Lietuvos sveikuolių sąjungai – 20 metų

„Palangos tilto“ informacija, 2010-02-14
Peržiūrėta
1876
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos sveikuolių sąjunga artėjantį savaitgalį minės savo 20 metų sukaktį, pakviesdami prisidėti visus sveikuolius švęsti kartu. Du dešimtmečius besitęsiančią veiklą lydi sėkmė, o prezidentas Dainius Kepenis gali didžiuotis savo įdėto darbo rezultatais.


Lietuvos sveikuolių sąjunga įsteigta 1990 metais sausio 13 dieną, siekiant ugdyti sveiką, harmoningą, dorą, kultūringą, sąmoningą ir dvasingą žmogų, atskleisti jo dvasines ir fizines galias bei galimybes, propaguoti sveiko gyvenimo būdą. Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas D.Kepenis drąsiai teigia, kad praėjus 20 metų jie padarė viską, jog programa būtų įgyvendinta. Pasak jo, Lietuvoje būtų sunku rasti gyventoją, kuris nežinotų, kas yra sveikuoliai.

Sveikuolių sąjunga savo tikslus siekia įgyvendinti nuolat – kuria ir organizuoja sveikatos mokymus, švietėjišką veiklą, kūno kultūros, sveiko maisto, grūdinimosi, etnokultūrinius renginius bei žmogaus darnos šventes, įvairius konkursus ir varžybas, žygius, stovyklas, mokyklas, į savo veiklas įtraukdama įvairaus amžiaus šalies piliečius, kitas visuomenines, valstybines organizacijas.

Per šiuos metus įkurta net 60 sveikuolių klubų, subūrusių itin gausų būrį žmonių, siekiančių mokytis sveikos gyvensenos, surengta daugiau kaip 100 sveikatos švenčių, kuriose dalyvaudavo nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių sveikuolių. Pasak D.Kepenio, šios šventės tapo akstinu daugeliui žmonių susirūpinti savimi ir imti pavyzdį iš laimingų bei žvalių žmonių.

Kasmet, per pačius šalčius, sveikuoliai paskelbdavo vasarį sveikatos mėnesiu, o jų pasirodymas nuvilnydavo per visą šalį. Išpopuliarėjusi sveikuolių šventė vyksta iki šiol.

Sąjungos prezidentas D.Kepenis tvirtai pareiškia, kad didžiausias per visus šiuos metus sukurtas turtas – sveikatos ir darnos idėjos bei jas puoselėjantys žmonės. Jos išlieka, nuolat perduodamos ir puoselėjamos.

Sulaukus garbingos sukakties privaloma pažymėti visus vertus pasididžiavimo darbus, kurių dėka sąjunga gali didžiuotis dabartine išsiplėtusia veikla, sveikuolių būriu. Aktyviai veikdami jie nuolat primena apie savo atliekamos veiklos svarbą, todėl besirūpinančiais savo sveikata atsiranda vis daugiau. Sveikuoliško gyvenimo dėka žmonės atranda ir kitokią gyvenimo pusę, pateikiančią kitokių malonumų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Festivalis „Myliu Palangą 2024“ šį savaitgalį bus neabejotinai ypatingas – miestas šiemet mini 200 metų sukaktį, kuomet Palangos valdą įsigijo grafai Tiškevičiai ir pradėjo čia kurti kurortą,tad šiai garbingai giminei šventėje bus skiriamas didelis dėmesys.


Kitais metais Palangos senoji gimnazija minės 100 metų jubiliejų. Ši šventė svarbi ne tik Senosios gimnazijos bendruomenei, bet ir visam Palangos miestui. Šioje ugdymo įstaigoje mokosi Palangos jaunimas, savo pasiekimais džiuginantis ir miestą, ir visą Lietuvą. Gimnazijos istorija liudija, kad nuo įsteigimo iš čia kilo ir veržėsi naujos idėjos. Tai mokykla, turinti gilias tradicijas, kurios...


Šis savaitgalis Palangoje bus neeilinis – kurortas minės Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Ta proga didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vyks šventiniai renginiai, jo dalyvius laiko mašina nukelsiantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius.


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Pristatome Rasą Bluškę, Klaipėdos teritorinės muitinės Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus viršininkę, šiuo metu dar laikinai einančią ir Muitinės priežiūros uostuose skyriaus vedėjo pareigas. Leiskime jai pačiai papasakoti apie savo darbo pradžią, patirtį dirbant muitinėje, kuriozinius atvejus, kontrabandą bei pasvarstyti, kas yra geras muitininkas.


Sekmadienį Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos išskirtinės šv. Mišios – maldos namai mini 110 metų sukaktį. Ta proga palangiškiams ir kurorto svečiams bus atvertas ir bažnyčios bokštas, kuriame jau įrengta apžvalgos aikštelė.


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


Krepšininkus lydi sėkmė

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 25 | Rubrika: Sportas

"Palangos tilto" komandą lydi sėkmė. Redakcijos vyrų krepšinio komanda šeštadienį iškovojo antrą pergalę Palangos miesto krepšinio mėgėjų varžybose, Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti. Antradienį „PT“ vyrai pademonstravo išties puikų žaidimą ir rezultatu 65:48 įveikė...


Spalio 22-ąją mokykla-darželis „Pasaka“ subūrė gausų būrį palangiškių, kurie sveikino mokymo įstaigą 25 metų sukakties proga. „Paskendę“ gėlių jūroje, apsupti vaikų krykštavimo susirinkusieji itin išradingai ir linksmai atšventė gimtadienį.


Lietuvos sveikuolių sąjungai – 20 metų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 02 14 | Rubrika: Sveikata

Lietuvos sveikuolių sąjunga artėjantį savaitgalį minės savo 20 metų sukaktį, pakviesdami prisidėti visus sveikuolius švęsti kartu. Du dešimtmečius besitęsiančią veiklą lydi sėkmė, o prezidentas Dainius Kepenis gali didžiuotis savo įdėto darbo rezultatais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius