Naujienų pabiros

Palangos tiltas, 2014-01-20
Peržiūrėta
721
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo rugsėjo teks atsisveikinti su rūkyta mėsyte?
Nuo rugsėjo teks atsisveikinti su rūkyta mėsyte?
Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.     Vardai: pra­ėju­sį pus­me­tį daž­niau­siai mer­gai­tėms bu­vo su­tei­kia­mi Aus­tė­jos, Emi­li­jos ir Lie­pos, o ber­niu­kams – Ma­to, Lu­ko ir No­jaus var­dai. Gy­ven­to­jų re­gis­tro tar­ny­bos skel­bia­mi duo­me­nys ro­do, kad nuo lie­pos iki sau­sio mė­ne­sio Aus­tė­jos, Emi­li­jos ir Lie­pos var­dais bu­vo pa­va­din­ta po dau­giau kaip 140 mer­gai­čių, o Ma­tų, Lu­kų ir No­jų gre­tos pa­si­pil­dė po dau­giau kaip 160 ber­niu­kų. Ma­din­giau­sių su­tei­kia­mų mo­te­riš­kų var­dų de­šim­tu­ke at­si­dū­rė ir Ga­bi­ja, Ka­mi­lė ir Ug­nė (su­teik­ti po dau­giau kaip 120 kar­tų) bei Gab­rie­lė, Vil­tė, Lė­ja ir Ur­tė (per 100 kar­tų). Tuo me­tu po­pu­lia­riau­sių vy­riš­kų var­dų sta­tis­ti­ko­je taip pat yra Do­mi­ny­kas, Jo­kū­bas ir Be­nas (per 110 kar­tų) bei Ka­jus, Do­vy­das, Da­nie­lius ir Emi­lis (per 100 kar­tų).     Nauji draudimai: šimtmečius Europoje gyvavusiai tradicijai medienos dūmais rūkyti dešras, kumpius, lašinius ar žuvis ateina galas. Nuo rugsėjo mėnesio taip rūkyti produktai Europos Sąjungoje bus priskiriami prie pavojingų sveikatai. Tikėtina, kad dėl to bankrutuos ne viena kulinarinio paveldo produkciją gaminanti įmonė. Uždrausti medienos dūmais rūkyti mėsos gaminius Europos Komisija rengėsi jau kelerius metus, tačiau būsimiems pokyčiams neprieštaravo nė viena iš 28 ES valstybių. Dabar, likus 9 mėnesiams iki naujų reikalavimų įsigaliojimo, šiemet rudenį, sukruto prieštarauti vienintelė Lenkija. EK šiuo metu jau svarsto, ar dar įmanoma sušvelninti reikalavimų įgyvendinimą, kad neišnyktų tūkstantmečius Europoje gyvavęs maisto produktų apdorojimo būdas. Tačiau, kad taip rūkytuose gaminiuose nėra sveikatai pavojingų medžiagų, turės įrodyti patys gamintojai. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas teigė, kad buvo nustatytas trejų metų pereinamasis laikotarpis, kuris baigiasi 2014 metų rugsėjo 1 dieną. „Įgyvendinti reikalavimą dėl sumažinto policiklinių aromatinių angliavandenilių kiekio turėtų būti įmanoma taikant gerąją rūkymo praktiką“, – tikino jis. Gamintojai teigia pirmą kartą girdintys apie būsimus reikalavimus.   „Palangos tilto“, Klaipėdos AVPK, Delfi.lt inf.

Jūsų komentaras:

...nukvailėjimui- ribų nebūna... 2014-01-21 08:36 (. / IP: 86.100.63.40)
reiškia, kad EuroSąjungoj tešlagalviai apsiėdė rūk g-nių; -strp. "tūkstantmečius Lietuvoje (Europoje) gyvavęs maisto produktų apdorojimo būdas: rūkyti gam.!" -...Neprieštaravo nė viena iš 28 ES valstybių.(?)Tai kodėl tik dabar išlindo iš kanapių Eur -Komis. atst Lietuvoje Spaudos ir inf sk vadovas Giedrius Sudikas ? -Čia tikslas tik vienas,- jei gamybininkai turės įrodinėti ,kad gaminiai atitinka "jų- ES" normatyvus - tai kainuos didelius pinigus: periodiškai, kiekvienam g-niui...Naujas plėšikavimas!...

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė teigia gavusi penkių iš maždaug 250-ies daugiabučių prašymus apriboti rūkymą balkonuose, pirmajame jų draudimas įsigalios kitą ketvirtadienį.


Koronavirusas mus visus įkalino karantinui. O kaip dėl gerų naujienų? Ar jų yra? TAIP, YRA. IR NE VIENA!


Trečiadienį, kovo 4 d., Palangos miesto savivaldybėje posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija dar kartą aptarė situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu pasaulyje, bei priemones, kurias būtina numatyti, siekiant tinkamai pasirengti galimiems susirgimo atvejams Palangoje.


Petro Gražulio dukters mama Birutė Navickaitė (32 m.) nusprendė keistis iš esmės. Atkakli moteris atsisakė žalingų įpročių, jau ilgai trugdžiusių jai kurti pilnavertį gyvenimą. Apie tai ji pranešė socialiniuose tinkluose. „Mirštu kaip noriu rūkyt, bet geriau mirsiu, nei surūkysiu dar nors vieną tą bjaurų daiktą. Keletas dienų be cigaretės. Jaučiuosi baisiai, bet...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Kurorto naujienų dar teks palaukti  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 05 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Naują vasaros sezoną pasitinkanti Palanga – lyg ta namų šeimininkė, kuri triūsia visą dieną, o grįžusiam vyrui negali parodyti nė vieno atlikto darbo. Taip ir Palangoje – aplinkui verda darbai, asfaltuojamos gatvės, puoselėjami gėlynai, Nemirsetoje kyla būsimo kempingo pastatų mūrai, prie miesto stadiono greit bus dengiamas universalaus sporto komplekso stogas, o...


Savivaldybės komisija kovai su korupcija turi pirmininką Saulių Simę ir narius, bet jie į pirmą posėdį rinksis tik šią savaitę, ketvirtadienį. Ar gali komisija, kuriai vadovauja vicemeras, o dauguma narių yra tarybos nariai, pjauti šaką, ant kurios visi sėdi?


Šį penktadienį į Vilnių, į Viešųjų pirkimų tarnybą, pakviesta atvykti visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje. Sostinėje ji bus tarkuojama dėl pažeidimų perkant Palangos Botanikos parko renovacijos pirmojo etapo darbus ir dėl neteisėtai nupirktų komunalinių paslaugų iš UAB „Palangos komunalinio ūkio“. Palangos valdininkai ginasi...


Aštuntokai įrodinėja, jog rūkyti – nemadinga

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 01 | Rubrika: Kultūra

Jau penkerius metus Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras koordinuoja nacionalinį konkursą „Nerūkanti klasė”. Kasmet norą jame dalyvauti pareiškia vis daugiau mokyklų. Šiemet konkurse dalyvaujanti Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos 8d klasė prasiskynė kelią link respublikinio finalo, vyksiančio balandžio mėnesį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius