Muzikinis Palangos fontanas sutiktas ovacijomis

"Palangos tilto" informacija, 2015-06-23
Peržiūrėta
1675
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šimtai palangiškių ir miesto svečių dalyvavo Muzikinio fontano atidaryme
Šimtai palangiškių ir miesto svečių dalyvavo Muzikinio fontano atidaryme

Šeštadienio vakarą miestelėnai ir Palangos svečiai, kurių susirinko apie pusę tūkstančio, tapo ugnies, šviesos, muzikos ir vandens žaismo liudytojais- buvo iškilmingai atidarytas Palangos muzikinis fontanas. Modernus fontanas susirinkusiesiems pademonstravo savo techninius ir muzikinius sugebėjimus: „šoko“ pagal 10 muzikinių takelių -vėliau jų skaičius bus padidintas- pakildamas iki 8 metrų.

Žiūrovams buvo pademonstruotas maždaug pusvalandį truksiantis ugnies šou su pirotechnikos elementais, kurį pristatė „Ugnies šokio“ fakyrai.

Gražu, fanastiška“, - girdėjosi žmonių atsiliepimai.

Pagal pakeliamo vandens kiekį Palangoje įrengtas fontanas yra pats didžiausias šokantis fontanas Lietuvoje - per minutę jis galės pakelti per 4 tonas vandens.

Mantvydas Šakalys, UAB „Poolservice“, kuri atliko fontano derinimo darbus, direktorius, „Palangos tiltui“ sakė, kad Palangos muzikinis fontanas bus vienintelis toks modernus šalyje.

„Kituose miestuose įrengti panašūs muzikiniai fontanai yra algoritminiai, juose muzika su vandens čiurkšle ir šviesomis yra suprogramuoti iš anksto. O Palangos muzikinio fontano skleidžiama muzika gali veikti srovę ir apšvietimą einamuoju metu. Kitais žodžiais  tariant, muzika čia pati „prisiderina“ prie srovės ir spalvų,“ – kalbėjo „Poolservice“ direktorius.

Kitas Palangos muzikinio fontano išskirtinumas – jo lietuviškumas. „Fontano skydas buvo surinktas Lietuvoje, kaip ir procesorius. Programinė įranga fontanui buvo sukurta taip pat lietuvių.

Techniškai fontanas bus itin pajėgus: pagal pakeliamo vandens kiekį jis bus pats didžiausias šokantis fontanas Lietuvoje. Vienu metu fontane cirkuliuos daugiau nei 2 kubiniai metrai vandens.

Maždaug 260 purkštukų ir 48 įvairių spalvų šviestuvus turintis fontanas miestelėnams ir kurorto svečiams bus maloni pramoga – užsisakyti norimą melodiją bei vandens šokį pagal ją bus galima mokama SMS žinute.

Kol kas žinutės kaina nėra nustatyta – kokia ji bus, nutars Savivaldybės taryba artimiausiame posėdyje..

Dalis surinktų pinigų teks ir Lietuvos autorių teisių gynimo agentūrai.

Tikima, kad naujoji pramoga padės geriau paskirstyti svečių srautus – Jūratės gatvės aikštė taps atsvara vasarą perpildytai J. Basanavičiaus gatvei.

„Taip, tokį tikslą ir kėlėme - paskirstyti pėsčiųjų srautus, kad žmonės laisvalaikiui praleisti rinktųsi ne vieną gatvę, o keletą kurorto erdvių. Šiandieninė Palanga mėgstantiems ramų poilsį siūlo pasivaikščiojimus S. Dariaus ir S. Girėno gatve, šurmulio mėgėjų laukia J. Basanavičiaus gatvė. O Jūratės gatvė, neabejoju, taps ramesnių susibūrimų, šeimų su vaikais pamėgta pasivaikščiojimų vieta“, - žiniasklaidai sakė Š. Vaitkus.

Žiemą, įrengus veikiančias lazerių instaliacijas, imituojančias vandens čiurkšles, tikima, bus padidintas Palangos patrauklumas ir ne sezono metu. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 21 d. 18 val. Palangos Kurhauzo teatro salėje skambės muzikinis operetės spektaklis „Išsipildžiusios svajonės istorija“. Šis spektaklis liepos mėnesį skambėjo renovuotos Palangos Kurhauzo teatro salės atidaryme. Spektaklio atlikėjai – Vokalinis duetas „Bella Vita“ Gražina Skinderytė – Kurnickienė (sopranas) ir Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro emeritas Vytautas...


 Palangos Kurhauzo salėje birželio 23 dieną, 18 valandą, liepos 25 dieną, 18 valandą, ir rugpjūčio 21 dieną, 18 valandą, bus rodomas muzikinis operetės spektaklis „Išsipildžiusios svajonės istorija“.


Palangos Kurhauzo salėje birželio 23 dieną, 18 valandą, liepos 25 dieną,18 valandą, ir rugpjūčio 21 dieną. 18 valandą, vyks muzikinis operetės spektaklis „Išsipildžiusios svajonės istorija“. Spektaklyje skamba žinomiausios melodijos iš žiūrovų pamėgtų operečių „Silva“, „Čigonų baronas“, „Cirko princesė“ ir kt.


Meras Šarūnas Vaitkus savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook paliko tokį įrašą: "Šventosios gyventojai ir čia atvykstantys svečiai jau netrukus galės džiaugtis nauja centrine miesto aikšte. Pradėtas montuoti fontanas. #ŠventojiKeičias"


Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt ir Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija (LTICA), vienijanti 45 Lietuvos turizmo informacijos centrus, visą rugpjūčio mėnesį kvietė pasigrožėti po visą šalį išsibarsčiusiais fontanais, juos aplankyti kelionių po Lietuvą metu ir išrinkti gražiausią. Palangos fontanas tarp prizininkų nepateko – liko penktas....


Kurorto gyventojus bei svečius ir vėl džiugina muzikinis fontanas – Nepriklausomybės aikštėte jis vandens, muzikos ir spalvų šokiu žavi kasdien nuo 12 iki 22 val. 


Kai kuriems gyventojams kelia nerimą prie miesto fontano vykstantys darbai. Kas nutiko su fontanu? UAB „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Vidas Misiukonis ramindamas atsako, jog muzikinis fontanas konservuojamas, siekiant išsaugoti sudėtingas ir brangias fontano konstrukcijas.


Muzikinis Palangos fontanas sutiktas ovacijomis

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusio š eštadienio vakarą miestelėnai ir Palangos svečiai, kurių susirinko apie pusę tūkstančio, tapo ugnies, šviesos, muzikos ir vandens žaismo liudytojais- buvo iškilmingai atidarytas Palangos muzikinis fontanas. Modernus fontanas susirinkusiesiems pademonstravo savo techninius ir muzikinius sugebėjimus: „šoko“ pagal 10 muzikinių takelių...


Palangos miesto valdžia muzikinį fontaną skvere prie savivaldybės svajojo paleisti kurorto sezono atidarymui – gegužės 15-17-ąją. Nepavyko. Nors „Palangos tilto“ pašnekovai teigė, kad praėjusią savaitę atsigabenus iš Italijos muzikinio fontano kompiuterinę įrangą, jos sumontavimo darbai neturėtų užtrukti, bet nė vienas pokalbininkas nesiryžo nurodyti...


Muzikuojantis fontanas stebins vandens ir spalvų šokiu

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 06 | Rubrika: Miestas

Gegužės pabaigoje po rekonstrukcijos pėstiesiems atidarytos Jūratės g. aikštėje prie Vytauto g. vėl triūsia darbininkai. Čia įrengiamas palangiškius ir svečius nustebinsiantis ir dar vienu traukos objektu tapsiantis fontanas, kurio srovės, skambant žiūrovų pasirinktoms melodijoms, kurs savąjį šokį, pašokdamos net iki aštuonių metrų aukščio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius