Nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11 dienos gimę palangiškiai – apie laisvę

***, 2021-03-03
Peržiūrėta
2116
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas tau yra laisvė? To teiravomės aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų
Kas tau yra laisvė? To teiravomės aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų

Kas tau yra laisvė? To teiravomės aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų.
Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11 dienos. Jie kuria ir kurs ateities Lietuvą. Simboliškai ir vieningai jie visi kartu laiko trispalvę – mūsų valstybę savo rankose. Norime supažindinti su šiais jaunuoliais ir jų mintimis. Tai Palangos įvairialypės jaunosios kartos bendruomenės atspindys.

1. Geliminė Paškevičienė (29 m.) projekte dalyvauja kartu su dukryte Anabele. Gelminė, prieš tapdama mama, dirbo kineziterapeute, sporto trenere. Apie save ji pasakoja: „Esu tokia, kokią šią akimirką save jaučiu. O atsipalaiduoju šokdama arba kažką meistraudama, kurdama, rašydama. Gyvenimas - mistikos ir misterijos, atrandam save vienur ar kitur, bet visuomet viduje esame tie patys, o išorėje veikiam vis skirtingus dalykus.“
2. Medai Lisovojytei (16 m.) patinka savanoriauti, padėti kitiems, kurti galimybes jaunimui. Ji aktyviai siekia šių tikslų. Meda - savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkė (SJRT), Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS ) Palangos padalinio pirmininkė, Palangos senosios gimnazijos mokinių parlamento prezidentė.
3. Goda Motiejaitytė (13 m.) pasakoja: „Visur gali atrasti gėrio ir gražių akimirkų. Labai myliu šokį. Daug kas sako, kad esu maksimalistė, kai ką nors pradedu visada turiu pabaigti iki galo. Lankau muzikos mokyklą - pianino specialybę. Mano moto - kai nori, gali viską. “ Goda 11 metų lanko šokių mokyklą „Coda“. Dalyvavo televizijos projekte „Šokių revoliucija“, taip pat šokių konkursuose užsienyje – Italijoje pateko į dešimtuką, Prancūzijoje laimėjo prizines vietas tarp profesionalų.
4. Rytis Antanavičius (25 m.) - hip hop’o stiliaus atlikėjas pseudonimu RQSA. Jis - profesionalus dviratininkas. Rytis užsiima įvairia kūryba - kuria dainas, paveikslus, modeliuoja rūbus.
5. Ieva Jankauskaitė (6 m.) mėgsta šokti pagal „TikTok“ muziką, leisti laiką su broliu, žaisti telefonu ir žiūrėti televizorių. Labiausiai patinka skaityti „Kakės Makės“ knygutes. Ieva savanoriavo socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“, o su savo darželio grupe dalyvavo projekte „Dovana Lietuvai“.
6. Ąžuolas Zubė (22 m.) – bokso treneris. Lietuvos bokso čempionatų prizininkas, tarptautinių turnyrų, čempionatų dalyvis bei nugalėtojas. Vaikinas puoselėja aktyvų gyvenimo būdą ir domisi įvairiomis sportinėmis veiklomis.
7. Saulė Stimburytė (14 m.) pasakoja apie save: „Būti, turėti ar veikti? Man - svajoti ir veikti. Aktyviai dalyvauju įvairiuose jaunimo projektuose, olimpiadose, sporto renginiuose, savanoriauju. Mėgstu iššūkius ir pirmauti. Kiti sako, kad turiu loginį mąstymą, laikausi disciplinos ir žodžio, todėl ketinu studijuoti kriminalistiką, bet prieš tai norėčiau „pasimatuoti“ profesiją. Man patinka mokslas, sportas ir žmonės, tad stengiuosi dalyvauti tarptautiniuose projektuose, taip pristatyti savo šalį ir parsivežti idėjų savo miestui.“
8. Tadas Ruškys (16 m.) – priklauso krepšinio komandai Palangos SC (Sporto centras). Jis mėgsta klausyti repo stiliaus muziką, žaisti kompiuteriniais ir stalo žaidimais bei važinėti dviračiu, jei tik oro sąlygos palankios. Jis pasakoja: „Ateities planų dar neturiu. Mėgstu slankioti po Palangą ir atrasti naujų nematytų vietų. Labai mėgstu gyvūnus, ypač šunis, jie visada praskaidrina nuotaiką.“
9. Gabrielė Sermontytė (20 m.) šiuo metu Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja mediciną. Prieš studijas aktyviai savanoriavo įvairiuose renginiuose, Palangos koncertų salėje. Laisvalaikiu Gabrielė užsiima daile - grafika, skaito, medituoja, praktikuoja jogą bei gamina.
10. Kristupas Kerulis (15 m.) dainuoja nuo gimimo. Muzikos mokėsi Palangoje, vėliau Neringos meno mokykloje. Dalyvauja įvairiuose muzikiniuose televizijos projektuose - „Dainuok su manimi“, „Lietuvos balsas“, 4 kartus tapo „Dainų dainelės“ laureatu. Laisvalaikiu Kristupas groja būgnais, važinėja su dviračiu, mėgsta leisti laiką su draugais.
11. Taurui Bertuliui (4 m.) labiausiai patinka žaisti su lego kaladėlėmis ir žiūrėti animacinius filmukus. Jis kartu su šeima dažnai lankosi kultūriniuose renginiuose, žygiuose, šventėse - aktyviai leidžia laisvalaikį. Šiais metais berniukas pirmą kartą sutiko tokią šaltą ir snieguotą žiemą.
12. Laura Stonkuvienė (29 m.) vasaros sezono metu užsiima kurorto verslu – mažmenine prekyba maistu. Dirba su jaunais žmonėmis – 14-17 m. Rūpinasi jų užimtumu ir įdarbinimu. Ji teiga: „Mano siekis, kad jaunuoliai turiningai praleistų vasaros laiką, susirastų pažinčių ir įgytų patirties.“ Laisvalaikio Laura neįsivaizduoja be kelionių, aktyvaus laiko leidimo bei labai myli sportą.
13. Laurynas Šerelis (27 m.) - vadovauja įmonei „Arsatrans“ bei užsiima ištvermės sportu – ultramaratonu, dalyvauja triatlono varžybose. Laurynas pasakoja, kad norėjo įprasminti savo sportinę veiklą. Baigiantis 2020m. triatlono sezonui, atliekant vieną iš bėgimo treniruočių, jam kilo idėja nubėgti nuo Latvijos-Lietuvos pasienio iki Kaliningrado pasienio šalia Nidos. Laurynas atsitiktinai sužinojo apie Jokūbo Melkūno labdaros ir paramos fondą. „Kažkas suvirpėjo krūtinėje“ - teigia Laurynas, pasakodamas apie mažąjį Jokūbą, kuris gimė be vieno šlaunikaulio. Taip kilo idėja - 100 km. bėgimas palei Baltijos jūrą, skatinanti prisidėti prie brangios operacijos, gelbėjančios vaiką nuo negalios. Įspūdingą atstumą Laurynas įveikė šią žiemą.
14. Mūza Olimpija Svetickaitė (16 m.) mėgsta rašyti eilėraščius, kurti esė, domisi geografija, istorija. Ji nuolatinė nacionalinio televizijos projekto „Tūkstantmečio vaikai“ dalyvė (iš viso dalyvavo 14 kartų, 5 kartus laimėjo finaluose), du kartus laimėjo „Lietuvos maksimalistai“ stipendiją kūrybos ir meno srityje. Taip pat Mūza šiais metais pradėjo mokytis nacionalinėje moksleivių akademijoje - lietuvių filologijos sekcijoje. Planuoja studijuoti filosofiją.

 

 

 

 

 

 

„Palangos jaunimo pulsas“ tęsia valstybinių švenčių trilogiją Palangoje, kuri prasidėjo Laisvės gynėjų dieną ir baigėsi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimu.

Projekto organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centras, Palangos atvira jaunimo erdvė „Be stogo“. Nuotraukų autorius – Aldas Kazlauskas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad kovo 21 d. ir kovo 28 d. laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas keletui vartotojų.


UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad kovo 13 d. ir kovo 14 d. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas keletui vartotojų.


Palaikydamas Ukrainos kovą už laisvę, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kartu su partneriais – Ukrainiečių kultūros ir švietimo centru „Rodyna“ bei Labdaros ir paramos fondu „Baltijos impresijos“ – kovo 30 d. 18.30 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose rengia paramos Ukrainai koncertą „Už taiką ir laisvę!“. Jame KVMT bendruomenė ir prie jos prisijungę žinomi šalies menininkai kviečia muzikos ir...


Šį savaitgalį (liepos 3-4 d.) Palanga mini išskirtinę dieną: prieš 100 metų, kovo 31 – ąją, Palanga buvo grąžinta Lietuvai. Į šimtmečio šventę atvyks daug garbių svečių iš užsienio bei Lietuvos, laukiama ir šalies Prezidento Gitano Nausėdos. Minėdama šio istorinio įvykio svarbą mūsų valstybei, Palangos miesto savivaldybė liepos 3 d. organizuoja Istorinį žygį, taip absoliučiai identiškai...


Iki kovo 31 dienos Vyriausybei pratęsus judėjimo ribojimus 16-oje savivaldybių, pajūryje atsiveria tik Palanga ir Šventoji. Pagal skaičiavimo metodiką, kai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka daugiau nei 200 atvejų, Klaipėda ir Neringa liko už raudono brūkšnio, tad čia dar neleidžiama verslui imtis turizmo veiklos.


„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Kas tau yra laisvė? To teiravomės aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11 dienos. Jie...


Sausio 13-ąją minėsime apgintos Lietuvos laisvės trisdešimtmetį. Šia proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kartu su interneto dienraščiu Bernardinai.lt ir leidykla „Vaga“ kvietė moksleivius dalyvauti eseistikos konkurse „Laisvės vaikai apie laisvę“. Jam savo esė sukūrė ir Palangos senosios gimnazijos IIB...


Dabar jau net sunkoka žodžiais nusakyti nuotaikas ir potyrius iš 1990–1991 metų Laiko karuselės Palangoje ir Klaipėdoje. Ką ten karuselės! Kosmonautų rengimo centro centrifūgos, į kurią veiksmu panaši gal ir visiems žinoma skalbyklė. Ėjom, bėgom, žvalgėmės, smalsavom, kalbėjom... Užsirašinėjom. Stebėjom ir pamažiukais nebesistebėjom, nes daug kas, jei ne viskas...


„Palangos tilto“ 2014-ųjų metų prenumeratos Kalėdinė akcija! Tik užsisakant redakcijoje! Tik iki gruodžio 20 dienos!


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius