Lenktyniniai automobiliai vakar kurorto šerdyje burzgė, ryt riaumos trasoje

Alfredas Pumpulis, 2011-07-21
Peržiūrėta
1896
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lenktyniniai automobiliai vakar kurorto šerdyje burzgė, ryt riaumos trasoje

Rytoj, prie jau dvyliktą kartą pamečiui rengiamų „Omnitel 1000 km lenktynių“ starto linijos išsirikiuos 44 komandos, šių varžybų dalyvės. Tai paaiškėjo trečiadienio vakarą, kai Palangoje baigė darbą lenktynių techninė komisija. Į Palangos stadioną susirinkę nekantriausi maratoninių lenktynių gerbėjai galėjo paganyti akis į lenktynininkų techniką, o vakar ji automobilių sporto gerbėjams iš labai arti nušvito visomis spalvomis - nuo pat ryto sportininkai rengėsi spalvingam, daugelio dėmesį patraukiančiam „Omnitel 1000 km lenktynių“ dalyvių paradui Vytauto gatvėje ir čia pat vyksiančioms „Battery“ supersprinto varžyboms, kuriomis ir prasidėjo oficiali bei intensyvi varžybų programa.

Vakar žiūrovai ne tik galėjo įdėmiau susipažinti su naujausiais automobiliais, bet ir turėjo galimybę pabendrauti su pačiais lenktynininkais, komandų vadovais ir strategais, besirengiančiais atsakingiausiam metų egzaminui.

Jau dvyliktus metus vykstančios „Omnitel 1000 km“ lenktynės sutraukė tūkstančius žmonių į kurortą. Nors galima išgirsti pabambėjimų, kad lenktynės trukdo eismą kurorto gyventojams ir miesto svečiams, bet lenktynių nauda akivaizdi – šimtai lenktynių dalyvių ir jų personalo bei tūkstančiai žiūrovų užpildė kurorto viešbučius, gausiai lanko kavines ir restoranus.

Vakar įvykęs automobilių bei komandų pristatymas kerėjo tiek mažus, tiek didelius. Burzgiantys automobiliai paradą atidarė Vytauto gatvėje, kur gausiai susirinkę žiūrovai turėjo galimybę nusifotografuoti prie automobilių, o kas norėjo, ir įlipti į juos. Kai kurios komandos žiūrovams net dalino dovanas.  „Chervonenko Racing“ lenktyninkas Audrius Stasiulevičius, lenktyniaujantis X1 klasėje su RENAULT Clio Trophy, nesiėmė prognozuoti, kaip jam seksis lenktynėse. „Tikiuosi, kad sėkmė bus mano pusėje“, - sakė vyras. O štai į klausimą, kokie didžiausi sunkumai gali laukti šiose lenktynėse atsakė: „Nežinau, bet su mašina problemų neturėsiu – ji yra gerai paruošta ir ne vieną kartą išmėginta. Galbūt trukdys tik  karštas  oras. Bet gi ne pirmą kartą saulei plikinant važiuosiu“, - kalbėjo A.Stasiulevičius.

Lenktynių atstovas spaudai, Juozas Mažeikis,  apie lenktynes kalbėjo: „Kiekvienais metais, kiekvienose lenktynėse būna kas nors naujo.  Šiemet kur kas pagausėjo „Battery Sprint“ varžybos ir daugybė kitų įdomių varžybų. Programa vakar baigėsi tik dvyliktą valandą nakties. Tiek žiūrovai, tiek dalyviai nenuobodžiaus per visas lenktynių dienas.“

Visą 2994 metrų ilgio Palangos trasą, kuria „Omnitel 1000 km” lenktynių dalyviai šeštadienį turės įveikti 334 ratus, juos ne tik įprastos metalinės tvoros. Šalia Palangos jau bebaigiančiame kilti lenktynių miestelyje apstu ir akiai nematomų dalykų. Sėkmingam žurnalistų darbui, TV transliacijoms ir kitokiems ryšiams užtikrinti paklota per 5 kilometrus bendro ilgio kabelių, kuriais įvairiomis kryptimis jau netrukus pasklis signalai apie dvyliktąsias „Omnitel 1000 km lenktynes“.

Viena paskutiniųjų į jau benuvažiuojantį lenktynių traukinį spėjo įšokti „Artas Racing – PBS“ ekipa, išvairuosianti labai retą, Palangos trasoje nematytą, vienintelį Lietuvoje „Lexus IS F“.

„Iki paskutinės minutės nebuvome tikri, ar spėsime jį parengti varžyboms“, - teigė komandos narys Artūras Mrazauskas.

Komandos pasirinktą automobilį tikru bolidu galima vadinti be didesnių išlygų. Serijinis automobilis, kurio ratus suka 8 cilindrų 4 969 kubinių centimetrų darbo tūrio variklis, prie 6 600 aps./min. išvysto 423 AG pajėgumą, 100 km/val. greitį pasiekia jau po 4,8 sek. ir gali važiuoti maksimaliu 270 km/val. greičiu. Mašina sveria 1 700 kilogramų, 100 kilometrų naudoja 11,6 litro degalų ir turi 8 laipsnių automatinę pavarų dėžę.

„Draugai internete surado skelbimą apie JAV parduodamą „Lexus IS F“. Sužavėjo jo dinaminės charakteristikos, galia, vaizdas. O ir kaina buvo nebloga, nes automobilis buvo po avarijos, - pasakoja A. Mrazauskas. - Tad „Lexus“ nupirkome ir atgabenome į Lietuvą“.

Pusmetį vyko debatai – ruošti automobilį lenktynėms ar suremontuoti jį ir parduoti.

Tuomet Europos spaudoje pasirodė žinia, jog lygiai tokiu pačiu automobiliu Anglijos žurnalistų ir lenktynininkų komanda startavo Niurburgringo 24 valandų lenktynėse, o jį paruošti padėjo „Toyota“ automobilių sporto padalinys Europoje. Informacija buvo lemtinga, nutraukusi ekipos dvejones. „Jeigu anglai sugebėjo paruošti mašiną lenktynėms, tai įstengsime ir mes,“ – nusprendė komandos technikos konsultantas, lenktynininkas Darius Baltramiejūnas. Ir paruošė!

Daugiausiai laiko ir lėšų atėmė pavarų dėžės bei galinio reduktoriaus aušinimo sistemų įrengimas. Iš mašinos taip pat buvo pašalintos visos elektroninės sistemos, išimta klimato kontrolės sistema. Automobilyje beliko ABS ir traukos kontrolės sistema, nes be jų matyt būtų neįmanoma suvaldyti automobilį, ypač – šlapioje trasoje.

Per pusantrų metų, praleistų garažuose, „Lexus IS F“ kaina gerokai išaugo ir dabar lenktynėms parengtas monstras kainuoja beveik tiek pat, kiek ir naujas standartinis.

Paklaustas kokioje vietoje tikisi finišuoti „Artas Racing – PBS“ „Omnitel 1000 km lenktynėse“, ekipos narys A. Mrazauskas atsakė: „Svarbiausias tikslas – pasiekti lenktynių finišą. Jeigu tai pavyks, manau, būsime pirmajame dešimtuke.“

Į Palangą atvykusių žiūrovų laukia ne mažiau nuotaikingas „Omnitel 1000 km lenktynių“ baigiamasis akcentas – šeštadienį įvyksiantis nugalėtojų sutikimo didysis koncertas, kuriame dalyvaus Radži, Violeta ir Vilius Tarasovai, Mia, „Studentės“, Žilvinas Žvagulis, Yva, Vilija, „69 danguje“, Stano, „Olialia pupytės“, grupė „Čili‘nam“, Ruslanas Kirilkinas ir daugelis kitų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau žinoma kitais metais vyksiančių didžiausių Baltijos šalyse ilgų nuotolių „Aurum 1006 km lenktynių“ data. 23-asis renginio istorijoje, nuo 2000-ųjų VšĮ „Promo Events“ be pertraukų organizuojamas prestižinis lenktynių festivalis 2022 m į Palangą pakvies liepos 13-16 dienomis. 


Trečiadienį, liepos 14 d., Palangoje pakelta didžiausiu automobilių žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse vadinamų „Aurum 1006 km lenktynių“, surengtų čia jau 22-ą kartą paeiliui, vėliava.


„ENEOS 1006 km“ Palangos lenktynių miestelis rengiasi įkurtuvėms

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2016 07 18 | Rubrika: Sportas

Kas dar prieš savaitę pro Vydmantų transporto mazgą važiavo į Palangą ar atvirkščiai – Klaipėdos pusėn, šiandien jau nebeatpažintų jo apylinkių. Šalia kelių sankirtos buvusi dykynė jau įgavusi laikinojo „ENEOS 1006 km lenktynių“ miestelio kontūrus. Nenuostabu, vos po poros dienų čia įsikurs komandos, didžiausių Baltijos šalyse automobilių...


Tik savaitė ir kelios valandos beliko iki tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynių“ Palangoje. Septynioliktasis paeiliui renginio metraštyje automobilių maratonas didžiausiame vasaros kurorte taps savotiška meka ne tik pajėgiausiems mūsų bei užsienio šalių žiedinių lenktynių meistrams, bet ir būriui estrados ir pramogų pasaulio...


Lygiai 100 dienų beliko iki tarptautinių 1000 km lenktynių, pagrįstai tituluojamų kaip didžiausia automobilių sporto šventė Baltijos šalyse. Šiemet jos bus neeilinės – 15-osios jų istorijoje. Nors tai dar ne akademinis jubiliejus, tačiau pirmoji ženklesnė sukaktis brangi bei įsimintina ne tik lenktynių organizatoriams, bet ir daugumai varžybose dalyvavusių...


„Didžiausios svajonės – dalyvauti savo miesto 1000 km lenktynėse bei startuoti kokiame nors ne Lietuvos čempionate. Tačiau jei nerasime rėmėjų, vargu ar šioms svajonėms bus lemta išsipildyti“, – atsidūsta šventojiškis, Senosios gimnazijos vienuoliktokas Tomas Jurevičius, pernai tapęs jauniausiu šalies automobilių sporto istorijoje...


1000 kilometrų lenktynių finišo liniją Palangoje pirmas kirto lietuvis

Pagal Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ pranešimą spaudai, 2013 07 15 | Rubrika: Miestas

Tradicines 1000 kilometrų autolenktynes savaitgalį laimėjo Nemunas Dagilis, atstovaujantis komandai „General Financing-Autopaslauga“. Jis pirmasis kirto 1000 kilometrų lenktynių finišo liniją, anksčiausiai įveikęs šią distanciją sudarančius 334 ratus.


1000 km lenktynių uvertiūra – Vytauto gatvėje  2

„Palangos tilto“, lenktynių organizatorių inf., 2013 07 11 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, liepos 13 d., 12.15 val. Palangoje bus duotas startas keturioliktosioms 1000 km lenktynėms, kurios išlaikė pasitikėjimo egzaminą ir pagrįstai tituluojamos prestižiškiausiomis Baltijos šalyse.


Mini žiedas – antrąkart po 1000 km lenktynių sparnu

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2013 06 17 | Rubrika: Miestas

Prieš penkerius metus startavusios mini žiedo lenktynės, kurios pernai pirmą kartą debiutavo ir 1000 km lenktynėse, šiemet ir vėl sugrįžta į Palangą. Pirmąjį birželio savaitgalį atidarę vasaros sezoną Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, mini žiedininkai antrojo etapo lenktynes ten pat surengs birželio pabaigoje, o trečiojo etapo varžytuvėms jie susirinks jau į...


Rytoj, prie jau dvyliktą kartą pamečiui rengiamų „Omnitel 1000 km lenktynių“ starto linijos išsirikiuos 44 komandos, šių varžybų dalyvės. Tai paaiškėjo trečiadienio vakarą, kai Palangoje baigė darbą lenktynių techninė komisija. Į Palangos stadioną susirinkę nekantriausi maratoninių lenktynių gerbėjai galėjo paganyti akis į lenktynininkų techniką, o vakar ji...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius