Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus

Palangos tiltas, 2021-12-09
Peržiūrėta
2802
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus

Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo infrastruktūra ir beveik šimtas darbuotojų paliekama be darbo, o jų šeimos – be nuolatinių pajamų.

Lietuvos Respublikos Ministrei Pirmininkei 

Ingridai Šimonytei

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrei

Agnei Bilotaitei

DĖL PALANGOS POILSIO IR REABILITACI.JOS CENTRO „PUŠYNAS”

Vidaus reikalų ministerijai (VRM) nusprendus likviduoti Palangoje veikiantį poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas", reiškiame susirūpinimą, kad šis ketinimas nebuvo iš anksto aptartas nei su vietos valdžia, nei su bendruomene ir, labai tikėtina, sukels didelį+ neigiamą rezonansą bei pasekmes vienam svarbiausių šalies kurortų.

Atkreipiame dėmesį, kad vidaus reikalų ministrės sudarytos Viešojo valdymo tobulinimo grupės atstovai apie ketinimus likviduoti įstaigą nepranešė nei savivaldybės tarybos nariams, nei miesto merui. Situacija nebuvo aptarta ir su „Pušyno” darbuotojais, nors jų ir jų šeimų gerbūviui šis sprendimas turės tiesiogines neigiamos įtakos. Be to, kaip nurodo Palangos miesto tarybos nariai, nė vienas minėtos VRM grupės atstovas nebuvo atvykęs į poilsio ir reabilitacijos centrą susipažinti ir realiai įvertinti esamos situacijos bei vykdomos veiklos.

Beveik 100 šios reabilitacijos įstaigos darbuotojų, kuriuos ketinama atleisti, yra labai didelis skaičius ne tik Palangos miesto savivaldybes, bet ir visos šalies kontekste. Tokie veiksmai tiesiogiai prieštarauja Vyriausybės deklaruojamiems siekiams mažinti socialinę ir ekonominę regionų atskirtį.

Likvidavus minimą centrą, taip pat būtų apribojama gyventojų teisė gauti kokybiškas viešąsias (šiuo atveju — sveikatinimo) paslaugas, kadangi jame reabilituojami pacientai iš visos Lietuvos, turintys judamojo — atramos aparato pażeidimų, sergantys ginekologinėmis, endokrininėmis, inkstų, kraujotakos sistemos, virškinimo sistemos, akių ligomis. Būtina išsamiai įvertinti ir tą faktą, kad nutraukus šiuo metu „Pušyne“ įgyvendinamus Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus projektus, valstybė ES paramą privalėtų grąžinti.

Todėl Lietuvos savivaldybių asociacija palaiko Palangos miesto tarybos ir mero Šarūno Vaitkaus  kreipimąsi dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ ir prašo dar kartą apsvarstyti VRM sprendimą, atsižvelgiant į jo pasekmes šios savivaldybės gyventojams bei kitų šalies piliečių galimybes gauti specifines reabilitacijos paslaugas. Kviečiame diskutuojant su vietos politikais ir bendruomene ieškoti büdų perduoti centro pavaldumą kitai institucijai, išsaugant joje darbo vietas bei teikiamų paslaugų prieinamumą.

Prezidentas Mindaugas Sinkevičius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 


Likus mažiau nei metams iki 2023 m. savivaldybių tarybų narių rinkimų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą. Joje matoma, kaip keitėsi 60-ties Lietuvos savivaldybių tarybų sudėtys nuo pastarųjų visuotinių savivaldybių tarybų rinkimų, vykusių 2019 m. kovo 3 d., iki š. m. kovo 31 d. 


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sudaryta LSA grupė iš keturių šalies merų teikti konsultacijas Vyriausybei savivaldybių klausimais. Tarp keturių merų - ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra LSA viceprezidentas.


Palanga tarp šalies mažųjų savivaldybių - penkta

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 15 | Rubrika: Miestas

Geriausiai besitvarkančios savivaldybės titulą Lietuvos savivaldybių indekse šiemet susigrąžino sostinė, nedideliu skirtumu aplenkusi Klaipėdos miestą. Toliau rikiuojasi Šiauliai, Kaunas. Mažųjų savivaldybių indekse šiemet lyderis nesikeičia: pirmauja Klaipėdos rajono, antra – Kauno rajono, trečią ir ketvirtą vietas dalinasi Druskininkų ir Mažeikių r....


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Susidomėjimą Palangos miesto savivaldybės organizuojama socialine akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ jau parodė daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių. Didžiausias šalies kurortas antrus metus iš eilės kviečia jūros nė karto nemačiusius vaikus atvykti į Palangą ir čia pirmą kartą išvysti banguojančią Baltiją.


Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau penktus metus vertina geriausiai besitvarkančias savivaldybes. Palanga pagal Lietuvos savivaldybių indeksą šiais metais užima penktą vietą iš 54 mažųjų savivaldybių. Ir pernai, ir 2013 metais reitinguojant miestų ir rajonų savivaldybes, Palangai teko 6 vieta.


Nors Palanga galbūt labiausiai apdovanojimo tikėjosi kultūros srityje, bet Lietuvos savivaldybių asociacijos kasmet organizuojamos „Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose šiemet laimėta „Auksinė krivūlė“ švietimo srityje buvo malonus, bet garbingas netikėtumas. Jo Palanga sulaukė praėjusį penktadienį, minint Lietuvos vietos savivaldos 80-metį –...


Palanga – tarp mažiausiai įsiskolinusių 60-ies šalies savivaldybių

Parengta pagal „Respubliką“, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, pristatydamas Lietuvos finansinio stabilumo apžvalgą, pareiškė, kad bene didžiausią pavojų stabilumui kelia savivaldybių įsiskolinimai. Kai kurių savivaldybių skolos jau viršija pusę jų metinių pajamų, o Vilniaus viršija net ir metines pajamas. Kaip parodė dienraščio „Respublika“ tyrimas, Palanga tarp...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius