NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2015-01-29
Peržiūrėta
707
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Melagingas pranešimas: Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė moterį, kuri įtariama trečiadienį priešpiet telefonu pranešusi apie uosto dujų terminale užminuotą dujovežį laivą.
Apie 11 val. į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu paskambinusi nerišliai kalbanti moteris pranešė, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto dujų terminale stovinčiame laive „Nepriklausomybė“ padėtas sprogmuo, kuris šiandien sprogs. Moteris teigė, kad sprogmenys yra padėti po laivo vairu.
Gavę tokį pranešimą, policijos pareigūnai skubiai įvedė planą „Skydas“ ir į uostą nusiuntė visas specialiąsias tarnybas – išminuotojus, ugniagesius-gelbėtojus, medikus, narus. Tirti šį pranešimą buvo pavesta Jūrų uosto policijos poskyrio, Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos bei kitų padalinių pareigūnams.
Po valandos intensyvaus darbo nustatyta, kad telefono skambutis į BPC atėjo iš Skuodo rajono. Patikslinus išaiškėjo, kad buvo skambinta iš Mosėdžio miestelio Šilalės gatvės. Į pagalbą pasitelkti Skuodo rajono policijos komisariato pareigūnai dėl šio įvykio sulaikė vietinę gyventoją A .Š. Moteris išvežta į uostamiestį ir bus apklausta. Pareigūnai įtaria, kad ši Skuodo rajono gyventoja yra pašlijusios psichikos.
Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai sprogmenų nerado.

Perspėjimo sistemos: Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pateiktiems įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama užtikrinti sklandų gyventojų perspėjimo sistemos veikimą bei efektyvesnį visuomenės informavimą nelaimių, ekstremalių situacijų atvejais ar paskelbus mobilizaciją.
Naujomis Civilinės saugos įstatymo nuostatomis siekiama įteisinti gyventojų perspėjimo, naudojant judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą, sistemą ir įpareigoti teikėjus savo lėšomis palaikyti tam reikalingą įrangą, rašoma pranešime spaudai.
„Šiuo metu visi Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai turi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įdiegtą techninę įrangą, suteikiančią galimybę valstybei informuoti visuomenę apie gresiančias nelaimes ar ekstremalias situacijas. Priėmus įstatymo pakeitimus, operatoriai privalės šią įranga naudoti, ją palaikydami savo lėšomis, taip pat neturės teisės apmokestinti galimybės teikti informaciją gyventojams – tai leis užtikrinti sklandų perspėjimo sistemos veikimą bei sutaupyti apie 300 tūkst. eurų biudžeto lėšų per metus“, – pažymi vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

„Pagalvės“ mokestis: Vyriausybė neprieštarauja iniciatyvai leisti rinkti „pagalvės“ mokestį ne tik kurortuose, bet ir kituose miestuose. Vyriausybė posėdyje trečiadienį nutarė palaikyti Seimo nario Juro Poželos siūlomus Rinkliavų įstatymo pasikeitimus.
„Būtent savivaldybėse veikia verslininkai, kurie priima turistus, teikia apgyvendinimo paslaugas, ir, matyt, savivaldybė, priimdama šiuos sprendimus, atsižvelgs į verslo ir vietinių gyventojų interesus. Galų gale atvykstantys žmonės vis tiek naudojasi vietine infrastruktūra, o šios infrastruktūros priežiūra ir rūpinimasis ja savivaldybei kainuoja“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje teigė finansų ministras Rimantas Šadžius.
R. Šadžiaus teigimu, „pagalvės“ mokestis dažniausiai būna simbolinis, tačiau savivaldybės galėtų nustatyti ir didesnį mokestį, o visos surinktos lėšos nukeliautų į jų biudžetą.
Skaičiuojama, kad, pavyzdžiui, Vilniuje nustačius 0,58 euro (2 litų) rinkliavą, miestas gautų papildomai beveik 580 tūkst. eurų (2 mln. litų) pajamų per metus.
Šiuo metu tokia rinkliava renkama Druskininkuose, Birštone ir Palangoje.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius