Lojali darbuotoja ir ne tik – Renata taip pat lojali palangiškė

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-09-25
Peržiūrėta
584
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Buhaltere-kasininke UAB „Palangos komunalinis ūkis“ du dešimtmečius dirbanti Renata Bučmienė neįsivaizduoja savęs nei kitame mieste, nei kitoje darbovietėje.
Buhaltere-kasininke UAB „Palangos komunalinis ūkis“ du dešimtmečius dirbanti Renata Bučmienė neįsivaizduoja savęs nei kitame mieste, nei kitoje darbovietėje.

Komunalinio darbuotojai labiausiai pastebimi, kai dūzgia tarsi bitelės besisukdami mieste, kad tik visur būtų gražu, tvarkinga. O kai kurie tyliai dirba nematomą, tačiau itin svarbų darbą. Tokia yra UAB „Palangos komunalinis ūkis“ kasininkė-buhalterė Renata Bučmienė, vos prieš keletą dienų galėjusi minėti darbo komunaliniame sukaktį. Čia ji dirba jau 20 metų.

Pastebi rezultatus
Švytinti, nuolat besišypsanti, jauna moteris papasakojo, jog ji ne tik jau du dešimtmečius dirba komunaliniame ūkyje – rugsėjo 12 dieną suėjo lygiai 20 metų, bet taip pat ji ir „šakninė“ palangiškė, niekada nesvajojusi bėgti iš gimtojo miesto kitur. Nors tokių galimybių turėjo. Mokslus ji krimto Kaune. O, kaip žinia, daug studentų, baigusių studijas, ir lieka gyventi bei dirbti tuose miestuose.
„Esu pastovus žmogus, man patinka pastovumas. Žinau, jog išties dabar daug žmonių mėgsta keisti darbus, gyvenamąsias aplinkas, bet aš nelinkusi to daryti. Kai pagalvoji, netgi būtų sunku. Taigi, pripranti prie kolektyvo, susigyveni su visais, sunku palikti įprastą aplinką. O mūsų kolektyvas, beje, labai geras, visi susigyvenę, susidraugavę“, – šyptelėjo R. Bučmienė.
Tuo metu, kai komunalinio darbuotojai puoselėja miestą, gražina jo teritorijas, buhalterės pareigose dirbanti Renata atlieka visai kitokį, tačiau reikalingą ir labai svarbų darbą. „Išties, kartais pagalvoju, jog kiek aš mažai težinau apie kolegų darbą. Pamatau, kaip viskas atrodo, tik eidama gatve. Galiu įvertinti, jog gražu visur, sutvarkyta. Kas buvo nuveikta, sužinau kartais tik išrašinėdama sąskaitas už atliktus darbus, o kartais ir nugirstu, kas kalbama netoliese, kokie darbai aptariami, bet šiaip pastebiu tik rezultatą, kai vaikštau gatvėmis“, – teigė pašnekovė.

Svajonės dirbti buhaltere neturėjo
Renata atskleidė, jog UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jai yra pirmoji darbovietė. „Pirmoji ir būtų gerai, kad būtų ir paskutinė. Tiek metų atidirbus, jau būtų sunku pakeisti darbovietę. O šiais laikais pastovumas – labai retas. Labai greit viskas keičiasi, patys žmonės sparčiai keičiasi, dažniau nori naujovių, pokyčių“, – pastebėjo R. Bučmienė.
Į tokius pokyčius nelinkusi Renata atskleidė, jog ji labiau linkusi plaukti pasroviui – be didelių pokyčių, tačiau jeigu reiktų kada pakeisti gyvenamąją vietą, natūralu, tada, žinoma, tektų ieškoti ir naujos darbo vietos. Buhaltere jau daug metų dirbanti moteris neslepia, jog darbą jai surasti nebūtų sunku, visgi jos specialybės žmonių dažnai trūksta, tačiau ji linkusi tikėti, kad jos gyvenime taip nenutiks. Pajuokavus, ar moteris būtų pasiryžusi tokiam iššūkiui, kaip, pavyzdžiui, šuoliui parašiutu, ji tik nusijuokė, kad tikrai ne.
O kodėl buhalterija? Renata papasakojo, jog matematika jai visada patikusi, tačiau niekada negalvojusi ir nesvajojusi būtent apie tokią specialybę. „Svajonės tokios neturėjau. Tiesiog taip išėjo. Tačiau niekada nesigailėjau, kad pasirinkau tokį profesinį kelią. Mūsų giminėje buhalterija užsiiminėja tik teta, o mano mama ir močiutė – abi medicinos sesutės, tad ir aš kažkaip galvojau, kad pasuksiu tokiu keliu, bet ne – jis buvo visai kitoks. Mama dar man sako: ne, ne, užtenka jau mums sesučių, rinkis ką nors kita. Na, ir pasirinkau. Ir tikrai nesigailiu, patinka man mano darbas“, – papasakojo pašnekovė.

Atrodė paslaptingai
Kai dar tik krimto mokslus, moteris atskleidė, jog buhalterija jai atrodė labai paslaptingai. Buvo aiškinamasi, kas tas debetas, kas kreditas, o ėmus dirbti, viskas visai kitaip pasirodė.
„Mano darbas yra su popieriais, ne su žmonėmis. Vienas kitas žmogus ateina susimokėti mokesčio. Ypač vyresnio amžiaus žmonės, kurie nesinaudoja internetu. O pas mus nereikia mokėti administruojamo mokesčio. Užsuka jau tie gryni palangiškiai“, – papasakojo Renata.
Dažnai palangiškiai išskiriami iš kitų gyventojų savo charakterio savybėmis, tad pasiteiravus, ar tikrai palangiškiai yra kitokie, R. Bučmienė tik nusijuokė. „Taip, tikrai taip sako. Bet aš nežinau, ar išties palangiškiai yra kažkuo išskirtiniai. O kai pasensim, visi būsim savotiški“, – nusijuokė moteris.
Kaune studijavusi buhalteriją Renata ten neliko, grįžo į savo gimtąjį miestą. Čia ir šeimą sukūrė.
„Pavyzdžiui, mano klasiokų vos keli Palangoje belikę. Daugiausiai po mokyklos į studijas kituose miestuose išvykę jauni žmonės ten ir pasiliko“, – paminėjo R. Bučmienė.
Nesusiviliojo palangiškė keltis ir į netolimą Kretingą, kur gyveno jos sutuoktinis. „Kretinga visai kitokia nei Palanga. Ten nesijaučia joks sezoniškumas kaip pas mus. Žmonių visuomet vienodai šurmuliuoja, o Palangoje daugiausiai žmonių tik vasaromis. Nesusiviliojau aš šiuo miestu, Palangoje vis tiek geriau“, – teigė Renata.

Palangiškiai traukia ir į kitą kurortą
Palanga, anot miestelėnės, jai labai graži – viskas puikiai sutvarkyta, visur labai gražu. „Pastaruoju metu itin pagražėjo mūsų miestas, tai labai matosi“, – patikino moteris.
Pasiteiravus, kokią Palangą ji reginti ateityje, Renata sakė neįžvelgianti jokių galimų didelių pokyčių, tačiau jai kurortas visuomet asocijavosi su jūra, ji – svarbiausias objektas. „Man kažkas nepaprasto yra jūra, gamta, o pats miestelis – kuklus, nedidelis, visi vienas kitą pažįsta“, – prisipažino R. Bučmienė. Ir jūra nugalinti viską, nieko už ją geresnio palangiškei nėra. Pasiteiravus, o į mišką nemėgstanti traukti, juolab, kai dabar grybų metas, moteris prisipažino, jog kai grybų išties esama daug, susigundanti ir ji jų paieškoti.
R. Bučmienė atskleidė, jog ji mėgsta vasaras kurorte dėl žmonių gausos. Tuomet jaučiamas pagyvėjimas, šurmulys. „Nesu iš tų palangiškių, kur bėgčiau nuo šurmulio, priešingai, man labai patinka, kai ima važiuoti poilsiautojai, tuomet pasijaučia tikroji vasara“, – sakė ji.
O ir pati atostogauti mėgstanti pajūryje. Nors šiemet, palangiškė prisipažino, nei karto jūroje neteko maudytis, orai tam nebuvo palankūs.
„Su vyru nesame dideli keliauninkai. Toli nevykstame, nors kartais gerai pakeisti aplinką. Jeigu neatostogaujame mums įprastame pajūryje, dar nuvažiuojame į Druskininkus. Beje, ir Šventojoje dažnai lankomės. Man ten labai patinka“, – atskleidė Renata.
Prakalbus apie kitą populiarų kurortą ir paklausus, kuris, jos manymu, kurortas – Palangos ar Druskininkų – visgi geresnis, moteris suabejojo, tačiau visgi pasvarstė, kad gal kažkiek lenkia Druskininkai. „Iš tikrųjų ten mes ne vasarą važiuojame, vykstame rudeniop, kai jau čia nieko nebelieka, poilsiautojų gerokai sumažėja. Tuo metu, kai čia visi ima migti, ten vis tiek yra ką veikti, pakankamai pramogų, o ir įvairiomis procedūromis galima pasimėgauti. Nors jau ir Palangoje atsiranda įvairių pramogų parkų. Be to, gal savame mieste mes tiesiog ne viską matome, ne viską žinome, kaip sakoma, savame krašte pranašu nebūsi, gal ir čia visko galima gauti“, – pasvarstė palangiškė.
O šventės, didesni susibūrimai – taip pat palangiškei patinka, mielai tokiuose renginiuose lankosi, smagu pabūti tarp žmonių, ir tarp savų, ir svetimų.

Jūsų komentaras:

buves klasiokas 2017-11-26 10:21 (IP: 78.57.192.51)
Buvo rami mergaite, nei draugiu ji turejo, viena mokyklos koridoriaus kamputyje sededavo..., o dabar jos veidelis patines nuo šampaniuko ragavimo kontoroje...

Darbuotojas 2017-11-13 20:08 (IP: 78.57.192.51)
Oho, kokia darbininkė :) , jau net 20metu išdirbusi :) !!! . Žmonės dirba 30-40metų vienoj darbovietėj ir to nesureikšmina... Moterys vaikus gimdo ir eina į darbą, o Renata iš neturėjimo ką veikti, sėdėdama kontoroje nutarė pasireklamuoti :)

Na jau 2017-09-27 16:38 (IP: 78.57.135.128)
Tik jau nesakykit, kad tos kontorines persidirba. Netupetu kai kurios feisbuke, jei laiko neturetu. Va, nesedintys kontoroj, verti pagarbos, tai gal geriau apie juos parasykit.

Taip pat skaitykite

Antradienį, vasario 25 d., 07.30 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad kelyje Kretinga–Palanga įvyko avarija, viena moteris žuvo.


Ir gudri lapė uodegą sušlampa, sako lietuvių liaudies patarlė, tačiau palangiškė Gražina Vaišienė, pakliuvusi į sukčių žabangas, dabar negali patikėti, kad taip lengvai užkibo už jų kabliuko ir prarado 1600 eurų. Tačiau žinoma kurorto visuomenininkė teisina save: „Viskas atrodė labai tikra.“ Ji sutiko viešai pasidalinti savo skaudžia istorija ir tiki...


Sukčiai skaudžiai apgavo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 tūkstančių eurų. 


Mirė Savivaldybės darbuotoja Jurgita Butenienė

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 03 | Rubrika: Miestas

Vos perkopusi 40 metų, po sunkios ligos vakar mirė Palangos miesto savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Butenienė. Užuojautą jos šeimai ir artimiesiems reiškia Savivaldybės vadovai, visi velionę pažinojusieji.


Į redakciją užėjusi sudėtingo likimo jauna moteris guodėsi, kad jos penkiametę dukrą Palangos vaiko teisių apsaugos darbuotojos, padedant policijos pareigūnams, „atėmė“ jai socialinę darbuotoją negražiai pavadinus. „Nesusilaikiau, pripažįstu. Paskui man daug kas sakė, kodėl aš nepatylėjau. Bet negalėjau. Mano nuomone, ji to buvo verta“, – įsitikinusi...


Komunalinio darbuotojai labiausiai pastebimi, kai dūzgia tarsi bitelės besisukdami mieste, kad tik visur būtų gražu, tvarkinga. O kai kurie tyliai dirba nematomą, tačiau itin svarbų darbą. Tokia yra UAB „Palangos komunalinis ūkis“ kasininkė-buhalterė Renata Bučmienė, vos prieš keletą dienų galėjusi minėti darbo komunaliniame sukaktį. Čia ji dirba jau 20 metų.


Netikėtai iškritęs sniegas sekmadienį pažėrė ir laimėjimų „Teleloto“ žaidėjams. Viena jų – bendrosios praktikos slaugytoja Aušra Baužytė iš Palangos, kuri iš studijos namo išvyko su automobilio „Renault Clio“ rakteliais. Tolimą kelią iki Vilniaus važiavusiai kartu su dukra ir draugu Aušrai pirmajai nusišypsojo...


Pareigūnus viešai kaltinusią palangiškę teismas pripažino kalta dėl viešosios rimties trikdymo ir pasipriešinimo policijos pareigūnams, informuojama policijos pranešime spaudai. Pernai, liepos 19 d. naktį, Valerija Lekstutienė, būdama neblaivi (1,63 prom.) Palangoje, J. Piktuižio g. esančio namo kieme, garsiai kalbėjo, šūkavo, įspėjus ją dėl...


Gyvenu Druskininkų g. 7 esančiame daugiabutyje name. Liepos 22-ąją susiruošiau apmokėti komunalinius mokesčius. Bepildydama „Litesko“ skaitiklių parodymus, netikėtai pastebėjau, kad praėjusio mėnesio parodymai visiškai nesiskiria nuo šio mėnesio parodymų, nors karštas vanduo visą mėnesį buvo kasdien naudojamas.


Tarp geriausių šalies pasakorių – ir palangiškė B. Petkienė

„Palangos tilto” informacija, 2013 08 22 | Rubrika: Miestas

Antrą rugpjūčio savaitgalį Druskininkuose vyko du smagūs Tarmių metams skirti renginiai, kuriuose šauniai pasirodė palangiškiai: dvidešimt penktąjį gimtadienį švenčiantis Palangos kultūros centro folkloro ansamblis „Mėguva“ dalyvavo 20-ojoje jubiliejinėje tarptautinėje Dainavos krašto folkloro šventėje, o respublikiniame pasakotojų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius