Ministras pažadėjo Palangai purvo gydyklas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-04-03
Peržiūrėta
1557
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šalies Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, ministro patarėjas Rimantas Remeika bei kiti ministerijos vadovai su darbo vizitu lankėsi uostamiestyje ir Palangoje. Ministro vizito tikslas – su kurorto meru bei atsakingais Savivaldybės valdininkais aptarti buvusio Jūrininkų reabilitacijos centro pastato likimą. A.Čaplikas taip pat svečiavosi miesto ligoninėje ir apžiūrėjo ministerijos žinioje esančius poilsio namus „Granitas“, įsikūrusius Žemaičių gatvėje.

Ministras ir valdininkai, apsilankę kurorto Savivaldybėje, lydimi Palangos vadovo Vytauto Stalmoko, Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo bei miesto Tarybos nario Remigijaus Alvydo Kirstuko, nuvykę prie buvusių purvo gydyklų, apžiūrėjo nenaudojamą pastatą.

 

Pažadėjo perduoti miestui

Ministras domėjosi šiuo metu šio didžiulio užkonservuoto pastato išlaikymo kaina. Mero žodžiais, kiekvieną mėnesį apsauga kainuoja apie 30 tūkst. litų. Taip pat kurorto vadovo teigimu, nors yra žemės sklypo bendrasavininkis „Šiaulių bankas“, problemos sutvarkyti dokumentus nebus. Spaudos atstovams paprašius išsakyti ministerijos nuomonę dėl gydyklų perdavimo Palangos miesto savivaldybei, A.Čaplikas, įvertinęs padėtį, konstatavo, kad verta taip padaryti, nes netrukus iš pastato gali nieko nebelikti. Be to, pasak sveikatos apsaugos ministro, ministerijos funkcija yra vykdyti sveikatos politiką, o ne rūpintis nenaudojamais pastatais. Anot A.Čapliko, gyvenimas, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, eina sava vaga ir, jei atsiras investuotojas, kuris atgaivins buvusių gydyklų veiklą, miestui tai bus į naudą. Dėl miesto ligoninės A.Čaplikas teigė negalįs konkrečiai nieko pasakyti. Anot jo, privalu išsiaiškinti padėtį, nes sprendimai neįsigilinus nepriimami.

 

Gera žinia

Meras V.Stalmokas apie ministro A.Čapliko vizito metu išsakytus pažadus perduoti Palangai buvusias purvo gydyklas sakė, jog, be abejo, toks patikinimas – gera žinia. Anot jo,  šioje vietoje  turėtų atsirasti modernus gydomasis ir pramogų kompleksas, kokio kurortui išties reikia.

  Galėtų atiduoti

Apžiūrėjęs gydyklas, ministras su palyda lankėsi miesto ligoninėje. Pasak kurorto vadovo V.Stalmoko, pripažinta, kad gydymo įstaigą reikia tvarkyti ir prižiūrėti. „Pastatas – Savivaldybės nuosavybė, tačiau paslaugas teikia Klaipėdos Jūrininkų ligoninė. Mes savo turto gerinti negalime, o Jūrininkų ligoninė ne jai priklausančias patalpas taipogi nenori tvarkyti. Taip ir sukasi užburtas ratas. Jei būtų sutartis, ligoninę galėtume jiems atiduoti,“ – savo nuomonę išsakė meras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ko gero, to  niekada Palangoje dar nebuvo – dvi dienas iš eilės kurorte lankėsi ministrai: ketvirtadienį, liepos 21 d., energetikos ministras Dainius Kreivys, o penktadienį, liepos 22 d. – Kultūros ministras Simonas Kairys.


Palangoje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

"Palangos tilto" informacija, 2021 07 15 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį, liepos 15 d., Palangoje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.


Palangos medikams, įtemptai ir pasiaukojančiai dirbusiems visų mūsų labui karantino metu bei įnešusiems svarų indėlį suvaldant COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimą, trečiadienį Klaipėdos universitete vykusio iškilmingo renginio metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė apdovanojimus “Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.


Gegužės 11 dieną Palangoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tačiau vizitas praėjo labai tyliai. Net žiniasklaidai apie tai nebuvo pranešta. Dėl ko vėliau redakcijos darbuotojai sulaukė ir piktų skaitytojų reakcijų. „Jūs gal nusiteikę prieš sveikatos apsaugos ministrą, kad nieko nepaskelbėte?“ – klausė žmonės. Ir atsakymų, kodėl vizitas...


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Rugpjūčio 24-28 dienomis Lietuvą valdė šešėliniai ministrai – moksleiviai bei būsimi studentai, tarp jų ir šių eilučių autoriai, – dalyvavę jau septintąjį kartą surengtame projekte „Moksleiviai į Vyriausybę!“. Buvo smagu pamatyti, kaip valdoma valstybė. Ir ne tik: moksleiviams buvo leista patiems savaitę „vadovauti“ ministerijai...


Antradienį Palangoje lankėsi ir su miesto vadovais ir Savivaldybės administracijos specialistais susitiko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. „Žaliadieniu“ pavadintame renginyje taip pat dalyvavo aplinkos viceministras Linas Jonauskas, ministro patarėjas Algirdas Žebrauskas, Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis bei ministerijos...


Ketvirtadienį Palangoje apsilankęs aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas susitiko su kurorto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi bei mero pavaduotoju Sauliumi Sime – bei apžiūrėjo uragano „Feliksas“ nuniokotus kurorto paplūdimius. Įvertinęs situaciją, ministras konstatavo, jog iki kurortinio sezono pradžios būtini pajūrio tvarkymo darbai turi būti atlikti.


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Ministras pažadėjo Palangai purvo gydyklas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 03 | Rubrika: Miestas

Šalies Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, ministro patarėjas Rimantas Remeika bei kiti ministerijos vadovai su darbo vizitu lankėsi uostamiestyje ir Palangoje. Ministro vizito tikslas – su kurorto meru bei atsakingais Savivaldybės valdininkais aptarti buvusio Jūrininkų reabilitacijos centro pastato likimą. A.Čaplikas taip pat svečiavosi miesto ligoninėje ir apžiūrėjo ministerijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius