LSA suvažiavime – ilgalaikiai savivaldos siekiai ir palaikymas Ukrainai

Palangos tiltas, 2022-04-20
Peržiūrėta
1692
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

LSA suvažiavime – ilgalaikiai savivaldos siekiai ir palaikymas Ukrainai

Valstybinės žemės valdymas miestuose ir miesteliuose bei lankstesnės galimybės vykdyti investicinius projektus suteiktų šalies savivaldybėms daugiau galimybių mažinti regionų atskirtį ir gerinti viešųjų paslaugų kokybę. Tai akcentavo šalies vietos savivaldos atstovai balandžio 20 dieną Vilniuje vykusiame kasmetiniame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) narių suvažiavime.

LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius, kreipdamasis į šalies savivaldybių tarybų narius bei vadovus, akcentavo, kad valstybinės žemės valdymas ir lankstesnės skolinimosi galimybės yra ne tik ilgamečiai savivaldos tikslai, bet ir šios Vyriausybės priimti įsipareigojimai, įtvirtinti jos programoje. 

„Lietuvą netrukus pasieks naujojo laikotarpio Europos Sąjungos fondų lėšos, tad savivaldybės turės unikalią galimybę viešosiomis investicijomis inicijuoti ilgalaikius pokyčius regionuose. Visa tai įvykdytume dar efektyviau, jei paraleliai galėtume patys nuosekliai planuoti savo teritorijas ir gerinti sąlygas darbo vietas kuriantiems investuotojams – o tam būtina, kad savivaldybės galėtų savarankiškai valdyti valstybinę žemę,“ – sakė M. Sinkevičius.

Suvažiavime buvo priimta rezoliucija, raginanti Vyriausybę nedelsiant parengti atitinkamus šias galimybes įtvirtinančius įstatymų projektus, o Seimą – priimti juos dar pavasario sesijoje, kad jau nuo 2023 metų savivaldybės galėtų veikti dar efektyviau.

LSA vadovas taip pat kalbėjo apie savivaldybių patirtį ir įgytus įgūdžius valdant pandemiją bei nelegalių migrantų antplūdį. Pasak jo, viena po kitos ištikusios krizės tampa naująja realybe, kurioje labai pravers jau išmoktos pamokos - lyderystė, sugebėjimas operatyviai ieškoti išeičių ir įgyvendinti sprendimus, glaudus bendradarbiavimas su centrine valdžia, verslu, nevyriausybinėmis organizacijomis ir bendruomenėmis. Tai rodo ir visapusiškas savivaldybių indėlis teikiant pagalbą Ukrainos karo pabėgėliams ir miestams-partneriams pačioje Ukrainoje.

Suvažiavime didelis dėmesys skirtas tiesioginių merų rinkimų temai. Jau rytoj Seimui antrą kartą balsuojant už Konstitucijos keitimą, merai ir tarybų nariai ragino kuo greičiau žengti ir kitus žingsnius reglamentuojant mero statusą ir nustatant, kad meras, net ir nebūdamas tarybos nariu, turi pirmininkauti tarybos posėdžiams, sudaryti jos darbotvarkes, pasirašyti sprendimus bei turėti veto teisės galimybę. M. Sinkevičius pabrėžė, kad šis modelis, nors ir ne visiškai atitinka siūlytą LSA, yra arčiausiai to, ko tikisi visuomenė ir vietos bendruomenės, kurios per septynerius pastaruosius metus įsitikino politinio stabilumo privalumais.

Į suvažiavimo dalyvius nuotoliniu būdu kreipėsi ir Ukrainos Bučos miesto meras, Ukrainos miestų asociacijos valdybos narys Anatolii Fedoruk. Padėkojęs Lietuvos savivaldybėms ir ypač Bučos partneriui Palangos miestui už paramą, meras teigė, jog ji Ukrainai bus lygiai taip pat reikalinga ir ateityje, kai bus pradėti atstatyti miestai ir atkuriamas viešasis gyvenimas.

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta suvažiavime kalbėjo apie svarbų vietos valdžios vaidmenį karo sąlygomis. Pasak jo, dauguma Ukrainos savivaldos bendruomenių tai pademonstravo tik prasidėjus karui. Ypatingai sudėtinga dirbti tiems, kurie atsidūrė okupuotose teritorijose, kur patiria nuolatinį fizinį ir psichologinį smurtą. Ambasadoriaus duomenimis, šiuo metu yra pagrobti 11-os Ukrainos miestų merai.

P. Beshta dėkojo Lietuvai, kuri „priima Ukrainos kovą su nacizmu kaip bendrą kovą.“ 

„Jau pirmą karo savaitę Lietuvos savivaldybės pareiškė stabdančios bet kokius santykius su Rusijos miestais bei institucijomis ir pradėjo teikti humanitarinę pagalbą ukrainiečiams ir tiems iš jų, kurie buvo priversti palikti savo šalį. Jūs rūpinatės brangiausiu dalyku, kurį turime – mūsų vaikais. Mes šito niekada nepamiršime,“ – sakė Ukrainos ambasadorius.

Rusijos užpultos Ukrainos karo aukas suvažiavimo dalyviai pagerbė tylos minute. 

Į suvažiavimo dalyvius taip pat kreipėsi prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo narys Stasys Šedbaras.

Lietuvos savivaldybių asociacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškiui Seimo nariui Mindaugui Skritulskui  pernai pavyko savivaldos naudai pakeisti ar patobulinti šešis įstatymus.


Onkologinės ligos diagnozė dažnai užklumpa netikėtai, o su ja susitaikyti sunku tiek pacientui, tiek jo šeimos nariams.


Trečiadienį, gegužės 31 d., Vilniuje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) narių suvažiavime Lietuvos merai Palangos merą Šarūną Vaitkų perrinko antrajai LSA viceprezidento kadencijai. „Džiaugiuosi ir esu dėkingas už tokį įvertinimą ir pasitikėjimą,“ – Š. Vaitkus dėkoja Facebook įraše.


Ilgai dantį ant Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės griežiantys  Palangos miesto savivaldybės vadovai kol kas lieka musę kandę. Nuo balandžio 1 dienos įsigaliojus naujos redakcijos Vietos savivaldos įstatymui, dviprasmiškai vertinamai V. Skeberdytei nereikės vasarą dalyvauti naujame konkurse – ji seniūne dirbs neterminuotai. Nors Skeberdytė buvo pašalinta iš TS-LKD dėl galimai...


Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. 


Valstybinės žemės valdymas miestuose ir miesteliuose bei lankstesnės galimybės vykdyti investicinius projektus suteiktų šalies savivaldybėms daugiau galimybių mažinti regionų atskirtį ir gerinti viešųjų paslaugų kokybę. Tai akcentavo šalies vietos savivaldos atstovai balandžio 20 dieną Vilniuje vykusiame kasmetiniame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) narių suvažiavime.


Praėjusį šeštadienį Kaune, karininkų ramovėje, vykusiame Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) suvažiavime dalyvavo 191 delegatas. LŠS sudaro 10 rinktinių, veikiančių teritoriniu principu visose Lietuvos apskrityse. Šiandien rinktines sudaro daugiau nei 100 kuopų, įkurtų visuose Lietuvos rajonuose. Ir Šaulių sąjungai priklauso per 10 tūkst. narių....


Daug šviesios ir pozityvios energijos suvažiavime, toli siekiantys perrinkto partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio tikslai, numatantys visos partijos ir valstybės modernizavimą, ir garbingi apdovanojimai daug gero dėl partijos padariusiems palangiškiams – tokios buvo pagrindinės iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavimo...


Švenčiant Lietuvos vietos savivaldos dieną, praėjusį penktadienį įvertintos ir apdovanotos didžiausią pažangą atskirose srityse padariusios savivaldybės bei apdovanoti žmonės, prisidėję, kad vietos savivalda taptų stipresnė, efektyvesnė ir artimesnė kiekvienam gyventojui. Pernai laimėjusi „Auksinę krivūlę“ švietimo srityje, šiemet Palanga liko be...


Kas gali būt smagiau nei atrast veiklą, kurioje jautiesi kaip žuvis vandenyje, o laikui bėgant vis kopi aukščiau – tobulėjimo link, galynėjantis ne tik su savim, bet ir su priešininkais, kurie palaipsniui tampa menkais varžovais. Tokią situaciją puikiai pažįsta boulingo meistrai Daiva ir Žilvinas Perminai, papasakoję, jog pradėję vos ne nuo nulio – padėję kurti ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius