,,Mosto“ paroda ,,Kvadratas“ Palangos viešojoje bibliotekoje

Palangos tiltas, 2021-12-09
Peržiūrėta
2740
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

,,Mosto“ paroda ,,Kvadratas“ Palangos viešojoje bibliotekoje

Daugiau nei ketvirtį amžiaus plačiai pripažinta ir dažnam palangiškiui atpažįstama bei artima dailininkų kūrybinio susivienijimo ,,Mostas“ kūryba. Kupini šventinės emocijos kasmetiniai gruodžio mėnesį bibliotekoje eksponuojami mostiečių kūrybos darbai jau tapo gražia tradicija, ryškiu įvykiu permainingame Palangos kultūriniame gyvenime. Džiugu ir šiemet sulaukti šios, dar a. a dailininko J. Meškio nutapytos žuvėdros skrydžio. Atliepianti menininkų skirtybes, vaizduotę ir kūrybiškumą ji – naujai sumanyta ir subrandinta šiemet nutūpė ,,Kvadrate“ – nuo gruodžio 10 d. (penktadienio) viešosios bibliotekos parodų salėje. 

Šį gražų, dedikuotą ramybei ir susikaupimui advento laiką, kvadrato simbolis Palangos kūrybinio susivienijimo „Mostas“ narių, matyt, pasirinktas neatsitiktinai. Parodos pavadinimas intriguoja paieškoti ir gilesnės kvadrato formos priežasties, dvasinės prasmės ar sąsajų su keturiais fizinio pasaulio elementais: žeme, oru, vandeniu ir ugnimi – juk,  anot Leonardo Da Vinčio, žmogus –iniatiūrinis pasaulis, susidedantis iš visų šių keturių komponentų, o mūsų kūnai primena visatos mikrokosmosą. Pasak mokslininkų ir teoretikų, įžvelgiamos būtent keturios kiekvieno kūrybos proceso stadijos: prisisotinimas, brandinimas, staigus atsiskleidimas ir verifikacija, t.y. intuityvios idėjos patikrinimas.

Į ,,Mosto“ kvadrato apžiūrėtuves kviečia dailininkai: Palangos miesto garbės pilietė, Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Romas Paulikas, Dovilė Oškinytė, Reda Rimkutė-Ščerbakovienė, Ieva Litvaitytė, Rasa Užpelkytė, Eglė Lipinskaitė, kiek vėliau į bendrą veiklą įsijungusi Gražina Eimanavičiūtė ir naujasis tėčio a. a. Juozo Griušio pėdomis sekantis „Mosto“ vairininkas Juozas Griušys. 

Paroda Palangos viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama gruodžio mėnesį.

Palangos miesto viešosios bibliotekos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 2 d. (penktadienį) 17.30 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Eduardo Balsio menų gimnazijos ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklų mokytojai ir mokiniai kviečia į koncertą ,,Kalėdų stebuklas“. 


Ištikimo aliejinei tapybai ir lietuviškajam peizažui V. Šato drobės – pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas  surengęs ne vieną parodą Lietuvoje ir už jos ribų. Meno kūrėjų asociacijos narys.


Išsaugotos šeimos ir giminės relikvijos apie praeities įvykius gali papasakoti įtaigiau, nei atskleidžia iš lūpų į lūpas perduodamos istorijos. Kovo 11-osios išvakarėse Palangos viešosios bibliotekos skaityklos salėje eksponuojama Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio parengta paroda „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. 


Daugiau nei ketvirtį amžiaus plačiai pripažinta ir dažnam palangiškiui atpažįstama bei artima dailininkų kūrybinio susivienijimo ,,Mostas“ kūryba. Kupini šventinės emocijos kasmetiniai gruodžio mėnesį bibliotekoje eksponuojami mostiečių kūrybos darbai jau tapo gražia tradicija, ryškiu įvykiu permainingame Palangos kultūriniame gyvenime. Džiugu ir šiemet sulaukti šios, dar a. a dailininko J....


Palangos viešosios bibliotekos parodų salės erdvė jau antrą kartą pasipuoš žaismingomis, nuotaikingomis ir kiek kandžiomis karikatūromis – čia, Lietuvos karikatūristai kviečia į tradicinę 52-ąją karikatūrų parodą ,,Žmogus“. Paroda kasmet ruošiama Vilniuje balandžio 1-osios proga, tada pasklinda po Lietuvos miestus ir margąjį pasaulį.


 Palangos viešosios   bibliotekos parodų salėje spalio mėnesį į pasimatymą kviečia iš Palangos kilusio ir dar paauglystėje su pirmuoju tėvų dovanotu fotoaparatu „Liubitel“ pajūrio apylinkes išbraidžiusio, ilgamečio kino ir televizijos operatoriaus, fotografo Eugenijaus Maciaus paroda „Susitikimai“.


Visą spalio mėnesį Palangos gyventojai ir lankytojai turės progą susipažinti su kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos architektūrinio konkurso dalyvių projektais. Darbai š. m. spalio 1-31 d. eksponuojami Palangos miesto viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga), trečiame aukšte. Lankytojai juos gali apžiūrėti kasdien, išskyrus sekmadieniais, bibliotekos darbo valandomis – 10-19 val....


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje žinomas dailininkas Vidmantas Vaitkevičius į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką atvežė parodą „Lietuva“, kurioje eksponuojami Lietuvos vaizdai, nutapyti ant drobės ar šilko bei įvairi atributika su dailininko kurtais piešiniais. Kadangi...


Rugsėjo 15 d. Palangos viešojoje bibliotekoje miesto bendruomenei pristatyta ilgamečio krašto pedagogo, daugelio palangiškių chemijos mokytojo Algimanto Vincento Želvio autorinė knyga-albumas „Puošybos elementai medinėje Palangos architektūroje”. Leidiniui pratarmę parašė autorius, įvadinį straipsnį „Medinė Palangos architektūra –...


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kristijonas Donelaitis 300“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojami 2011-aisiais ir 2012-aisiais Klaipėdos bei Kaliningrado tapytojų ir grafikų bei jų bičiulių iš kitų šalių kūriniai, kurti tiek plenere Tolminkiemyje, tiek kūrybinėse dirbtuvėse....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius