Naujas anekdotas: D. Paluckas – būsimasis Palangos meras

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013-08-08
Peržiūrėta
624
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas
Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Kiekvienas esame girdėję apie pasaką „Auksinė žuvelė“, kurioje prie suskilusios geldos sėdėjusi senė prie jūros vaikė savo senį, kad jis pagavęs stebuklingą žuvelę jai perduotų vis didesnius savo pačios norus.
Tebus atleista už palyginimą, tačiau iki šiol darbo nesusirandantis ir apie savivaldybės administracijos, mero, ar vicemero postą kliedintis Palangos socialdemokratų lyderis Danas Paluckas darosi panašus į pasakoje prie geldos sėdinčią senę.
Ar ne keista, kad jaunas, universitetinį išsilavinimą turintis vyras net keletą metų negali susirasti darbo ir dienų dienas trinasi miesto centre esančioje kavinėje? Savo ankstesnę darbinę veiklą pernai vykusių rinkimų į Seimą anketoje D. Paluckas pristato miglotai: „Dirbo įvairius darbus, Klaipėdos uosto Konteinerių terminale darbų vadovu, keliose įmonėse vadybininku ir pardavėju“.
Nenurodytos nei įmonės, nei darbo laikotarpis. Pavyko išsiaiškinti, kad Konteinerių terminale nuo 2008 metų gegužės D. Paluckas dirbo vos metus. Iš pradžių krovinių apskaitininku, po 5 mėnesių jam buvo patikėta vadovauti krovos darbų pamainai. Atlyginimas siekė kelis tūkstančius litų. Kodėl D. Paluckas savo noru išėjo iš gero darbo? Konteinerių terminalo vadovas Julius Žilinskas nedaugžodžiauja: „Išsiskyrėme taikiai. Gal žmogus suprato, kad toks darbas – ne jam ir nusprendė pasukti į politiką“.
Nuo 2009 metų rudens politikas tenkinasi abejotino jaunojo ūkininko statusu, nes, kaip žinia, D. Paluckas pats žemės nedirba, o ją yra išnuomojęs kitiems. Tad koks iš jo ūkininkas? Viešai jis neneigia iki šiol ieškantis darbo, tačiau bet koks jam netinka. Esą, turėjęs įvairių pasiūlymų. Net dirbti Vilniuje. Tačiau šių pasiūlymų atsisakęs, nes jaučiasi turįs „visas kvalifikacijas“ rasti sau tinkamą darbą čia ir padėti Palangai.
Keista, kai pernai rudenį rinkimuose į Seimą 34,1 tūkst. litų piniginių lėšų, 21,2 tūkst. litų metinių pajamų ir apie 145,7 tūkst. litų skolų deklaravęs politikas atsisako darbo pasiūlymų. Kaip tuomet jis tikisi sugrąžinti nemenką paskolą, kuri per pusantrų metų nuo savivaldos rinkimų 2011 vasarį iki Seimo rinkimų 2012 spalį sumažėjo vos 3 tūkstančiais litų?
D. Paluckas įsivaizduoja Palangai galįs padėti tik vadovaudamas savivaldybės administracijai arba visam miestui. Prasiskolinusio politiko veržimasis kontroliuoti strateginius miesto reikalus ir tiesiogiai valdyti savivaldybės biudžetą jau darosi įtartinas.
Kita vertus, postringavimai apie norą vadovauti visai miesto savivaldybei – kiek per drąsus politikoje vos kojas apšilusio jauno žmogaus pareiškimas. Juo labiau, kad abejones kelia ir D. Palucko „kvalifikacijos“. Darbinės ir vadovavimo patirties – praktiškai jokios. Atrodo, kad jaunasis socialdemokratas bus patikėjęs bolševikų tėvo Vladimiro Lenino teiginiu, kad valstybę gali valdyti ir kiekviena virėja.
Regis taip neseniai, vos prieš pustrečių metų, savivaldybės salėje kukliai į kamputį įsispraudęs jis smalsiai žvalgėsi stebėdamas praėjusios kadencijos tarybos posėdžius. Net ir patekęs į tarybą D. Paluckas ilgą laiką buvo tylus ir nedrąsus. Tačiau supratęs, kaip miesto valdžioje pučia politiniai vėjai, socialdemokratas vis drąsiau pradėjo kibti į atlapus valdančiajai daugumai, o šiandien jau matuojasi opozicijos lyderio karūną.
Likti vien opozicionieriumi D. Paluckas nenusiteikęs. Velionį G. Šatkauską pakeitus dar vienam valdžios kritikui V. Šimaičiui, opozicijai atsirado realus šansas versti valdžią. D. Paluckas, V. Šimaitis ir valdžios trokštantis E. Židanavičius jau dalinasi miesto vadovų postus ir vienas kitą vadina merais. Išsvajota vieta D. Paluckui atrodo taip arti, kad jis, vos ne kaip būsimas miesto vadovas, restorane prie vaišių derasi su „Litesko“ atstovais arba pasišauna Palangai atstovauti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje vykstančiame Šventosios uosto vizijos pristatyme.
Tačiau revoliucionierių kompanijai trūksta liberalcentristų balsų. Supratę, kad be jų joks perversmas neįmanomas, derybininkai liberalcentristams jau linkę atiduoti visus postus, kad tik būtų nuverstas Š. Vaitkus. Taryboje esančius liberalus lieka tik pagirti už politinę brandą, nes už vienadienę sėkmę jiems dar rūpi ir miesto ateitis. Meras, kaip žinia, pareigybė ne amžina. Palangoje jie jau keitėsi kaip pirštinės. Tačiau ar nuo to, kad vis nauji „kvalifikuoti“ lyderiai valdė miestą, Palangai buvo geriau?
Tačiau „gelbėti“ Palangą besiveržiąs D. Paluckas pamiršo pagrindinę aksiomą – raktus nuo mero kabineto įteikia ne laikinos sąmokslininkų koalicijos, o rinkėjai. Įtikink palangiškius, kad gali padaryti geriau, gauk taryboje bent 6-7 mandatus ir tokios partijos skyriaus lyderiui mero postas garantuotas.
Visiems aišku, kad demokratiškų rinkimų keliu D. Paluckui iki mero – tiek pat, kiek pėsčiomis iki Kinijos. Prieš pustrečių metų rinkimuose į savivaldybę šis socialdemokratas gavo tik 207 pirmumo balsus. Ne itin geriau Palangoje D. Paluckui sekėsi ir pernai rudenį renkant Seimą. Žinant, kad tuo metu socialdemokratų partija buvo ant bangos, jų atstovas vienmandatėje apygardoje kurorte surinko tik 740 balsų iš daugiau nei 7,5 tūkst. rinkimuose dalyvavusių palangiškių.
Ar savo išsišokimais jau nebe juokinančiam, o žmones piktinančiam D. Paluckui po ateinančių savivaldos rinkimų neteks, kaip tai senei iš pasakos, vėl sėsti prie suskilusios geldos ir griebti bet kokį darbo pasiūlymą. Jei tokio jis dar sulauks. 

Jūsų komentaras:

to tikraiarb arba to viljia 2013-11-12 23:06 (hjjgf / IP: 79.132.183.50)
absoliuciai pritariu tamstos nuomonei. apsaugok die, nuo tokiu fanatisku, nerisliu, provincialiu ir kritikos paniskai bijanciu asmenybiu. kita vertus, neverta apie tokias ir kalbeti. o kas liecia palucko tema, mano manymu, kad tiek paluckas, tiek vaitkus- tai du skirtingi poliai palangos politiniame kontekste, kurie abu nera praktiski ir naudingi palangai. paluckas atrodo kaip issisokelis, nebrandus, nepakankamai intelektualus ir galintis suvienyti miesto gerovei politikas, o vaitkus- yra perdem biurokratiskas bei besirupinantis ivaizdziu (daug ka darantis del ivaizdzio), nepakankamai ukiskas ir lankstus verslo atzvilgiu. as noreciau palangos padangeje matyti- jauna, ukiska, intelektualu ir kosmopolitiska mera (gal kazka panasaus i zuoka ar malinauska, imant ju gerasias savybes).

to to tam 2013-09-05 07:56 (. / IP: 79.133.225.75)
puiki reklama PALUCKUI

wilija, wilija... 2013-09-03 13:47 (... / IP: 79.133.225.75)
o dar vilija.... visiskas vistakumas. waitkus....o pakausis....o Paluckas. Va tai MERAS BUS. geriau uz p,Zeimi

jewelynai 2013-09-03 13:42 (// / IP: 79.133.225.75)
nereikia p.Paluckui reklamos : grazus, inteligientyskas, tikras politikos intelektualas, tisiog del sawo neeiliu sugiebejimu negali runkeliskoj bendruomenej darbo gauti

1 tam tykrai 2013-09-02 13:07 (2 / IP: 79.133.225.75)
bus paluckas meru ,jau sudereta

Tikrai 2013-08-30 17:49 (IP: 86.100.11.84)
Nieko nėra blogiau, kai žmogus gyvena kamuojamas fanatizmo ar, netgi, šizofrenijos. Iš komentarų primityvios stilistikos, reiškiamų padrikų minčių ir objektyvumo stokos matosi, kad komentatorė Vilija, viena iš tokių žmonių. Gyvenimas nėra vien balta ar juoda spalva pieštas, kaip ir žmonės. Pasaulis yra spalvotas. O jei provincialumas neleidžia plačiau mąstyti, tai jau pačio asmens, ne visuomenės bėda, todėl ir nereiktų reikštis komentaruose. Ir dar kalbate apie kitų žmonių išsilavinimą... Juokas pro ašaras.

Vilija 2013-08-29 16:07 ([email protected] / IP: 78.58.50.180)
TO OI VILIJA PARASIUSIAI ASMENYBEI Klausyk,tu,atsok nuo Saruno Vaitkaus.Tiek kiek dabartinis meras rupinasi Palanga,tu nepasirupintum ir1000 metu.Koki issilavinima turi,kad visai nesigaudai kas vykstA Palangoje.O tu ar pasiskynei piktzoliu Palucko takeliams pabarstyti.Matau,esi Palucko takeliams pabarstyti.Is tokios pat girdziu,kad tu ir tavo nuletasis puciat i viena dudka.Nepamirsk dar kryziu pasiimt ir pasikviest baznycios atstovus.Tai jums Gerb.meras negeras,tai varpai baznycios uzkliuva,kad skamba tik 6 minutes,tai jura per garsiai osia,tai lietus lyja-dinkit po galais is palangos i negyvenama sala,ten ir reikskit savo nuomone kam tik norit,o man apie dabartini mera arba gerai arba nieko.

as 2013-08-28 09:34 (IP: 85.206.129.222)
man jau daug metu yra neaiskus dalykas is kur tiek daug pykcio pas palangiskius. O pagal straipsnio autoriaus logika turetu i valdzia eiti mokslini laipsni turintys asmenys, bent jau valdytu kelias imones ir asmeninej saskaitoj figuruotu septynzianklis skaicius. Aisku, tokie politikai butu naudingi paciam laikrasciui ir neabejotinai siam zurnalistui, kurio karjera taip pat ne pats didziausias pavizdys. O siaip patarimas butu toks gal uzteks rasineti vieni apie kitus, gal pradekit rasyti apie save ir tada bus aiskiau kas ko vertas.

oi vilija 2013-08-27 23:40 (IP: 78.61.104.50)
ar jau prisiskynei gelyciu pabarstyti takeliams, kuriais eis tavo numyletinis...

VILIJA 2013-08-27 20:59 ([email protected] / IP: 78.58.50.180)
Savaime aisku,kad Paluckas darbo dirbt nenori,o laukia kol prieis prie lovio.,t.y. prie mero kedes.Nuo tokio Palucko apsaugok viespatie.Jam iki mero posto kaip keliais iki Kinijos.Jam iki Gerb.Saruno Vaitkaus dar toli,toli.Paluckai,mintyse pasvajok,kad jau esi meras,o nuo dabartinio mero atsok,nes ne paciam uzimt mero posta.Gerb.Sarunai Vaitkau,nepasiduokit kazkokiam Paluckui,nes jis tapes meru padarys Palangoj betvarke.Mes su jumis ir uz jus.Sekmes.

Keista 2013-08-27 19:32 (IP: 86.100.150.167)
Susidaro įspūdis, kad D.Paluckas darbo dirbti nenori, tačiau miestui vadovauti trokšta.

Auksine zuvele 2013-08-22 21:31 ([email protected] / IP: 82.140.159.101)
Idomu ar tas rasytojas suvokia , kad smugdo laikrascio tiraza su tokiais rasiniais? toks jausmas kad palangoj kaip wasingtone nera daugiau apie ka rasyt tik apie politika. Visi taip pat zinome, kad visi straipsniai susije su politika yra mokami, tai konservatoriai turbut pralobo per sia kadencija stipriai, kad tiek raso ant to Palucko, o ir jei jis jau toks niekam tikes tai kam ji pastoviai kritikuot, matyt patiem sikna svyla ir pila bruda. P.S. O kur Vaitkus dirbes? Niekur tik is Zeimio paskos kur ikiso

Jurijus 2013-08-15 21:42 (IP: 86.100.11.84)
Man atrodo, kad Ziabkus isimylejo Palucka. Saugok uzpakali Paluckai :)

Evelina 2013-08-12 21:49 (IP: 78.61.158.101)
Geras straipsnis

to to 2013-08-09 14:07 (IP: 78.61.104.50)
nepavydim - Lietuva turi Venckienes problema, o Palanga - Palucko ir cebureku.Ir apie ka daugiau rasytu...

To aha 2013-08-09 11:10 (IP: 78.61.175.229)
Nepavydėkite, nes visi gali turėti savo rašytoją.

aha 2013-08-09 08:52 (IP: 78.61.104.50)
anksti prasidejo priesrinkimine kompanija.Konservatoriams pasiseke, nes turi savo rasytoja...

Taip pat skaitykite

Ar netrukus Palangos centre, Vytauto gatvėje esanti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia bus „plika“? Be žalios lapijos apdaro?  Pasklidus gandams, kad medžiai bus kertami, sujudo, subruzdo ir palangiškiai, ir kurorto bičiuliai.


Palanga šiandien švenčia ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – sukako lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Ta proga „Palangos tiltas“, vienintelis Palangos laikraštis, kviečia visus palangiškius ir didžiausio šalies kurorto, Palangos...


Kol Neringos meras Darius Jasaitis, kurį kas nors piktai kažkodėl pavadina „blogiausiu“ pajūrio meru, trumpai drūtai vasaros pabaigoje, dar prieš „kovido“ naują pliūpsnį, atsakinėjo į laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partnerio žurnalo „Lietuvos pajūris“ klausimus, jo pašonėje krykštavo mažylis, jo naujos meilės...


Apartamentai prie jūros - nuo 30 Eur! Kambarių rezervacija: ▪️internetu – booking.apartamentaitenisas.lt ▪️el. paštu – [email protected] ▪️telefonu – (8 460) 58033


Palangos savivaldybė susimovė savo pačių patvirtintuose tvarkose, skelbia lrytas.lt Palangos miesto Tarybos socialdemokratei Svetlanai Grigorian kurorto valdžia kaip politikei kelis mėnesius mokėjo atlygį už bendravimą su rinkėjais socialiniame tinklalapyje „Facebook.“ Tačiau tik istorija pradėjus domėtis „Lietuvos Ryto“ televizijai paaiškėjo, kad savivaldybė...


Įspūdingas šventinis fejerverkas, skambant muzikai ir ošiant jūrai – tokį reginį savo gyventojams ir svečiams pasiūlė Naujuosius pasitinkanti Palanga. Palangiškiai ir kurorto svečiai tradiciškai paskutines besibaigiančių metų minutes skaičiavo Jūratės ir Kastyčio skvere bei paplūdimyje – gruodžio 31-osios vidurnaktį nuo jūros tilto dangų...


Esu jūros vaikas. Žinau, o ir visada žinojau, jog pavasariais, ar rugpjūtį, kai vanduo jūroje įšyla kaip „arbata“ – jūros pakrantės ima ir nusidažo neįprasta geltona spalva. Poilsiautojai, nė kiek nesutrikę, vienas kitam skuba paaiškinti: „Jūra žydi“. Šį sykį, atvažiavusi trumpų atostogų į namus, pasimėgavau karšta saule, dar...


Naujas anekdotas: D. Paluckas – būsimasis Palangos meras  17

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 08 08 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Kiekvienas esame girdėję apie pasaką „Auksinė žuvelė“, kurioje prie suskilusios geldos sėdėjusi senė prie jūros vaikė savo senį, kad jis pagavęs stebuklingą žuvelę jai perduotų vis didesnius savo pačios norus.


Ko gero visi, nuo mažiausio iki vyriausio, yra girdėję apie nuolatinio sporto naudą žmogaus kūnui ir sielai. Nuolatinis fizinis aktyvumas stiprina mūsų raumenis, kaulų sistemą, širdies ir kraujagyslių veiklą, kvėpavimo sistemą. Tačiau norint prisiversti sportuoti vien gražių žodžių ar pažadų „nuo rytojaus“ – nepakanka. „Visų pirma trūksta teisingo visuomenės...


Kurhauzo restauracija tampa vis labiau pasiekiama: šiek tiek daugiau kaip prieš savaitę buvo paskelbta Klaipėdos įmonė, laimėjusi konkursą atlikti kurhauzo techninį projektą, o Seimo Biudžeto ir finansų komitetas rytoj paskelbs, ar, kaip buvo preliminariai vasarą sutarę Palangos meras Š. Vaitkus su Vyriausybės vadovu A. Kubiliumi, bus šalies biudžeto tvirtinimui...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius