Minint Saugesnio interneto dieną Klaipėdos pareigūnai primena, kad elektroninėje erdvėje būtina neprarasti budrumo ir saugoti savo privatumą

Palangos tiltas, 2023-02-07
Peržiūrėta
1276
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Minint Saugesnio interneto dieną Klaipėdos pareigūnai primena, kad elektroninėje erdvėje būtina neprarasti budrumo ir saugoti savo privatumą

Tarptautinė saugesnio interneto diena įsteigta Europos komisijos iniciatyva. Pirmą kartą Europoje ji paminėta 2004 m., Lietuvoje – 2006 m.

Minint Saugesnio interneto dieną Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai ypač atkreipia dėmesį į tai, kad, nepaisant įvairių prevencinių priemonių, vis dar labai daug žmonių internete elgiasi atsainiai ir tampa jame veikiančių sukčių aukomis. Klaipėdos apskr. VPK KP Informacijos analizės skyriaus duomenimis, per 2022 m. visoje Klaipėdos apskrityje buvo pradėti 298 ikiteisminiai tyrimai dėl elektroninėje erdvėje įvykdytų nusikaltimų, tai yra – net 130 daugiau nei buvo 2021 m.

Pasak policijos pareigūnų, ypač dideles sumas praranda lengva galimybe praturtėti investuojant susigundantys asmenys. Dažniausiai siūloma investuoti į vertybinius popierius, ar kriptovaliutą, prašoma į neva investicines sąskaitas pervesti vis didesnes sumas, o po kurio laiko jos užblokuojamos, o žmonės patiria tūkstantinių nuostolių. Pastebima, kad pastaruoju metu itin dažnai sukčiai skambina galimoms aukos, prisistato policijos, bankų, ar kitų institucijų atstovais, tikina, kad reikia „patikrinti“ namuose laikomus pinigus ar jie nėra padirbti, įtikina žmones, kad jų vardu „imami“ kreditai ar banko sąskaitose atliekamos kitos finansinės operacijos, dėl kurių jie galintys nukentėti. Patikliai paspaudę atsiųstas nuorodas, suvedę ar žodžiu atskleidę savo prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis, žmonės praranda dideles sumas pinigų. Todėl pareigūnai dar kartą akcentuoja – nei policininkai, nei kitų valstybinių įstaigų ar bankų atstovai, jokių pinigų patikrinimų namuose neatlieka, neskambina piliečiams, prašydami pervesti pinigų už kokias nors paslaugas ar atskleisti prisijungimo prie el. bankininkystės kodų. Sulaukę įtartino skambučio, nepasiduokite emocijoms ir jokiu būdu nespauskite atsiųstų nuorodų.

Saugesnio interneto savaitė – puiki proga pasikalbėti ir su savo vaikais apie teigiamas ir neigiamas virtualaus bendravimo puses, galimas patyčias, padėti atpažinti žalingą turinį, patarti, kaip elgtis sudėtingose situacijose. Klaipėdos apskrities pareigūnai jauniesiems vartotojams pirmiausia pataria kontroliuoti, kokia privačia informacija ir su kuo ja dalijasi internetinėje erdvėje. To niekada nereikėtų daryti su žmonėmis, kuriuos „pažįstate“ tik internetinėje erdvėje. Svarbu nesidalinti savo buvimo vieta ir į draugus socialiniuose tinkluose nepriimti „draugų draugų“, prieš tai neįsitikinus, kas jie yra. Patariama niekada nesiųsti intymių nuotraukų, ar vaizdo įrašų, kuriais būtų galima jumis manipuliuoti. Jei jau pasidalijote – daugiau to nedarykite, nevykdykite reikalavimų sumokėti už neviešinimą.  Netylėkite, nesistenkite su problema susidoroti vienas – ištikus bėdai, o dar geriau, vos kilus įtarimų, kreipkitės pagalbos į geriausią draugą, tėvus, mokytoją – bet kurį žmogų, kuriuo pasitikite. Praneškite policijai – pareigūnai visada ieškos greičiausių ir tinkamiausių būdų problemai išspręsti.  

Elkimės pagarbiai ir kiekvienas prisidėsime prie saugesnio interneto kūrimo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per praėjusią parą  į pareigūnus kreipėsi dvi moterys, praradusios mokėjimo korteles ir nuo jų nuskaičiuotas pinigų sumas. 



Vien šią savaitę Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai fiksavo keletą eismo nelaimių, per kurias nukentėjo paspirtukais važiavę asmenys ar jų kliudyti pėstieji, vienas dviratininkas žuvo.


Tarptautinė saugesnio interneto diena įsteigta Europos komisijos iniciatyva. Pirmą kartą Europoje ji paminėta 2004 m., Lietuvoje – 2006 m.


Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.


Net jei iš artimo ar pažįstamo asmens paskyros elektroninėje erdvėje sulauksite žinutės, kad neva galite gauti dovanų kuponą apsipirkti žinomoje internetinėje parduotuvėje – neskubėkite džiaugtis, nes, Klaipėdos apskrities policijos pareigūnų teigimu, tai gali būti sukčių pinklės.


Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių. 


„Sveikinu visas  šeimas su Tarptautine šeimos diena. Šeima – tai didžiausia vertybė, kurią būtina puoselėti ir branginti kiekvieną dieną. Mylėkime  ir būkime laimingi,“ – sekmadienį, gegužės 15 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasveikino savo Facebook paskyroje.


Pastaruoju metu žmonės itin daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, vis dažniau reikiamų prekių įsigyja ar nebereikalingus daiktus bando parduoti pagal skelbimus internete. Klaipėdos apskrities pareigūnai nuolat primena, kad elektroninėje erdvėje elgtis būtina itin atsargiai ir apdairiai, nes sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu.


Minint saugesnio interneto savaitę Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai primena, kad elektroninėje erdvėje būtina neprarasti budrumo, elgtis apdairiai, kad netaptumėte joje veikiančių sukčių aukomis. Klaipėdos apskr. VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos skyriaus, tiriančio nusikaltimus elektroninėje erdvėje duomenimis, 2020 m. Klaipėdos apskrityje buvo pradėti 95, o 2019 m. –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius