Lietuvai pagražinti draugija Žemaitijos metus pažymėjo ilgamečių augalų sodinimu

"Palangos tilto" informacija, 2019-12-02
Peržiūrėta
778
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2019 metais buvo minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osios metinės. Respublikos Seimas paskelbė šiuos metus Žemaitijos metais, pabrėžiant Žemaitijos lemiamą reikšmę Lietuvos ir Baltijos jūros rytų pakrantės 13-14 amžiais valstybių formavimosi istorijoje ir Žemaitijos vaidmenį to laikotarpio Europos istorijoje.
Norėdami prisidėti prie garbingo Žemaitijos vardo paminėjimo jubiliejaus ir tęsdami seną Lietuvai pagražinti draugijos tradiciją žymias datas įprasminti medelių ir kitų želdinių sodinimu, Palangos skyriaus nariai nusprendė papuošti žemaičiams šventas kurorto viešasias erdves visžaliais ilgamečiais dekoratyviniais augalais.
Vėlų rudenį, gražiai saulės nušviestą vidurdienį, Meilės alėjoje susirinko gausus draugijos narių būrys sodinti Kretingos miškų urėdijos medelyne įsigytus du puošnius korėjinių pušų sodinukus. Visi pasidžiaugėme jų grožiu ir išlakumu. Po pasodinimo klausėmės aktyvių draugijos narių Petronėlės Kasmauskienės pasakojimų ir eilių apie pušis ir draugijos veteranės Reginos Ivanovienės sudainuotos populiariosios dainos „Pušelė“. Prabangios korėjinės pušys tikrai pagerins kurorto įvaizdį ir papuoš visų mylimą ir mėgstamą Meilės alėją.
Žemaitijos metų paminėjimo garbei Palangos Birutės parke ant Žemaičių kalnelio pasodinome taip pat Kretingos miškų urėdijos medelyne įsigytus keturius europinių kukmedžių sodinukus. Tiksli sodinimo vieta Žemaičių kalnelyje ir sodinukų rūšis prieš tai buvo suderinta su parko šeimininku – direktoriumi Valdu Pakusu. Mums pristačius sodinukus, direktorius vadovavo pasodinimui ir mums papasakojo apie Birutės parke dar numatomus atlikti darbus, Žemaičių kalnelio istoriją bei ilgaamžius dekoratyvinius augalus – kukmedžius, jų populiarumą ir paplitimą mūsų pajūryje. Taip pat pasidžiaugė, kad ūksmingųjų kukmedžių pavėsiniai medžiai - krūmai duos gražų foną bendram Žemaičių kalnelio vaizdui. Pabaigoje neapsėjome be eilių ir puikių dainų, kurios nepaprastai gražiai skambėjo šioje akustinėje erdvėje.
Dėkojame aktyviai sodinime dalyvavusiems draugijos nariams Gražinai Kuleševičienei, Vytautui ir Zitai Dermeikiams, Marijai Kniukštienei, Aleksandrai ir Alpiui Šimkams, Reginai Ivanovienei, Petronėlei Kasmauskienei, Genei Narmontienei ir kitiems prisidėjusiems prie sodinukų sodinimo.
Taip keliame draugijos narių aplinkosauginę kultūrą, formuojame globėjišką požiūrį į mus supančią aplinką, geriname kraštovaizdžio išsaugojimą, stipriname tarpusavio bendravimą, darant visus bendruomeniškesniais ir draugiškesniais vienas kitam.


Nijolė Steponavičiūtė
Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus pirmininkė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2019 metais buvo minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osios metinės. Respublikos Seimas paskelbė šiuos metus Žemaitijos metais, pabrėžiant Žemaitijos lemiamą reikšmę Lietuvos ir Baltijos jūros rytų pakrantės 13-14 amžiais valstybių formavimosi istorijoje ir Žemaitijos vaidmenį to laikotarpio Europos istorijoje.


Dramų skaitymų draugija Palangoje kviečia

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 13 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 15 d. 19 val. Dramų skaitymų draugija Palangoje kviečia į paskutinį susitikimą šiais metais. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Rolandas Rastauskas skaitys savo verstą Dmitrijaus Danilovo pjesę „Žmogus iš Podolsko“. Dalyvauja Karolina Kuzborska.  


Palangos "Riteriai" - ketvirti Žemaitijos ledo ritulio lygoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Sportas

Palangos ledo ritulio klubas „Riteris“ Žemaitijos regiono ledo ritulio lygos 2018-2019 metų sezone liko ketvirtas. „Labai neblogas mums rezultatas. Čempionato metu įveikėme tokias stiprias komandas kaip buvusią čempionę, Klaipėdos „Baltiją“, „Pungę“, kaip lygūs kovojome su Kretingos ir Gargždų komandomis. Mūsų komanda – visiškai...


    Vienoje Žemaitijos redakcijoje žurnaliste dirbusi Žiedūnė I. (vardas ir pavardė pakeisti-L. M.), šiandien jau laisva, tačiau suka galvą, kaip iki galo nusikratyti buvusio darbdavio jungą. Nors ji seniai parašė pareiškimą ją atleisti, redaktorė iki šiol apie jos išėjimą nepranešė „sodrai." „Žinoma, tai ji daro...


Kuo gali didžiuotis žemaičiai, kuo jie išskirtiniai, – į tokius ir panašius klausimus turėjo galimybę rasti atsakymus tautinių šokių ansamblio„Bočiai“ nariai, leidęsi į ekskursiją po įvairias žymias Žemaitijos vietas. Tai buvo jų nepanaudota dovana, likusi iš pernai švęsto jubiliejaus. Kolektyvo nariai džiaugėsi puikia išvyka ir...


I. Končius – fizikas, etnografas, kraštotyrininkas, pedagogas, visuomenės ir kultūros veikėjas, spaudos bendradarbis, menininkas, profesorius. Šiemet minime šio įvairiapusiu talentu apdovanoto žemaičio 130-ąsias gimimo metines. Jo gyvenimas ir veikla yra susiję su Palanga.


Šeštadienį Palangoje prisiminta mūsų šalies istorija bei pagerbti kovojusieji už Laisvę: tylos minute ir trijų šūvių salve pagerbti žuvusieji prie tądien iškilmingai atidengto skulptoriaus Jono Jagėlos sukurto paminklo Žemaitijos kariams-savanoriams.


Žemaitijos sūnau, ilsėkis ramybėje aukštaičių žemėje...

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

2012 m. spalio 2 d. „Palangos tilte“ buvo paskelbta publikacija „Jonas Piktuižis pasiaukojęs Tėvynės laisvei“. Straipsnyje aprašytas kario savanorio gyvenimas, jo karinė karjera bei žūties aplinkybės. Primenu, kad jaunesnysis puskarininkis J. Piktuižis žuvo kovoje už Lietuvos nepriklausomybę su maištininko Liuciano Želigovskio kariauna, būdamas dar...


Kartą per metus rinkėjai turi progą žvilgtelėti į jų deleguotų politikų – nuo išrinktųjų į Seimą iki posėdžiaujančiųjų savivaldybių tarybose – pinigines ir pasidomėti: suplonėjo ar pastorėjo jos per metus?


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius