Mintys paraštėse (2011-05-03)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011-05-03
Peržiūrėta
471
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mintys paraštėse (2011-05-03)

Pastarosios dienos yra kupinos įvykių, nuo kurių pasaulis burbuliuoja kaip nedidelis arbatinukas.

 

Praėjusį penktadienį dviejų milijardų žmonių žemėje dėmesį kaustė karališkosios princo Viljamo ir jo sužadėtinės Kate vestuvės.

Žavi, jauna pora tapo karališkų Anglijos tradicijų įkaite. Porai, vis užsimenančiai apie privatumo gyvenime svarbumą, medaus mėnuo, o ir visas gyvenimas, tapo neįmanomas be paparacių minių. Būtent nuo jų sprukdama autokatastrofoje žuvo princo Viljamo motina Diana.

Žiniasklaida jau spėjo sutrimituoti, kad pora medaus mėnesį rengiasi praleisti... Rumunijoje.

Jeigu taip, matyt, teks ir man laužyti stereotipus apie Drakulos šalį.

Privatumo trokštančiai porai geriausias medaus mėnesio pasirinkimas būtų mūsų Nerija, Nida ar Palanga. Sakote, mažoka turizmo infrastruktūros?

Bet ar jaunai porai, laižančiai meilės medų, ji svarbiausia?

Sekmadienį Vatikanas beatifikavo popiežių Joną Paulių II-ąjį. Man, mokančiam anglų kalbą, šis žodis labiau asocijuojasi su „gražinti, padaryti gražiu“.

Pasirodo, esu neišmanėlis – beatifikacija reiškia popiežiaus paskelbimą palaimintuoju. Kitas žingsnelis krikščioniškoje istorijoje – popiežiaus paskelbimas šventuoju.

Žinoma, tai irgi netrukus įvyks – katalikų Bažnyčiai reikalingi palaimintieji, pateptieji ir šventieji.

Akies krašteliu stebint mielo lenkų popiežiaus beatifikacijos ceremoniją, kūnas pagaugais nuėjo, kai Vatikano valstybės hierarchai ir dabartinis popiežius Benediktas XVI bučiavo kapsulę su mirusio popiežiaus krauju.

Ar Biblija šneka apie popiežiaus kraujo garbinimą ir mistifikavimą? Ne.

Praėjusį šeštadienį Palanga taip pat šurmuliavo svarbiais įvykiais: vyko Žemaičių amatų šventė, o „Žilvino“ viešbutyje – mero Šarūno Vaitkaus inauguracija.

Šįkart niekas negalės naujajam merui papriekaištauti dėl išlaidavimo –  „Žilvino“ salės nuoma ir mažytės vaišės savivaldybės biudžetui kainuos tik šiek tiek daugiau nei tūkstantis litų

Kažin ar Palangoje galima rasti labiau sovietmečiu dvelkiantį viešbutį kaip valstybiniams poilsio namams „Baltija“ priklausantis „Žilvinas“?

Buvo miela stebėti inauguracijoje merą Š. Vaitkų ir jo nuostabią šeimyną. Beje, ne man vienam pasirodė, kad meras pastebimai jaudinosi. Sveikas jaudulys-geras ženklas, reiškiantis, kad žmogus dar nesugadintas politikos, kad jam bus nesvetimos palangiškių bėdos.

Meras sakė, kad, be kita ko, vadovausis savo darbe ir Dekalogu – tai yra dešimt Dievo įstatymų.

Krikščioniškas vertybes propaguojantis meras, tikiu, taip ir darys. Bet merui, ko gero, reikėtų patarti neužmiršti, kad Lietuva yra sekuliari, kitaip tariant, pasaulietinė valstybė, o Palanga yra ir bus vasaros poilsio ir pramogų sostinė, orientuojama į vidurinę klasę su visomis jos nuodėmėmis.

Ko gero, ne aš vienas mero inauguracijoje pasigedau miesto verslo atstovų, kurie būtent ir kuria miesto veidą. Š. Vaitkui labai svarbu užsitikrinti jų paramą, bet tokia proga pabendrauti inauguracijoje nebuvo pasinaudota.

Š. Vaitkaus noras siekti, kad Palanga taptų vienu geriausių kurortų Europoje, dabar atrodo neįmanomas, bet nieko nėra neįmanoma vadovui, kuris dirba su azartu, vieninga komanda, aiškia vizija, ir, žinoma, padedamas Dievo, kurio apvaizda naujasis meras labai pasitiki.

Vakar paskelbta, kad JAV nukovė Osamą bin Ladeną. Dar vienas didelio atgarsio pasaulyje susilaukęs įvykis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dažniausiai ne pačių gabiausių mokinių pasirenkami nusirašinėjimo būdai iki šiol stebina ne vieną: popieriukai kišenėse, formulės bei sąvokos užkeverzotos ant rankos arba švarko rankovės. Nusirašinėjimas – senas kaip mūsų pasaulis: apie jį be galo daug kalbėta mūsų tėvų, senelių laikais, sukurti ir vis dar kuriami metodai kaip nusirašinėti ir...


Mintys paraštėse (2011-05-03)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 05 03 | Rubrika: Miestas

Pastarosios dienos yra kupinos įvykių, nuo kurių pasaulis burbuliuoja kaip nedidelis arbatinukas.


Mintys paraštėse (2011-04-20)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 20 | Rubrika: Miestas

Ką turi bendra Lietuvos provincialas ir britų princas Viljamas bei jo sužadėtinė Kate Midelton?


Mintys paraštėse (2011-04-13)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Jeigu ryt netrinktels perkūnas iš giedro Palangos dangaus, valdžios kaladės viršūnė, penkiolikos naujos Tarybos valdančios koalicijos narių pritarimu, turėtų būti sudėliota de facto.


Mintys paraštėse (2011-04-06)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 06 | Rubrika: Miestas

Kai dėl klimato atšilimo rypauja pasaulio gamtosaugininkai, Palangos verslininkai, ko gero, galėtų tyliai patrinti rankomis ir, tarsi pagonys melsdamiesi saulei, maldauti dar daugiau karščio.


Mintys paraštėse (2011-03-30)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 30 | Rubrika: Miestas

Kol ginčijamės, koks turėtų būti Palangos paplūdimys, ar verta Europos Sąjungos lėšomis maitinti smėliu nė dvejų kilometrų nesiekiančią paplūdimio atkarpą, ko gero, net minties krašteliu nesusimąstome apie Palangos kurortą tykančius globalius pavojus.


Mintys paraštėse (2011-03-16)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 16 | Rubrika: Miestas

Ko gero, dvi didžiausios, visus kitus įvykius nustelbusios ilgojo savaitgalio naujienos – pavasaris ir apokaliptinis žemės drebėjimas bei cunamis Japonijoje.


Mintys paraštėse (2011-03-09)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 09 | Rubrika: Miestas

Nors per koalicinės sutarties pasirašymą praėjusį penktadienį dviejų pagrindinių koalicijos partnerių lyderiai Š. Vaitkus ir S. Simė nesėdėjo greta, abu vietinės politikos sunkiasvoriai jau turėjo susėsti arčiau vienas kito šią savaitę derinant konservatorių ir liberalcentristų rinkimines programas.


Mintys paraštėse (2011-02-25)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 02 25 | Rubrika: Miestas

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui. Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.


Mintys paraštėse (2011-01-12)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Kuris iš dabartinių Palangos moksleivių, svajodamas apie vieną didžiausių pasaulyje verslą, šiandien ryžtųsi įsilaužti į serverį, pavogti savo bendraklasių nuotraukas ir  įdėti jas į savo sukurtą portalą, klausdamas, kuri iš mergyčių yra seksualiausia?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius