NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-07-07
Peržiūrėta
444
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Sustabdė veiklą: Palangoje laikinai sustabdyta užkandinės „Kebabai“, esančios J. Basanavičiaus g. 23, veikla. Griežtas Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) sprendimas priimtas po planinio patikrinimo, kurio metu šioje viešojo maitinimo įmonėje nustatyti grubūs savikontrolės, higienos, produktų atsekamumo ir technologijų pažeidimai.

Patikrinimo metu UAB „Saupa“ užkandinėje nebuvo tekančio karšto vandens, trūko rankų sausinimo priemonių, patalpos buvo nešvarios, skraidė musės, ropojo skruzdėlės, gamybos inventorius susidėvėjęs ir nevalytas. Buvo atliekamos ir registruojamos ne visos savikontrolės sistemoje numatytos procedūros. Dalis maisto produktų ir pusgaminių buvo neženklinti, darbuotojai negalėjo pateikti įsigijimo dokumentų, kai kurie patiekalai buvo gaminami be patvirtintų receptūrų ir technologinių aprašymų, rasta produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Buvo netinkamai tvarkomi šalutiniai gyvūniniai produktai.

Palangos VMVT nurodė sunaikinti neženklintus ir pasenusius maisto produktus, veiklą įmonė galės atnaujinti tik pašalinusi visus nustatytus trūkumus.

 

Nelegali prekyba: Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sustabdė nelegaliai vykdomą ūkinę komercinę veiklą – žuvų rūkymą ir prekybą jomis.

Gavę anoniminį skundą, Palangos VMVT inspektoriai kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ekonominių nusikaltimų skyriaus pareigūnais patikrino nurodytą informaciją, kad gyventojas (Klaipėdos pl. 16, Palanga) galimai vykdo nelegalią veiklą.

Piliečio skunde išdėstyti faktai pasitvirtino, patikrinimo metu nustatyta, kad palangiškis prekiavo ir rūkė žuvis, neturėdamas šiai veiklai išduoto Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo. Žuvys buvo rūkomos antisanitarinėmis sąlygomis, ant susidėvėjusios įrangos. Jau išrūkytos ir parengtos prekybai žuvys buvo laikomos automobilyje, aplinkos (+22,40 C) temperatūroje.

Ši nelegali ūkinė komercinė veikla sustabdyta. Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymu, 60 kg (104 vnt.) rūkytos žuvies nukreipta sunaikinti šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonėje UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“.

 

Akcija: „Būk tikra dėl savo sveikos makšties!“ – tokiu šūkiu šeštadienį Palangoje prasidėjo „Sveikos Makšties Pasaulinis Turas“. Pirmą kartą Lietuvoje startuojantis projektas pritraukė nemažai smalsuolių dėmesio, praneša „Vakarų ekspresas“.

Jono Basanavičiaus gatve bei Palangos paplūdimiu žygiuojanti milžiniška dekoratyvinė makštis siekė atkreipti Lietuvos moterų dėmesį ir padrąsinti prabilti apie lytines problemas. Ne paslaptis, kad 3 iš 4 dailiosios lyties atstovių kasdien kenčia nuo makšties negalavimų visame pasaulyje, tačiau nesiskundžia ir apie tai nedrįsta kalbėti.

Linksmos ir žaismingos akcijos metu renginio organizatorė Jurgita Steponavičiūtė su komanda siekė suteikti vertingos informacijos apie intymių vietų sveikatą bei teisingą makšties priežiūrą.

„Projekto tikslas yra sulaužyti tabu. Siekiame, kad moterys nebijotų kalbėti apie savo lytines problemas. Dirbtinė makštis pritraukia dėmesį, o mes dalijame skrajutes, kuriose aprašytos pagrindinės problemos ir negalavimai. Norime akcentuoti, kad moterys ignoruoja simptomus, o tai priveda prie rimtų susirgimų“, – pasakojo J. Steponavičiūtė.

Pasak renginio iniciatorės, susidomėjimas akcija buvo didelis iš abiejų lyčių atstovų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius