Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018-03-29
Peržiūrėta
958
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto taryboje -  manevrai lyg prieš mūšį

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.
Vos prieš mėnesį taryba atsisveikino su socialdemokratu Danu Palucku. Iš spintos netikėtai išvirtusio skeleto prislėgtas buvęs aršus opozicijos atstovas mero Šarūno Vaitkaus už nuopelnus buvo išlydėtas net su Palangos miesto vėliava. Tiesa, paskutinius metus D.Palucko taryboje buvo nei girdėti, o kartais - nei matyti. Tad šio politiko nuopelnai miestui yra abejotini. Nebent tai, kad vadovaudamas Butų ūkiui šimtus palangiškių priverstinai teisme apmokė civilinės bylos proceso.
Mažai girdimas bei matomas buvo ir tyliai šią kadenciją taryboje prabuvęs V.Bacevičius, kuris nusprendė politikai visiškai užverti duris. Politikos sūkuriais besidomintiems nebuvo didelė paslaptis, kad vilniečio V.Bacevičiaus netikėtas posūkis į Palangos miesto tarybą turėjo nutiesti kelią į Seimą. Iš Pajūrio vienmandatės apygardos į šalies Parlamentą sugrįžti ketinęs konservatorius būdamas miesto taryboje šitaip siekė būti labiau matomas Palangoje.
Šis planas greičiausiai būtų pavykęs, jei ne netikėtai perbraižytos vienmandačių rinkimų apygardų ribos. Iki šiol su politikai abejingos pietinės Klaipėdos dalimi buvusi Palanga dabar Seimo narį turėjo rinkti su kretingiškiais. Kurie ką tik buvo išerzinti Palangos valdžios planų apmokestinti įvažiavimą į kurortą. Už šiuos planus balsavusiam Palangos tarybos nariui V.Bacevičiui po to pelnyti kretingiškių simpatijas buvo sudėtinga užduotis.
Net ir tokioje situacijoje atsidūrusiam V.Bacevičiui Palangoje ir Kretingoje gautų balsų pakako patekti į antrąjį turą, kuriame nedideliu skirtumu buvo pralaimėta Antanui Vinkui. Šis skirtumas buvo gerokai mažesnis, nei 2012 metais, kai Kretingos apygardoje V.Bacevičius pripažino Jolitos Vaickienės pergalę.
Du kartus paskutiniame rinkimų etape pralaimėjęs V.Bacevičius tuomet suprato, kad politikos loterija yra pernelyg nenuspėjama ir negailestinga. Tikrai sunku pralaimėjus mokėti skolas už rinkiminę agitaciją, suvokiant, kad ne tik partijos, bet ir asmeniniai pinigai išmetami į balą.
Iš politikos pasitraukusiam ir vien tik advokato karjerai atsidavusiam V.Bacevičiui tapo visiškai nebereikalingas ir Palangos tarybos nario mandatas. Miesto, kuriame net prieš rinkimus įsigytas butas jau parduotas. Į kurio tarybos posėdžius iš Vilniaus reikia važiuoti 350 kilometrų ir sugaišti visą dieną. Miesto, kuriame priverstas deklaruoti gyvenamąją vietą, nors realiai su šeima gyveni Vilniuje.
Iš tiesų - kam visa tai? Keista, kad po nepavykusių rinkimų į Seimą V.Bacevičius iš tarybos nepasitraukė daug anksčiau. Gal dėl to, kad į ramiojo ir garsiai nesireiškusio politiko vietą per anksti neateitų savo nuomonės neslepianti ir žodžio ilgai neieškanti I.Švanienė? Labiau žinoma kaip privačių būstų nuomotojus vienijančios “Svetingojo šeimininko” asociacijos prezidentė, anksčiau ji dėl valdžios sprendimų kartesnių žodžių negailėdavo. Dabar jau bus kitaip?
Miesto taryboje - dar viena naujiena. Absoliučią daugumą turintys konservatoriai baigiantys kadencijai pasiskelbė esanti atskira frakcija. Jos vadovu išrinktas Dainius Želvys teigė, kad likus mažiau nei metams iki rinkimų frakcijos statuso Tėvynės sąjungai - Lietuvos krikščionims demokratams prireikė dėl Kontrolės komiteto sudėties.
Girdi, dabar pagal Tarybos reglamentą komitete tėra 4 nariai: du nuo opozicinės frakcijos ir du nuo likusiųjų tarybos narių. Dabar jau komitete be opozicijos atstovų privalės būti du konservatorių frakcijos nariai ir dar du nuo jokioms frakcijoms nepriklausančių tarybos narių grupės.
Kas nuo visos šitos abrakadabros realiai pasikeis, matyt, neaišku ir pačiam D.Želviui. Nebent tai, kad tokiais manevrais konservatoriai siekia užsitikrinti daugumą Kontrolės komitete.
Šviežiai iškeptos TS - LKD frakcijos vadovas pusę lūpų užsimena ir apie dar vieną tokios permainos tikslą. Konservatorių frakcija taryboje galinti sudaryti ir koaliciją su kita partija. Kuria? „Gal ir valstiečiais - žaliaisiais”, -- net kalbant telefonu galima matyti, kaip gudriai šypsosi D.Želvys.
Bet juk taryboje nėra valstiečių partijos atstovų? Ar tai reiškia, kad iki rinkimų jų dar gali atsirasti?
Kita vertus, tai būtų nenuostabu. Kartą jau į tarybą išrinkti Naujosios sąjungos nariai kadencijos viduryje virto darbiečiais, nors Darbo partija nė per vienus savivaldos rinkimus Palangoje nėra gavusi nė vieno mandato.
Antai, ne per seniausiai išgaravo du į tarybą išrinkti socialdemokratai, o iš trijų liberalsąjūdiečių liko tik į liberalizmo vėliavą dar įsikibęs Eugenijus Simutis. Iki šiol dar liberalę vaizdavusi Sondra Kulikauskienė pasipustė padus į naująją konservatorių frakciją. Suprantama - arčiau realios valdžios.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komanda tapo paskutiniąja NKL – VIKINGLOTTO ketvirtfinalio dalyve. Simono Serapino auklėtiniai lemiamame aštuntfinalio mače Palangoje 73:67 (21:17, 16:11, 18:18, 18:21) šeštadienį, kovo 6 d., pranoko vietos „Kuršius“ ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2-1.


Šių metų „Protų mūšį“ laimėjo Palangos m. PK komanda „Palanga".


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Pakilusi į mūšį, kad būtų ir toliau išlaikytas Palangos pirmasis paštas Klaipėdos plente, Palanga sulaukė žaibiškos susisiekimo ministro Roko Masiulio reakcijos: kitą antradienį, 11 val., ministerijoje įvyks pasitarimas Palangos pašto skyriaus klausimu.


9.30 val., dar nesulaukus balsavimo rezultatų iš 5 iš 17 rinkimų apylinkių Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, socialdemokrato Antano Vinkaus persvara prieš Tėvynės Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatą  Vaidotą Bacevičių buvo apie 1200 balsų.  „Iš esmės kalbant, jau viskas aišku- rinkimų...


Smalsu, ar palangiškiai džiaugiasi gyvendami Zuikių, Žirgų take, Karvelyno, Vėžių gatvėje, o galbūt jūsų būstas yra Bendrovių gatvėje? Užuot, kaip kitų miestų gyventojai, gyvenę žymių miesto visuomenininkų pavardėmis pavadintose gatvėse, esame vadinami Žiogų, Genių ar Ganyklų „kvartalo“ gyventojais. Keista, tačiau Palangoje iki šiol nepagerbtas grafų...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Šaudo į E.Rimkų, bet pataiko miesto gyventojams

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 10 25 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto valdančiųjų kova prieš jiems neįtinkantį savivaldybės pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadovą Egidijų Rimkų pasiekė cinizmo viršūnę. Norėdami kaip galima labiau pakenkti poliklinikos vyriausiąjam gydytojui, savivaldybės vadovai nepaiso, kad prieš E.Rimkų nukreipti jų veiksmai atsisuka prieš tūkstančius palangiškių.


Bendrovė „Palangos vandenys“ dėl prieš dešimtmetį pasirašytos sutarties su UAB „ „Palangos šilumos tinklai“ ir po kurio laiko tuomečio mero Raimundo Palaičio iniciatyva papildytos įmonei nenaudingu susitarimu, kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 – asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pakeitė sutarties tarp UAB „Palangos vandenys“ ir šiuo metu valdančios miesto šilumos ūkį UAB...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius