas dėl R. Narkienės neskyrimo „Gintarėlis“ direktore.
Ilona Pociuvienė, Palangos miesto Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė, „Palangos tiltui“ sakė, kad visus taškus R. Narkienės istorijoje sudės teisininkai.
„Aš Taryboje balsavau prieš jos skyrimą. Taip vykdžiau savo rinkėjų valią – turėjau jų prašymų už jos skyrimą nebalsuoti,“ – sakė I. Pociuvienė.
Prieš balsavimą Taryboje visi jos komitetai buvo pritarę R. Narkienės kandidatūrai.
Anksčiau „Palangos tilto“ paklaustas, Palangos miesto Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas Arvydas Dočkus yra sakęs, balsuojant komitetuose, komitetų nariai "nebuvo įsigilinę" į Kretingos rajono laikraštyje "Pajūrio naujienos" prieš daugiau kaip tris metus paskelbtą neigiamą informaciją apie kandidatę, kuri iki šiol yra Kretingos rajono Rūdaičių mokyklos direktorė.
Tuomet Rūdaičių mokyklą lankančių vaikų tėvai bei seneliai kreipėsi ir į „Pajūrio naujienų“ redakciją, prašydami išsiaiškinti, ar R. Narkienė tinkamai sprendė 2016 metų gruodžio 9 dieną tarp mokinių kilusį konfliktą, kuriame dalyvavo ir R. Narkienės anūkas.
„Tėvai pasakojo tik atsitiktinai sužinoję, kad konflikte dalyvavusius IV klasės mokinius direktorė gruodžio 12 dieną pasikvietė po vieną į savo kabinetą ir paprašė parašyti paaiškinimus apie įvykį. Anot tėvų, iš direktorės kabineto vaikai išėjo ašarodami. Viena mama pasakojo, kad kai tą pačią dieną ji nuėjo pas direktorę išsiaiškinti, kas vyksta, jai direktorė esą nenoriai parodė vaikų parašytus paaiškinimus ir čia pat juos suplėšė. Visgi mama spėjo juos nufotografuoti mobiliuoju telefonu. Tėvai tikino, kad mokyklos administracija jų neinformavo nei apie įvykusį konfliktą, nei apie dešimtmečių vaikų rašomus paaiškinimus....Be to, tėvai kėlė klausimą, ar tie paaiškinimai tikrai yra objektyvūs, jei juos vaikai rašė direktorės kabinete ir nedalyvaujant kitiems liudininkams...“ - rašė "Pajūrio naujienos."
Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėjas A. Sungaila tuomet buvo cituojamas, kad jam pakalbėjus su Rūdaičių mokyklą lankančių vaikų tėvais, jam susidarė įspūdis, kad mokykloje esama ir daugiau problemų.
Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyrius R. Narkienės elgesyje nerado nusižengimų, tačiau atkreipė dėmesį į mikroklimatą mokykloje.
Dauguma Palangos valdančiųjų konservatorių balsuodami susilaikė dėl jos paskyrimo „Gintarėlio“ direktore, kai kurie balsavo prieš.
„Aš susilaikiau,“ - "Palangos tiltui" sakė A. Dočkus. "Be to, į mus kreipėsi „Gintarėlio" vaikų tėvai, kurie taip pat nurodė šią publikaciją, dėl to ji nebuvo patvirtinta direktore," - sakė A. Dočkus.
R. Narkienė „Palangos tiltui“ yra sakiusi po balsavimo Taryboje, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl jos kandidatūros jai – „labai netikėtas."
„Nenoriu nieko komentuoti. Pirmiausia noriu išsiaiškinti tokius balsavimo motyvus. Aš konkursą (užimti "Gintarėlio" direktorės pareigas - L.J.) laimėjau sąžiningai, surinkusi pakankamai balų, be to, ir STT pažyma man buvo teigiama. Paskutinius du metus mano darbo ataskaita Kretingos rajono Taryboje buvo įvertinta "gerai" ir "labai gerai", ta jūsų minima publikacija - jau praeities dalykai, viskas seniai su ja pasibaigę. Po to aš apsigyniau antrą kvalifikacinę kategoriją. Keista, kad kažkam dabar sena istorija tapo vėl aktuali," – balandį sakė R. Narkienė.
Priminsime, kad praėjusių metų rugsėjo pabaigoje „Gintarėlio“ direktorės pareigas paliko Ilona Milkontė. Ji pateikė prašymą ją atleisti iš direktorės pareigų. Klaipėdos prokurorai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl I. Milkontės atleidimo, nors ji sulaukė teigiamo Darbo ginčų komisijos sprendimo. Šiuo metu vyksta jos bylinėjimasis su miesto savivaldybe. Jos interesus gina advokatas, buvęs Palangos miesto Tarybos narys Aleksandras Jokūbauskas.
 

Jūsų komentaras:

Asts 2020-06-24 17:42 ([email protected] / IP: 172.69.190.15)
Baikit Birute tas atgailos raudas! Šlykštu. Išeina, jūs tik viena galit klyst ir gaut indulgenciją . O kitą žmogų galima sutrypt?

Birutė 2020-06-24 11:40 ([email protected] / IP: 172.69.190.9)
Buvau pateikusi dokumentus per Valstybės tarnybą į Gintarėlio pavaduotojos ugdymui pareigybę, tad visi duomenys buvo patikrinti ir gauta STT pažyma. Joje nėra nieko, kas neleistų dalyvauti net konkurse į vadovo postą. Pažeidimas neturi nusikalstamos veikos, suma per menka, o dar ir grąžinta. Laikas mano baigiasi, ne ilgai trukus užleisiu laikiną darbo vietą kitai ar kitam. Nebesigilinkim, viskas ir taip aišku. Žmogžudžiams atleidžiama, o Jūs vis ieškot ir negalit nurimti. Aš gintarėlyje tik laikinas asmuo, bet turiu pasakyti, kad su bendruomene nuveikėm daug: papildyta vaikų lauko erdvė įrenginiais, nevyksta darbuotojų kaita, vaikų maitinimui naudojama ekologiška jautiena,pieno produktai, darželyje nėra laisvų vietų - dirbame vaikų labui. Ačiū, kad rašote, o tai reiškia, kad esu neparanki kažkam, dėl darbštumo, gebėjimo bendrauti, supykti ir atleisti, priimti kritiką ir dirbti 100 procentų darbe. Niekas nepaklausė kodėl tada pasirašiau priedą - skubate teisti, tokių direktorių,kurie mokėjosi priedus, premijas buvo ne vienas, o aš tapau, vieno pareigūno žodžiais "Pamoka kitiems". Taryba atleido tik 1 balso persvara. Taigi yra, kaip yra. Šventieji visi danguje. Pagarbiai.

Asts 2020-06-22 21:07 ([email protected] / IP: 172.69.190.9)
Na Birute jau neištvėriau ir aš: sakote, kad turite STT pažymą. Ar tiesą sakote? tikrai STT pažymą turite? Juk pagal Švietimo įstatymą įstaigos vadovu gali dirbti tik nepriekaištingos reputacijos asmuo. O asmuo negali būti nepriekaištingos reputacijos, jei jis buvo atleistas už darbo drausmės pažeidimus. Jūs juk kaip tik ir esat atleista už darbo drausmės pažeidimą.

Birutė 2020-06-20 07:32 ([email protected] / IP: 172.69.190.9)
Kanditavau, bet tai labai seni laikai. Suvokusi, kad politika ne man išstojau, po to buvau liberalė ir ten suvokiau, kad tai ne man. Bet noriu patikinti, kad Palangoje neturiu jokių ryšių su partijomis, o jeigu rimtai viskas jau praeityje. Svarstykite, rašykite, gilinkitės. Mokomės iš savo klaidų. Gyvenime viskas grįžta bumerangu. " Neteisk ir nebūsi teisiamas". Pagarbiai

Virginija 2020-06-19 22:53 ([email protected] / IP: 141.101.107.57)
Birute Kasparavičiene, kažkaip sudomino šita istorija. Parašėte, kad esate ne partinė, ne konservatorė, o vis dėlto būtent su KONSERVATORIAIS kandidatavote į Savivaldybės tarybą?

Rima 2020-06-19 17:05 (IP: 172.69.190.65)
Ačiū p. Onutė kad akis atverete būtinai paskaitysiu ta straipsni. Na bet dabar tai galrs sau priemokas mokėti.

Birutė 2020-06-19 16:20 ([email protected] / IP: 172.69.190.15)
Gerb. Onute Perskaitėt visą info ir suprantant, kad kaip bemanytumėt, kiek smerktumėt mane šito pakeisti nebegaliu. Nesu prieš kritiką, bet nenusikaltau tiek, kad turėčiau dėl to mirti. Linkiu gražių vasaros akimirkų Jums. Pagarbiai Birutė

Ona 2020-06-18 21:34 ([email protected] / IP: 162.158.34.75)
Gerb. Birute Kasparavičiene, bet juk mano gimtųjų Gargždų laikraštis "Banga" rašo kitaip, negu jūs: "Prasižengė ne kartą Tolimesnio audito metu nustatyti dar 3 neteisėti direktorės įsakymai: pasiskirti sau vienkartinius priedus du kartus po 700 ir 1000 litų 2010 m. ir 2011 m. bei 2015 m. prisiskaičiuoti 6,0 koeficiento priedą – 213 Eur kas mėnesį prie tarnybinio atlyginimo daugiau kaip pusę metų. Išsimokėdama sau priedus dar prieš kelerius metus B. Kasparavičienė motyvavo tuo, jog atlieka papildomus darbus: atnaujina įstaigos internetinę svetainę, atstovauja globotiniams įvairiose institucijose, rūpinasi jų apranga, avalyne, tvarko jų paveldėjimo dokumentus, rengia dokumentus licencijai gauti, dalyvauja posėdžiuose, darbo grupėse, labdaros akcijose, veda nemokamo maitinimo apskaitą. Taip pat direktorė pernai sau skyrė 0,4 socialinio pedagogo etato, pavadavo auklėtojas ir skyrė sau atitinkamą atlygį už dirbtą laiką, 2009, 2010 metais mokėjo sau priedą už nemokamo maitinimo administravimą. 2016 metų lapkritį Savivaldybės kontrolierė Dalia Gečienė Tarybos posėdyje konstatavo, kad dėl neteisėtų „Naminuko“ direktorės įsakymų sau pačiai mokėti papildomas lėšas, rajono biudžetui galimai padaryta žala siekia 3155,77 Eur, neatskaičius mokesčių. Tačiau kontrolierė pažymėjo, jog B. Kasparavičienė jau yra grąžinusi 1828,49 Eur, o tai yra faktiškai direktorei pagal atlyginimų žiniaraščius priskaičiuota suma. Pagrindinis pažeidimas – pagal Vyriausybės nutarimą įstaigų ir organizacijų vadovų tarnybinius atlyginimus, priedus prie tarnybinių atlyginimų ir skatinimo sąlygas turi nustatyti savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija, šiuo atveju – Savivaldybės taryba." O čia visa nuoroda : http://www.gargzdai.lt/buvusi-vadove-teisme-nieko-nepese/

Birutė Kasparavičienė 2020-06-18 12:35 ([email protected] / IP: 172.69.190.15)
Sveiki palangiškiai, esu tik paprasta moteris, kuri 32 metus atidaviau Gargždų „Naminukui“. Turėjau gražią ir darnią komandą, visiems darbuotojams vienodai buvau reikli, atlaidi. Dirbau darbe atsakingai ir tikrai nebūčiau išdirbusi 32 metus. O finansiniai nusižengimai labai menki - nieko nepavogiau, tik paskatinta „gero žmogaus“ pasirašiau priedą, per mėnesį tai buvo 100 Eur. Noriu patikinti, kad priedą grąžinau Savivaldybei. Nesu partinė, nesu konservatorė ir tikrai neskatinau Palangos „Gintarėlio“ darbuotojų ir tėvų rinkti parašų. Po pirmojo posėdžio į darželį grįžusios posėdžio dalyvės darbuotojoms papasakojo kaip vyko posėdis. Raminau, prašiau ramintis, išlaukti ir netikėti viskuo, kas rašoma. Tačiau... įvyko, kaip įvyko. Aš šiuo metu tik laikinai einanti pareigas, tačiau dirbu atsakingai, kaip ir visada. Padarytos klaidos Gargždų „Naminuke“ negaliu pakeisti ir atėjusi į Palangos ugdymo įstaigą neslėpiau savo klaidos. Pažymą iš SST gavau, kad galiu dirbti, nes nusikalstamos veikos nebuvo mano veikloje. Rašau Jums, kad situacija būtų aiški. Aš visada ir bet kuriuo metu esu pasirengusi nutraukti darbo sutartį, niekada nesiekiau Gintarėlio direktoriaus, nei pavaduotojos „kėdės“, viskas susiklostė dėl I. Milkontės apsisprendimo palikti direktorės postą. Buvau tiesiog paskirta eiti pareigas. Gerb. asmenys, besidomintys mano praeitimi, galite skambinti, užeiti į darželį ir aš mielai Jums atsakysiu. Niekas negali už mane nugyventi nei vienos mano gyvenimo minutės, patyriau daug ir gerų, ir neigiamų dalykų, bet visada savo kelyje sutikau gerus žmones, darbo kolegas ir tikiu iki šiol tikiu ŽMONĖMIS. Mes klystame todėl, kad mes tik žmonės. Būkite sveiki ir laimingi Pagarbiai Birutė Kasparavičienė

Ona 2020-06-13 01:14 ([email protected] / IP: 162.158.34.99)
Teisė iš ne teisės negimsta, - taip konservatoriai per TV sakė valstiečiams. Ponia Ilona Pociuviene, pažįstu Jus, buvote mano vaiko mokytoja. Tai kaip iš tikrųjų su tais LR įstatymais? Ar reikia juos vykdyti, ar užtenka ateiti su lapeliu parašų ir išspręsti reikalus? Gal mes gyvename ne teisinėje valstybėje? Ar tik Palangos konservatorių karalystėje taip? Juk dažnai pasitaiko, kad atsiradus lyderiui (šiuo atveju parašų iniciatoriui) įtakai pasiduodančią minią užsiundyti ant žmogaus labai lengva.

Inga 2020-06-12 19:29 (IP: 172.69.190.15)
Sėkmės Rima kovokite iki galo kiek gali Palangos valdžia elgtis taip kaip nori ir jokie įstatymai jiems negalioja. Direktorę Milkonte privertė išeiti, Norkienes nepriima, o dabartinei pavaduotojai atleistai už finansinius nusižengimus leidžia dirbti. Susimąstykite kodėl gal todėl ta ponia yra konservatorė

Aurelija 2020-06-12 14:53 ([email protected] / IP: 172.69.190.65)
Alio, ponas redaktoriau! Kadangi šia situacija domiuosi, juolab girdėjau, kokiais nelabai garbingais būdais buvo renkami tėvų parašai, žinau ir, kad iš Prezidentūros ir į ŠMM ponia Rima jau gavo aiškius atsakymus: Palangos m. savivaldybė pažeidė LR galiojančius įstatymus. O, kaip žinote, joks straipsnis laikraštyje ar tėvų įtaka negali būti aukščiau už LR galiojančius įstatymus. Linkiu Rimai kuo geriausios sėkmės, neabejoju jos pergale teisme:)

Taip pat skaitykite

Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Į "Sidabrinę gervę" šiemet pretenduoja ir filmas "Išgyventi vasarą", kurio siužetas vyksta ir Palangoje.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Rima Narkienė, buvusi kandidatė į lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės pareigas – Palangos miesto Taryba neskyrė jos į šias pareigas, įsitikinusi, kad jos teisės buvo pažeistos.


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius