Lietuvos technologijų olimpiada ir išsipildžiusi svajonė

Palangos tiltas, 2012-05-10
Peržiūrėta
1057
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos technologijų olimpiada ir išsipildžiusi svajonė

Viktorija PETRAUSKAITĖ, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos 9a kl. mokinė

Pirmą kartą vilną paėmiau į rankas, kai mokiausi ketvirtoje klasėje. Sugalvojau ant lininių servetėlių padaryti gėlytes iš vilnos ir padovanoti kaip velykines dovanėles tėvams ir seneliams. Tada nežinojau, kad yra specialios vėlimo adatos, tad suvelti bandžiau su paprasta siuvimo adata. Darbelį pabaigiau klijų pagalba.

Bet aštuntoje klasėje technologijos pamokoje reikėjo padaryti darbą pasirinkta technika. Tada ir vėl prisiminiau vilną ir nuvėliau savo pirmąjį žaisliuką. Patiko. Nuvėliau dar porą. Pamačiusi mano darbelius mokytoja Leonora Griciuvienė pasiūlė dalyvauti miesto technologijų olimpiadoje. Šiemet, jau būdama devintokė, žinojau, kad tikrai dalyvausiu technologijų olimpiadoje. Sugalvojau savo žaislų kolekciją papildyti dideliu žaislu. Mintyse vis sukosi katino figūra. Pradėjau jį daryti. Įpusėjusi darbą sužinojau olimpiados temą: „Tavo darbas Lietuvos muziejui“. Labai apsidžiaugiau ir savo katinėlį patobulinau: pridėjau sparnus, ragelius, apvėliau oranžinės spalvos vilna. Pagaminau tikrai šaunų katiną – velniuką, o kas Lietuvoje nežino Kauno Velnių muziejaus? Tad savo darbą pavadinau „Katavelniu“. Miesto technologijų olimpiadoje šiek tiek jaudinausi ir galvoje sukosi mintis: „Ar aš galiu laimėti, juk yra ir kitų tikrai šaunių darbų“. Kai paskelbė, kad laimėjau, širdis iš džiaugsmo daužėsi kaip pašėlusi. Pirmiausia naujieną pranešiau mamai. Ji irgi džiaugėsi mano sėkme, nes prisidėjo prie mano sėkmės padrąsindama ir patardama, kaip daryti atskiras detales, kad atrodytų gražiai. O jei nesisekdavo – kaip pataisyti.

Džiaugsmą pakeitė pasiruošimo darbai Lietuvos technologijų olimpiadai. Mokytoja Leonora Griciuvienė negailėjo patarimų, kaip patobulinti aprašymą, kaip pasiruošti dalyvavimui olimpiadoje.

Šiemet olimpiada vyko Panevėžyje. Mokytoja mane nuramino, kad pavyks. Vienas didžiausių išbandymų buvo padaryti darbą per keturias valandas naudojant minimalias priemones.

Antrą dieną eksponavome savo darbus. Mano ryškiaspalvis „Katavelnis“ traukė visų dėmesį. Sulaukiau daug pagyrimų. Paskui reikėjo pristatyti savo darbą. Kadangi jau buvau dalyvavusi tokiame renginyje savo mieste, žinojau, kad tai reikia daryti drąsiai ir užtikrintai. O kai į darbą įdedi daug triūso ir širdies, tai visai nesunku.

Lietuvos technologijų olimpiadoje su savo „Katavelniu“ laimėjau trečią vietą. Jaučiausi labai laiminga, nes konkurentų buvo daug ir labai stiprių. Mano laimėjimu džiaugėsi ir mokytoja, ir tėvai. O ir pats dalyvavimas jau buvo didelis laimėjimas. Svarbiausia, reikia visada siekti užsibrėžto tikslo, nenuleisti rankų sutikus pirmą kliūtį, ir svajonės išsipildys.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 d. 20:30 val., tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“ kviečia į šventinį Gala koncertą „Palangos koncertų salėje“, kur pirmą kartą pasirodys veržlus, kūrybingas ir nuolat stebinantis Latvijos radijo bigbendas. 


Rugpjūčio 6 d. Palangos koncertų salėje įvyko išskirtinis vakaras-paroda, skirta socialinei iniciatyvai, projektui – „Aš Esu Tu“ – pristatyti. Tai pirmą kartą Lietuvoje inicijuotas projektas, kviečiantis kiekvieną iš mūsų atkreipti dėmėsį į vis dar egzistuojančius barjerus moterims darbo aplinkoje: pasirenkant profesiją, derinant šeimą ir darbą, visuomenės nuostatas ir struktūrinius bei...


Birželio 12 dieną Palangos kurorto muziejuje rinkosi poezijos konkurso “Haiku Palangai 2021” laimėtojai. Pirmą kartą per konkurso istoriją geriausias haiku Palangai sukurtas Palangoje. I-oji vieta ir komisijos prizas už haiku: „ ruduo prie jūros vėjas pusto smėlį – tiesą į akis“ skirtas mūsų mies to poetei Eglei Baranauskaitei.


Neringos vyriausiasis architektas, buvęs Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas prisidarė nemalonumų – savaitgalį buvo sučiuptas girtas prie automobilio vairo, rašo lrytas.lt


Spalio 18 d., penktadienį, Klaipėdos koncertų salėje klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės neeilinę progą išgirsti vieno genialiausio barokinės muzikos italų kompozitoriaus Antonio Vivaldi kūrinius. Programą „Viva Vivaldi!” diriguos pirmą kartą uostamiestyje muzikuosiantis pripažintas visame pasaulyje italų dirigentas ir smuikininkas Enrico Onofri. Garsiam meistrui talkins...


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Paskutinį liepos savaitgalį (29-30 dienomis) Palanga vėl sukvies įvairiuose šalies miestuose gyvenančius vaikus, nė karto nemačiusius jūros – kurorto Savivaldybė antrą kartą inicijuoja socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“. Ši akcija organizuojama jungiantis prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos...


Palangoje keli šimtai Lietuvos vaikų šiandien patyrė mažą stebuklą – pakviesti kurorto savivaldybės, jie atvyko į Palangą ir čia pirmą kartą pamatė jūrą. Mažųjų svajonę įgyvendino socialinę akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ .


Pirmą kartą vilną paėmiau į rankas, kai mokiausi ketvirtoje klasėje. Sugalvojau ant lininių servetėlių padaryti gėlytes iš vilnos ir padovanoti kaip velykines dovanėles tėvams ir seneliams. Tada nežinojau, kad yra specialios vėlimo adatos, tad suvelti bandžiau su paprasta siuvimo adata. Darbelį pabaigiau klijų pagalba.


Šventoji pirmą kartą atvėrė vasarai duris

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 05 | Rubrika: Miestas

Vakar Šventojoje, „Kuršių kaime“, plazdančios vėliavos bei  besišypsanti pro debesis saulutė paskelbė, jog prasidėjo vasaros sezono šventė. Aikštėje šurmuliavo kermošininkai, siūlydami ne tik įvairiausius saldumynus bei skanumynus, bet ir tradicinius amatininkų dirbinius. Aikštyne jaunųjų krepšininkų komandos įnirtingai kovėsi gatvės krepšinio turnyre. Ypatingo dėmesio sulaukė ...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius